Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

kako je to interesantno, za sve moguce nadrealizme su nas pitali da glasamo, kako da se moluju autobusi, hocemo li most u park ili cemo park na most, svashta neshto, ali himnu grada su izglasali sami :unsure:

 

 

Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Tihajeza said:

Zar ovo nije i do sada bila himna Beograda?

Ako me sećanje dobro služi, nešto slično je nekad bila himna. Posle su promenili, a sad bi da vrate staro, al da to staro bude novo.

Link to comment

Pa ne znam šta je različito toliko. Reči su iste, melodija ista. Novija verzija se razlikuje samo što je peva neki manji hor (usled čega je tekst razumljiviji) i manji orkestar (ili manje instrumenata, ako nije živo snimljeno; čuje se neki ksilofon koga u simfonijskoj verziji nema).

Ali to je to, ton, atmosfera, himničnost, bukvalno pesma snimljena ponovo, 50 godina kasnije, što se valjda najnormalnije radi a i što se ne bi radilo.

U članku autor muzike je potpisan, autor teksta je potpisan, nisu izostavljeni.

Link to comment
On 15.7.2021. at 14:32, James Marshall said:

Pričam o teretanama u Beogradu, ženskim, u kojima nije dozvoljen pristup muškarcima. To je sranje.

?

 

23 hours ago, morgana said:

teretane samo za zene obicno, osim sto su roze ili ljubicaste, imaju vise setova bucica male tezine, vise kardio sprava i onih za izolaciju misica dobjeg dijela tijela

ima ih par u blokovima i sve su neozbiljne, nazalost

realno, i na pilates i sl idu samo zene

nije to ista vrsta restrikcije kao bazen u novom pazaru

++

 

Mesaju se malo babe i zabe sa ovim teretanama i terminima za odredjeni pol sa tim verskim zabranama (pretpostavimo da je o tome rec). Ja znam mnogo zena kojima je prosto prijatnije da treniraju u zenskim bilderanama, plus ima tih nekih spravica i kojecega (ne se razumem) koje su pogodnije za njih. Dva sportska centra koja znam u mojoj okolini (u jedan ide moj muski na spining) imaju redovnu ispostavu kao i manji deo u zgradi pored samo za zene, sa maltene istim ponudama. Isto tako je normalno da i u saunama ima termina i samo za zene i samo za muskarce, jer ipak nekima nije prijatno da budu golisavi pred drugima, kod mene na bazenu npr. dvaput nedeljno po tri sata ima odvojeno za svaki pol, ostatak vremena je mesano.

  • +1 2
Link to comment

Sutra 17//7/2021 u subotu u 12h protest ispred Opstine Vracar zbog rusenja zgrade u Vidovdanskoj ulici. Trazimo odgovornost INVESTITORA, i inzenjera koji je podpisao PROJEKAT. Takodje i odgovornost nadzornog organa! Trazimo da istrazni organizuje i tuzilastvo osvetle ovaj slucaj do poslednjeg detalja. Hocemo imena i prezimena odgovornih ljudi. UG Topolska







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Taj kraj više ne prepoznajem iako su, kad sam živela na Lionu i svakodnevno išla pešice Vidovdanskom i okolnim ulicama na posao, tuda bile neke lepe gradske kuće divne za život.

Ovo je i pitanje ne samo imovine, nego i zaštite životne sredine (krajolika).

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...