Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako se dobro sećam, nedugo posle 5. oktobra išla je neka TV kampanja sa prilično potresnim video spotovima snimljenim u ovim ustanovama. Sećam se da su svi bili šokirani jer u ratnim godinama to nikada nije pronašlo svoj put do medija.

 

Ja sam pre 2010-te imao dosta dodira sa domovima za decu bez roditelja. To je naravno drugačiji svet od domova za decu sa posebnim potrebama ali neke sličnosti ipak postoje. Bio sam više puta u 3-4 različita doma u različitim gradovima, upoznao direktore i osoblje, mahom su to sve bili ljudi na mestu, i videlo se da se trude oko dece. Puno toga je zavisilo od direktora i njihove sposobnosti da izvuku što više mogu od ministarstva i lokalnih donatora, i tu sam video neke svetle primere i uvek su žene bile u pitanju.

 

Ne znam da li se i koliko situacija promenila u poslednjih 10 godina. A ovi domovi za decu sa posebnim potrebama deluju kao da su bili i ostali čist pakao. Ne mogu da čitam izveštaj jer pamtim vrlo dobro koliko mi je trebalo da se priberem posle svake posete domu za decu bez roditelja (ne zato što sam video neke grozne stvari već zato što je u pitanju veoma emotivno iskustvo, čak i kada vidiš da su uslovi generalno dobri). Ovo bi me verovatno psihički utuklo do kraja godine.

  • +1 5
Link to comment

Jedva čekam momenat u kom ih jurimo ulicama, obući ću zelenu haljinu i  nosiću zašiljen  parmak, već sam isplanirala scenografiju i kostim. :heart:

 

 

 

 

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment
21 minutes ago, JozoMujica said:

A najludji su mi ovi što natovare kola na voz. :frust:

Sto? Gospodski, utovaris kola, legnes da spavas i ujutru si odmoran da nastavis do zeljene destinacije. Naravno ako nisu srpske zeleznice.

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, JozoMujica said:

A najludji su mi ovi što natovare kola na voz. :frust:

jes, stvarno, ko bi rekao, natovaris kola na voz. pa to nema nigde. 

 

btw, mi smo imali kul iskustvo pre dva leta. nema sanse da vozim(o) do crne gore kroz one gudure sa ludacima na putu, to mi nije odmor nego umor. ovako platis malo vise, saceka te auto na moru, plus je kao bitan faktor i to da je voz cerki bio super dozivljaj i avantura. 

Link to comment
jes, stvarno, ko bi rekao, natovaris kola na voz. pa to nema nigde. 
 
btw, mi smo imali kul iskustvo pre dva leta. nema sanse da vozim(o) do crne gore kroz one gudure sa ludacima na putu, to mi nije odmor nego umor. ovako platis malo vise, saceka te auto na moru, plus je kao bitan faktor i to da je voz cerki bio super dozivljaj i avantura. 
"sačeka te auto"? Ne ideš istim vozom?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

"sačeka te auto"? Ne ideš istim vozom?

 

:D ides, naravno. nego ja pisem u brzini. 

 

mi smo stigli sa sat vremena kasnjenja :) ocigledno je lokomotiva neresiv problem, posto smo izblejali na stanici kod Uzica da sacekamo da dodje nova. Plus moras da uracunas da treba da doteras auto 2h ranije, plus ti treba neko vreme da ga istovaris. Pojede to dosta vremena. I jeste frustrirajuce kada imas kasnjenje

 

btw, kondukter ima svoj frizider pa valja Lav pivo za 1.5E ili 180 dinara, prima obe valute. Takodje je raspolozen za dogovor na licu mesta da ugosti putnika kome je daleko da ode do saltera, naravno uz neku cast, to je na vama. U onom plavom vagonu postoji sefare, skandinavci s kojima sam razmenio koju rec su imali vreme svog zivota

 

Preporucujem svima, mada sam malko uzdrzan da ponovim. 

Edited by pacey defender
Link to comment
13 minutes ago, pacey defender said:

:D ides, naravno. nego ja pisem u brzini. 

 

mi smo stigli sa sat vremena kasnjenja :) ocigledno je lokomotiva neresiv problem, posto smo izblejali na stanici kod Uzica da sacekamo da dodje nova. Plus moras da uracunas da treba da doteras auto 2h ranije, plus ti treba neko vreme da ga istovaris. Pojede to dosta vremena. I jeste frustrirajuce kada imas kasnjenje

 

btw, kondukter ima svoj frizider pa valja Lav pivo za 1.5E ili 180 dinara, prima obe valute. Takodje je raspolozen za dogovor na licu mesta da ugosti putnika kome je daleko da ode do saltera, naravno uz neku cast, to je na vama. U onom plavom vagonu postoji sefare, skandinavci s kojima sam razmenio koju rec su imali vreme svog zivota

 

Preporucujem svima, mada sam malko uzdrzan da ponovim. 

Jednom prilikom brat krene iz Moskve, ja iz BG vozom.Stigli u stan malte ne u isto vreme.Sto km od Beograda udaljenost.

Link to comment
6 minutes ago, askeladden said:

Jednom prilikom brat krene iz Moskve, ja iz BG vozom.Stigli u stan malte ne u isto vreme.Sto km od Beograda udaljenost.

supruga je jednom letovala u crnoj gori, putovala gea tursom. isto leto je radila na tajvanu. razlika u vremenu transporta je bila par sati :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
Just now, pacey defender said:

jes, stvarno, ko bi rekao, natovaris kola na voz. pa to nema nigde. 

 

btw, mi smo imali kul iskustvo pre dva leta. nema sanse da vozim(o) do crne gore kroz one gudure sa ludacima na putu, to mi nije odmor nego umor. ovako platis malo vise, saceka te auto na moru, plus je kao bitan faktor i to da je voz cerki bio super dozivljaj i avantura. 

 

Šta znam, meni je vožnja do mora uvek bila jedan od neizostavnih delova letovanja, valjda što smo kad sam bio klinac obično putovali po par dana uz kampovanja usput.

Istina je da je postoji taj rizik od ludaka (ne znam što gudure, kad sam poslednji put bio u CG pre 10 godina, putevi su bili sasvim OK ili u izgradnji / renoviranju, ne verujem da je sada lošije), ali taj rizik postoji uvek, meni se recimo odmah upali lampica kad vidim bolji auto sa BG tablama, još ako ima nalepnicu za bebu u autu, skoro sam siguran da će u nekom trenutku krenuti u preticanje kolone u desnoj krivini na punoj liniji. :dry:

 

E, sad, ako su kola nužno zlo na moru (letovanje sa bebom ili osobom koja se teško kreće u smeštaju udaljenom od mora) a ne voliš da voziš duže ture, onda kapiram.

Ali imati kola na moru i jebavati se sa parkingom a da ne smeš da makneš iz mesta, jer ako makneš, čeka te jadranska magistrala sa ludacima za volanom. :)

 

Naravno, ovo sve važi za CG, ako je u pitanju put u Grčku, onda je druga priča, ali je i put do tamo mnogo "mirniji" za vozača uz mogućnost prenoćišta na npr. Dojranskom jezeru. :D

 

Edited by JozoMujica
Link to comment

ja obozavam autovoz do bara, isao sam sigurno dvadesetak puta,... glavno je da se covek nigde ne zuri, i sve 5...

poslednjih godina je vagon restoran jovankin salon, ima li sta lepse, sednes, cirkas dok ti se ne prispava, pa onda u krevet, i ujutru si na moru...

cak, kad razmatram eventualnu kupovinu auta, ne sme da bude visi od 155 da bi mogao da se ukrca u autovoz

Link to comment
2 hours ago, JozoMujica said:

meni se recimo odmah upali lampica kad vidim bolji auto sa BG tablama, još ako ima nalepnicu za bebu u autu, skoro sam siguran da će u nekom trenutku krenuti u preticanje kolone u desnoj krivini na punoj liniji. :dry:

Misliš da daju bebi da vozi? :unsure:

Edited by Valkyrie
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...