Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja sam se ovako osjećao prije nekoliko godina kad sam čitao isto izvještaj iz Kovina. Trajno me sjebalo samo preko riječi. 

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

potpuno sam ostao bez teksta

uz osećaj jadnosti i ništavnosti što delim isti vazduh sa tim ljudima, a mogu samo da se molim za njihove napćene duše

Link to comment

Lažu da nisu znali.

Jedan od dokaza:

https://www.hrw.org/report/2016/06/08/it-my-dream-leave-place/children-disabilities-serbian-institutions

June 8, 2016This report, based on 118 in-depth interviews with children with disabilities and their families, disability advocates, staff of institutions, and government officials, documents a range of issues that children with disabilities experience in institutions in Serbia (an aspiring member of the European Union), which leads to multiple violations of their rights.

 

 

Link to comment

Naravno da lazu.
Pa vise od 15 godina (moze da se pronadje tekst iz Politike, doduse demanti neki) povremeno bi iskocili izvestaji o nehumanim i neljudskim uslovima i odnosima po tim domovima, a pogotovu bi ti izvestaji bili posle nekih cudnih smrtnih slucajeva tamo, kojih je bilo i te kako.
Ko zna sta su za vreme onog rezima SM tek zatekli razni humanitarci, a secam se kao kroz maglu jezivih opisa, ali ni kasnije nije bilo mnogo bolje.
Skoro (pre godinu, dve) je isao prilog iz jednog od njih, imam slike u glavi, mozda iz Tutina, Veternika, gde su snimane uzasne sobe, opisivan odvrtan smrad, necovecni tretmani.... pisalo se par dana o tome i nikom nista.


Link to comment

Manje bitan ugao gledanja, ali mislim da ovde faktor DKT igra ulogu u smislu reakcije na faktičko stanje iz izveštaja. Osim uobičajenog negiranja problema, što bi uradili mnogi drugi ministri, ovde je važno to što DKT dolazi iz medicinske struke na položaj ministarke koji trebalo da bude zasnovan na nekim humanističkim principima koji su deo socijalnih politika. Među medicinarima postoji otpor deinstitucionalizaciji, jer to onda više nije samo lečenje, osećaju da im se promenom paradigme izbija uticaj iz ruku. 

 

 

 

Link to comment
 

 

Quote

Ono što je pripadnike vojske, prema rečima našeg sagovornika, posebno pogodilo je što pre izvođenja vežbe u prisustvu najvišeg državnog i vojnog vrha, nije održan minut ćutanja u čast poginulog starijeg vodnika prve klase Dejana Stojkovića.

 

Edited by vememah
  • Tužno 1
Link to comment

on nije kvakllifikovan da ide u nikakve kontrole nichega :dry:

pedikirka ce vec morati da se pozabavi.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
17 hours ago, gospa buba said:


pedikirka ce vec morati da se pozabavi.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

 

Rešeno. 

 

 

112447_viber-image-2021-07-02-13-03-ccc_kfmob.jpg.39a20e9740f50d998892b70a40a66631.jpg

 

 

 

 

Svi su zbrinuti i sve je super. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...