Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Preterala sam, u sasvim si u pravu. Refleksna reakcija, jer me ovakve stvari redovno izbace iz koloseka. U velikoj vecini  je u pitanju upravo to o cemu pises (strah od odmazde), ali je postoji dosta toga  u nasem mentalitetu cemu kumuju zene/zenske osobe sto omogucava ovakvnom ponasanju i slicnom da se perpetuira i ne bude sankcionisano.

 

30 minutes ago, Shitgenstein said:

Na kome će on da istrese svoj bes povodom toga što su nadležni reagovali?

 

Definitivno na njoj pre ili kasnije ukoliko ne ucini neku promenu u svemu.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 hours ago, gospa buba said:

apsolutni car! ranga onih francuza prevaranata shto su krstarili oko slobodana miloshevica. taj chovek je shvatio apsolutno sve :hail:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

A sin mu je svojevremeno bio nešto u Ministarstvu saobraćaja kod Zorane, kao srednjoškolac mladi lider :D 

  • Haha 1
Link to comment

Ne znam gde ovo da okačim, ali znam da mi se umire. 

 

 

 

Mnoga deca izgledaju znatno mlađe jer su im mišići atrofirali od nekretanja. Doslovno polako umiru u metalnim kavezima jer, bez obzira na količinu hrane koja im se daje, nemaju ni minimum kretanja. Takođe u istoj ustanovi, istražitelji su zatekli decu sa zgrčenim i veoma tankim udovima koja su ležala na tvrdim podlogama. Takvo stanje je posledica zanemarivanja i nedostatka rehabilitacije i kretanja.

 

 Više od polovine dece hrani se preko sonde, kroz nos, što je izuzetno opasno. U drugoj ustanovi je osoblje reklo istražiteljima da se deci uskraćuje medicinska nega jer osoblje bolnica odbija da primi akutno bolesnu decu sa smetnjama u razvoju iz ove domske ustanove.

 

Bolničko osoblje je tako izjavilo za jedno od dece: "Zašto ste ga doveli ovde, pustite ga da umre".  s

 
 

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/278048/Domovi-za-decu-u-Srbiji-kao-paklene-rupe-Bolesna-deca-ceo-dan-u-kavezima-bez-nege-pustena-da-umru.html

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Ne postoje adekvatne riječi u srpskom jeziku da opišu kolika smo mi govna, mi kao društvo. Sve pošasti ovog svijeta zaslužujemo.

  • +1 3
Link to comment
Ne znam gde ovo da okačim, ali znam da mi se umire. 
 
 
 
Mnoga deca izgledaju znatno mlađe jer su im mišići atrofirali od nekretanja. Doslovno polako umiru u metalnim kavezima jer, bez obzira na količinu hrane koja im se daje, nemaju ni minimum kretanja. Takođe u istoj ustanovi, istražitelji su zatekli decu sa zgrčenim i veoma tankim udovima koja su ležala na tvrdim podlogama. Takvo stanje je posledica zanemarivanja i nedostatka rehabilitacije i kretanja.
 
 Više od polovine dece hrani se preko sonde, kroz nos, što je izuzetno opasno. U drugoj ustanovi je osoblje reklo istražiteljima da se deci uskraćuje medicinska nega jer osoblje bolnica odbija da primi akutno bolesnu decu sa smetnjama u razvoju iz ove domske ustanove.
 
Bolničko osoblje je tako izjavilo za jedno od dece: "Zašto ste ga doveli ovde, pustite ga da umre".  s
    https://www.021.rs/story/Info/Srbija/278048/Domovi-za-decu-u-Srbiji-kao-paklene-rupe-Bolesna-deca-ceo-dan-u-kavezima-bez-nege-pustena-da-umru.html
 
 
Pa jebotebog ovi oduzimaju decu od roditelja i onda ih stavljaju u ova mučilišta bez ikakvih uslova i sa neobučenim i nezainteresovanim osobljem... umesto da pomognu roditelje koji ne žele da se odvoje od dece. Kakvo je društvo i država se najbolje vidi po odnosu ka onima koji su najnemoćniji i najobespravljeniji... tu smo potpuno failed state.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment

Lol 

 

 

Изношење паушалних тврдњи о овако озбиљном кршењу закона и стандарда, без тога да су невладине организације доставиле надлежним органима јасне доказе, крајње је неодговорно и неозбиљно, са јасним циљем урушавања система социјалне заштите и узнемирења јавности

 

https://www.minrzs.gov.rs/sr/aktuelnosti/vesti/neodlozno-i-hitno-dostaviti-dokaze-o-sistemskom-zlostavljanju-dece-sa-smetnjama-u-razvoju

 

  • Hvala 1
Link to comment

ali to jeste tachno, sistem se urushava i javnost se uznemirava. naravno, niko se nece ozbiljno pozabaviti bilo chime, ni urushavachi zlih namera, ni prerano oslepelo i ogluvelo ministarstvo chija je nadleznost :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

ja mislila sad, ono 2013.

moze deinstitucionalizacija, ali sve bez belog dinara i iskljuchivo pomocu ljubavi.

a sada cu se ispratiti sama da se ne vuchem za jezik dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.





Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...