Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

Au, sta je ovo forumski umetnici i istoricari umetnosti?
 
Iz koje rupe ovog izvukose ponovo?
 
https://pescanik.net/vidovdani-dr-stajkovca/
 
 
Kakvo vreme takve i mecene i pripadajući umetnici :) Šta zna ljaljan Gašić šta je lepo i šta je umetnost, baron mu prodao priču kao i prethodnim ljaljanima pre njega koji se pominju u tekstu.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

jao zivote on ih sve redom lozi jednog po jednog i uzima im kintu. privatnu i drzavnu, nije vazno :rolf:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Pa jebote, koliko dece se udavi ove sezone. Svaki dan neki novi slučaj. :ph34r:
Šta rade ti roditelji… spasioci, ko već?!

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, mraki said:


šta rade ti roditelji… spasioci, ko već?!

ništa, bore se da im je glva iznad vode

 

deca ne idu na more, ne postoje škole plivanja pri osnovnim školama

nemju gde da nauče, a na yt deluje sasvim jednostavno

 

 

Link to comment

Opšti primitivizam, zatucanost, neobrazovanost, tupavost (u ovom slučaju roditelja), isplivava u društvu svaki dan na razne načine, pa tako i kroz stradanje dece u situacijama oko kojih nisu dovoljno upućena, kako i zašto su strašne i problematične, kako sprečiti, i sl. 

Ja i brat igrali hokej na zaleđenom dunavu tipa 50m od dunava, keva saznala olešila me ko budalu, pa sam eto, shvatio barem kroz fajt što to nije bilo baš pametno.

Link to comment
39 minutes ago, mraki said:

Pa jebote, koliko dece se udavi ove sezone. Svaki dan neki novi slučaj. :ph34r:
Šta rade ti roditelji… spasioci, ko već?!

 

Ako mislis na ovog malog sto se udavio kod Cacka. Otac ga upozorio, on otisao njemu iza ledja. Problem sa rekama u Srbiji, par decenija iza je sto se vadi pesak, to ostavlja virove u kojima mogu da se davi i ozbiljni plivaci, a kamoli deca koja su poluplivaci. Kazu da se na Zapadnoj Moravi takodje vadi pesak. 

Moralo bi nekako da se obeleze tablom upozorenja ta mesta, mada su ta kopanja cesto nelegalna. Mi smo kao deca bili stalno upozoravani na to kad je u pitanju lokalna reka za slucaj da se neko otisne u avanturu roditeljima iza ledja. Drugo usao je u vodu pregrejan.

 

Na stranu sto treba da se pokrene masovno ucenje dece plivanju u skolama i pre puberteta pod nadzorom, makar ih vozili busom do najblizeg mesta koje ima upotrebljiv bazen. Nazalost ovakvih nesreca kao i onih sa penjanjem na vagone mnogo u svakoj generaciji.

 

Jadni ovi roditelji. 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Ma nisam mislio na konkretan slučaj, već na to koliko ih je. Opet vest da se neko dete udavilo u bazenu i tako skoro svaki dan (ne samo deca).

Jasno da se nesreća može desiti koliko god pazili, ali baš u plitkom bazenu pred drugim ljudima i (verovatno) spasiocem ne bi smelo. :ph34r:

Link to comment

Jedna sudija iz Vršca se udavila tako u bazenu u Crnoj Gori pre 10-12 godina. Otišla sama na noćno kupanje u bazenu, ispritiskala čuvara bazena u hotelu da joj dozvoli da uđe da se kupa noću, on je pustio, a ona dobila epileptični napad dok je bila u bazenu (a znala je da može da joj se desi). Našli je ujutro. Mislim da je taj čuvar na kraju završio i u zatvoru, ali to već nisam skroz siguran. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...