Jump to content

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 20.6.2021. at 15:55, Fakundo Sava said:

Da li taj direkno rs ima bilo kakve veze sa proustaškim direktno hr ,sajt kao da im je radila ista firma 

 

Ne, Direktno rs je Đilasov tabloid

Edited by msv
Link to comment
On 20.6.2021. at 23:00, gospa buba said:

pa valjda bi rekao neko neshto, da gori sve vreme, nisu valjda ludi :blink:
 

 

Moguće je da ni oni sami nisu svesni šta je sve zahvaćeno. Požari i eksplozije u fabrikama/skladištima municije su veoma nezgodni, tu mora da prođe ohoho vremena pre nego što se usudiš da makar pomisliš da je najzad gotovo.

 

Meni je Doom ovaj Darko Trifunović (standardni udbaš u full black odeći, opsednuti su tim crnilom jbt, nepogrešivo ih prepoznaš) što ide od televizije do televizije i tupi o nekakvim sabotažama, povlači paralele sa eksplozijom u Češkoj. Glavni argument mu je to da je fabrika decenijama radila bez incidenta, i onda odjednom krenuli incidenti 90ih.

 

Da, baš se pitam kako to da su došle 90te i odjednom se raspali svi protokoli bezbednosti i zaštite na radu :fantom:

 

Link to comment

Ma totalno neznanje i neodgovornost kao i svugde. Npr. Retenzijska livada između Džona Kenedija i Prve pruge -tu su kolektorski baseni kišne kanalizacije i dva vodotornja. Sve jako bitno za normalno funkcionisanje vodovoda i kanalizacije za pola NBG-a i Zemuna. Pre nekoliko godina je lik krenuo da pravi teniske terene preko kolektora, jedva sprečili stanari. Onda su jedne godine PREORALI celu livadu jer ih je mrzelo da je kose, pri tome uništili sve ptice i ostale sitne životinjice koje su tu živele. Sad već 3-4 godine samo pokose i ostave travu tako, ne skupe je. To je sad sloj suvog polutrulog sena koji će samo tako da plane jednog toplog letnjeg dana...

  • +1 2
Link to comment

Stanje u drustvu najbolje oslikavaju ove svakodnevne vesti, a sve su manje-vise takve, koje mogu da se postave u bar tri teme, a nekako sve su za ovu ili onu Dnevni tupan-glupan.

 

Ovaj narod se drogira  i to neke teske droge koristi, drugog objasnjenja stvarno nemam.

 

Napadnuti radnici gradske cistoce, jer GRADJANI MISLE DA IH PRSKAJU KORONOM!

 

 

Link to comment
36 minutes ago, Jumanji said:

Ovaj narod se drogira  i to neke teske droge koristi, drugog objasnjenja stvarno nemam.

 

 

Teško je živeti u realnosti, naročito sprskoj.

  • +1 1
Link to comment

da li je za ekologiju ili za ovde. dojavljena mi je vest iz telegrafa

Pretužna slika u Belanovici:

Quote

Takođe, vidi se i kabasti otpad i građevinski materijal pored kontejnera na granici između Živkovaca i Kalanjevaca 

ta gomila je preko puta komšijine kapije. bio sam uljiškoj inspekciji početkom maja.poslao sam dva puta e-mail sa slikama đubrišta komunalcima i inspekciji u ljigu i sektoru nadležnog ministarstva. iz ministarstva su mi odmah ljubazno odgovorili i zahvalili na informaciji. objasnili su mi da nije do njih,da je po nekom članu za to nadležna opština. đubre se gomila, danas sam poslaonovi e-mail. 

napisao sam i opsežni komentar teegrafu. ovaj narod, u srbiji, je generalno opredeljen da bacađubre, zagađuje... nevezano z mesto gde živi,nivo obrazovanja, socijalno poreklo. 

ova deponija je začeta kada je n molbu meštana donet kontejner. i, lokalac je natovariokolica trulog krompira i dopola ganapunio.posle, trulim jabukama. u drugom kontejneru zatičem roj muva oko koža ovaca. nisu samo lokalci. 

čoveka zatičem (buka koju pravi) kako istovaruje iz kola gomilu građevinskog krša, nameštaja......beograđanin, mlad, modernog (šta god to značilo) izgleda. breca se na mene štomu kažem da to ne radi. par dana kasnije zatičem odbačene oluke u kontejneru. potom gomilu odbačene stolarije, džakove sa šutom, ovčiju vunu,........

 

ovo gore sam napisao jer sam i u mojoj ulici gledao kako iz večeri u veče skot izbacuje u kontejner džadkove sašutom. reći da su ljudi stoka, uvredljivo je za stoku.

  • Tužno 1
Link to comment

Kad smo kod bacanja u reke, nakotili su se i e-trotineti u Rajni:

 

https://www.facebook.com/cosmoradioforum/posts/1771417726400762

 

Quote

Ako ste mislili da u regiji vlada najgore i najbezobzirnije zagađenje životne okoline i poseban nemar prema prirodi pogledajte ovaj primer sa zapada. Jer ni mnogo razvijenije zemlje, pa ni Nemačka, nisu od toga imune. Prema procenama WDR-a, više od 500 e-skutera nalazi se u reci Rajni u samom gradu Kelnu, a verovatno je da ih oko Bona i Diseldorfa ima i više. Skuteri koji se mogu iznajmiti na svakom koraku u gradu jednostavno su bačeni u reku. Sudeći po stanju u kome se nalaze, mnogi su pod vodom već godinama. U pismu koje je Gradska uprava Kelna uputila WDR-u kaže se da „nisu bili upoznati sa tim problemom do reportaža o tome u medijima“ pa se sada ubrzano traži rešenje, pa i moguće konsekvencije za vlasnike ovih skutera. Zajednica kompanija za iznajmljivanje e-skutera odmah je najavila da ce organizovati veliku akciju čišćenja rečnog dna. Već sledeće nedelje će uz pomoć robota i podvodnih dronova pretražiti dno i označiti mesta gde se skuteri nalaze, a zatim će za njihovo vađenje iz reke biti angažovani kranovi i ronioci. Nemačka krovna organizacija za zaštitu životne okoline, a pogotovo lokalne organizacije, im prebacuju što tek sada „oblače zeleni mantil“ i sarađuju iako znaju za metalni otpad i otrovne hemikalije koje se izlivaju iz baterija e-skutera u reku Rajnu koja snabdeva vodom za piće skoro 30 miliona ljudi.

 

Link to comment

Ne znam što je štampao knjigu, ozbiljno sumnjam da velika većina onih koji ga slušaju i koji bi kupili knjigu, može i da je pročita, celu, od početka do kraja... :elitista:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...