Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

sledeći takmac će morati da bude vučen 200 na sat, ostane bez ruke i plati štetu da bi bio radnik meseca  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Zanima me da li ce Doom da upotpuni i nase pravosudje nekom smesnom kaznom umesto ozbiljnom za pokusaj ubistva.

Edited by Dagmar
Link to comment

 

Desetak ljudi prozvano je u isto vreme u ordinaciju. Dvoje sedi, ostali stoje uza zid. Redom pričaju svoje probleme. Pred svima.

Neobičnu praksu neurologa dr Zorana Tomića iz Opšte bolnice iz Leskovca snimio je jedan od šokiranih pacijenata.

Na video-snimku koji je „Blic” dobio vidi se kako dr Tomić prima po desetak pacijenata u ordinaciju, u kojoj nema ništa od medicinskih aparata. Pacijenti su postrojeni oko doktorovog stola, uza zid. I muškarci i žene zajedno.

- Prvo je prozvao trudnicu, koja je bila prinuđena da pred ostalim ljudima priča o svojoj bolesti. Na početku je sasvim tiho govorila o svojim ginekološkim nalazima koji su povezani sa bolešću. Videlo se da je ženi neugodno i neprijatno. Čas je pričala malo glasnije, čas tiho - prepričava neobičnu situaciju Nebojša Cvetković iz Leskovca, koji je sačinio video-snimak.

Na snimku, koji traje šest minuta, vide se još tri pacijenta koje je dr Tomić pregledao. Nijednom ne ustaje sa stolice, već ljudi prilaze njemu. Jednom čoveku tražio je, pred svima, da zatvori oči i ispruži ruke. Čovek je to i učino.

- Doktorov odnos prema pacijentima je bio krajnje drzak. Nikome nije persirao, već se obraćao kao da je u kafani. Povišenim tonom je govorio bez ikakvog razloga, požurivao ljude... Pitam se gde je tu poštovanje privatnosti, profesionalna etika? Sve je izgledalo kao sa smo na nekom disciplinskom raportu i javno iznosimo svoju bolest! - ljutito zaključuje Cvetković.

On je uzeo svoju zdravstvenu knjižicu i izašao bez pregleda. Izvinio se ostalim ljudima zbog snimanja i rekao da će snimak koristiti kao dokaz u disciplinskom postupku protiv lekara. Nakon toga slučaj je prijavio zdravstvenoj inspekciji i zaštitniku prava pacijenata.

Mali broj neurologa

Direktor bolnice u Leskovcu dr Nebojša Dimitrijević kaže da ne opravdava ponašanje dr Tomića, ali da se bolnica suočava sa malim brojem neurologa, zbog čega su pacijenti konstantno nezadovoljni. Četvoro lekara im je na bolovanju, što im umnogome otežava rad.

 

 

 

srednji vek indeed

Link to comment

Ove štrudle što su nam vrnuli kao toxične se prodaju na akciji u Univeru. Navali narode.

Pa neće valjda sad da je bace, prodaće oni to ovde.

:fantom:

Link to comment

 

- Bio sam u kamionu u centru Los Anđelesa ispod nadvožnjaka autoputa kada je cisterna izletela s kolovoza i zapalila se. Kabina i prednji deo su visili s nadvožnjaka, a zadnji deo se zadržao. Gledao sam odozdo dramu: požar je zahvatio kabinu u kojoj se nalazio vozač. Mislio sam da će izgoreti, ali je on iskočio iz kabine sa oko deset metara visine. Prilikom pada, slomio je noge i nastavio da gori. Šestoro ljudi je stajalo sa strane i snimalo telefonima. Nisam ni sekund razmišljao, pritrčao sam i počeo da ga gasim - priča Ivan.

 

razumem da se ljudi uplaše i da ne pomognu strahujući za sopstvenu bezbednost. ali da pri tome stoje mirno i snimaju kako čovek gori, to mi već nije jasno :(

Link to comment

razumem da se ljudi uplaše i da ne pomognu strahujući za sopstvenu bezbednost. ali da pri tome stoje mirno i snimaju kako čovek gori, to mi već nije jasno :(

Meni je jasno, zato sam mizantrop

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...