Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mislim da preterujete sa romofobijom kod nas. Nasi ljudi velikom vecinom ne mrze Cigane. Kompleks vise vrednosti - da, hejt - ne.

 

pa da, niža bića. njih i ne mrze kao ostale ljude (šiptare, ustaše, pedere, balije)  jer se osećaju ugroženo, nego ih onako prezrivo odbace.

Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

 

U vreme kad je difolt pozicija bila prezir, prosto se nije smatralo vrednim ni da se o ovakvim stvarima uopše priča. Romi  Drugačiji se sad vide kao opasnost, jer smo sami sve bliže onome što viimo kao njihovo prirodno stanje - bedi i siromaštvu - pa se onda sve više opiremo toj sudbini pokušavajući da uspotavimo neku prirodnu granicu između onih kojima je beda suđena, i onih kojima nije.

 

 

 

 

+1

Panična ostrašćenost na sve strane.

Link to comment

Ponovicu ono sto sam rekao i kad se ceo slucaj desio, ima nesto jako pogresno u ovoj presudi Meku za diskriminaciju. To jedina ovdasnja kompanija sa pozitivnom diskriminacijom Roma (ali i osoba sa posebnim potrebama) pri zaposljavanju.

Link to comment

 

jedina ovdasnja kompanija sa pozitivnom diskriminacijom Roma (ali i osoba sa posebnim potrebama) pri zaposljavanju.

 

To je tacno ali nema veze sa meritumom stvari. Uostalom, platice (smesnu, nikako egzemplarnu) kaznu i idu dalje. Dobro je da se ovakvi slucajevi procesuiraju.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

U savarma baru hrane male cigancice koji im udju u restoran

Klinci sami biraju priloge a osoblje je ljubazno i strpljivo sa njima

Edited by funk soul sister
Link to comment

inace za evo sad ce 39 godina ja nikad nisam video te agresivne Rome koji maltretiraju ljude, pljuju u hamburgere i slicno. to su siromasna i bucna decica i nista vise od toga.

 

sa druge strane, gotovo svakodnevno vidjam ljude kojima se lice sledi od mrznje kada ih ugledaju.

Link to comment

Ponovicu ono sto sam rekao i kad se ceo slucaj desio, ima nesto jako pogresno u ovoj presudi Meku za diskriminaciju. To jedina ovdasnja kompanija sa pozitivnom diskriminacijom Roma (ali i osoba sa posebnim potrebama) pri zaposljavanju.

 

 

+1

 

jedna od retkih svakako. 

Link to comment

inace za evo sad ce 39 godina ja nikad nisam video te agresivne Rome koji maltretiraju ljude, pljuju u hamburgere i slicno. to su siromasna i bucna decica i nista vise od toga.

 

sa druge strane, gotovo svakodnevno vidjam ljude kojima se lice sledi od mrznje kada ih ugledaju.

Hm hm hm.. ja sam bogme i video i osetio. A znam i mnoge druge. Sto ne znaci da su srbi ugrozenija strana ofkors. 

Link to comment

Hm hm hm.. ja sam bogme i video i osetio. A znam i mnoge druge. Sto ne znaci da su srbi ugrozenija strana ofkors. 

 

OK ne kazem da tu nema svega, nisu Romi sveci bozji, nego da je mnogo redje nego sto se predstavlja.

Link to comment

Ne verujem ni da je tacno da su jedini sa pozitivnom diskriminacijom, vidjao sam Rome zaposlene i u recimo DM-u prosle godine. Doduse ne znam zasto bi to obavezno bio primer pozitivne diskriminacije, kad su u pitanju nisko placeni poslovi za koje nije potrebna posebna strucnost. Taj jedan u DM-u je govorio i nemacki, tako da ga samo to cini i 'overqualified' za taj posao. Bilo kako bilo, to moze da im bude samo olaksavajuca okolnost, a ne 'jako losa presuda'.

 

Ovo sa narastajucim rasizmom je potpuno tacno. Ranije su bili vise odvojen svet nego danas; mislim i danas su, ali postoje bar neke tendencije/glasovi da se to promeni i onda je ekstremizam odgovor na demoNkratiju™ koja jadne starosedeoce tera da cigane zovu Romima.

Link to comment

Koliko znam ima jedna, jedina agresivna romkinja koja prosi na relaciji Terazije - Knez Mihajiova. Romi koji se bave prosjacenjem su mnogo manje napadni od ovih drugih. Deluje mi da dosta njih traze novac samo od prolaznika koje poznaju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...