Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ima sada Anita preko 100, ali najgore je sto je skoro svaki komentar na istoj "liniji".

 

 A Nikola Mandić? Pogledaj ako stigneš, molim te ne samo u svoje ime.

Link to comment

Ali koliko je to kukavicki. Romi su manjina sa ubedljivo najmanje politicke moci, imati pik na njih je pokazatelj ne vise ni mrznje vec karaktera.

Lakse podnesem kad neko ne voli Hrvate, Albance, Crnogorce. Od ovoga pizdim.

 

Ma, to je ono kad slepac zeli da se frajerise pa bira sto slabijeg protivnika kome ce udarati klempe. Zato su prvi na meti gejevi a od naroda, Romi.

Link to comment

lokalni oci vole da zidaju one zidove oko romskih naselja, da romi ne izedu čestitog belog čoveka...

 

20130727_eup502.jpg

Ograde, posebno betonske, ne povecavaju vrednost nekretnina /barem ne u normalnom™ svetu/, gubitnici su sa obe strane zida:)
Link to comment

What I see there is future gated community - secured and safe, with big shared yard packed with pools, tennis courts, lovely garden for your wife and barbecue place for gents. I see business opportunity like no other! Invest in your dream house!

Link to comment

haven't seen the other side of the fence - mostly looking for their commitment to improvement - swimming pools, tennis courts etc. ability as well. until then it seems like a ghetto divided

Link to comment

Mislim da preterujete sa romofobijom kod nas. Nasi ljudi velikom vecinom ne mrze Cigane. Kompleks vise vrednosti - da, hejt - ne. Na primer, ja jos nisam video da ljudi ne ustaju Ciganki koja je trudna, ili sa malim detetom. Ljudi od kojih dolaze ovakvi izbljuvci su pre svega debili, i izvor tih izibljuvaka upravo treba traziti tu (tj. u njihovom debilizmu), a ne u nekakvoj kolektivnoj mrznji prema Ciganima.

Link to comment

Mislim da preterujete sa romofobijom kod nas. Nasi ljudi velikom vecinom ne mrze Cigane. Kompleks vise vrednosti - da, hejt - ne. Na primer, ja jos nisam video da ljudi ne ustaju Ciganki koja je trudna, ili sa malim detetom. Ljudi od kojih dolaze ovakvi izbljuvci su pre svega debili, i izvor tih izibljuvaka upravo treba traziti tu (tj. u njihovom debilizmu), a ne u nekakvoj kolektivnoj mrznji prema Ciganima.

 

iz istog razloga se romska deca gotovo automatski šalju u specijalnu školu? da li može biti kolektivnije?

Link to comment

@Verter

 

To je možda tako bilo pre par godina, sada mi se čini da bukvalno svakim danom vidim sve više romofobije. Skoro da prođe nedelja a da neko (ničim izazazvan!) ne održi govor o tome kako oni imaju sva prava, a mi? Ili kako su lenji, ili kako ne plaćaju porez, itd.

 

U vreme kad je difolt pozicija bila prezir, prosto se nije smatralo vrednim ni da se o ovakvim stvarima uopše priča. Romi se sad vide kao opasnost, jer smo sami sve bliže onome što viimo kao njihovo prirodno stanje - bedi i siromaštvu - pa se onda sve više opiremo toj sudbini pokušavajući da uspotavimo neku prirodnu granicu između onih kojima je beda suđena, i onih kojima nije.

 

Naravno, uz sve ovo, u poređenju sa Mađarskom i Slovačkom smo Radost Evrope.

Edited by Syme
Link to comment

Moja dva centa bi bila da je romofobija manje-vise ista sve vreme samo sa razvojem socijalnih mreza i internet novina sada vise ljudi ima priliku da izrazi "javno" svoje misljenje. Cinjenica je da dobar broj ljudi ima predrasude prema Romima i da se te predrasude prelivaju na svakodnevni zivot. Tipa, u prodavnicama ce svi radnici obratiti paznju na Rome i cak pretpostaviti da su tu da bi ukrali, docim je belaTM zena sa detetom na moje oci izasla sa punim kolicima iz radnje da niko nije obratio paznju na nju. Plus, sto kaze Teacher, romska deca po difoltu se salju u specijalne skole. Evo kod mene u Zemunu salju ih u skolu a obrazovanje odraslih?! A sve uzrast 7-14.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...