Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neeee !!!! Samo to ne !!! Sad smo definitivno propali, poslednji koji izađe neka ugasi bojler

UVREĐENA: Nada Macura podnosi ostavkuJesam govorila da ima ljubavi i mržnje kao i svuda, ali nisam rekla da ima švalerisanja u Urgentnom! Ako se ovo ne smiri, povući ću se...- Ne znam kome smetam, ali očigledno je da neko želi da mi naudi. Kako ja sad svima da objasnim da to nisam izgovorila - razočarana je Nada....
ostatak dirljive ispovesti možete naći u kuriru
Link to comment

pa jebiga, vruce je pod reflektorima. nije mi jasno i do sad sta ih je sprechavalo da (probaju da) je potroshe u nekom besmislenom nizu od 3 sukcesivna kurira. ili vec nekog drugog blica, poshto vishe i tako nema razlike.

Link to comment
tuga zbog devojke. nestvarno mi da mlada osoba tek tako naprasno premine, kao da je srcani udar bio. a to o drugaricama, uzas, stvarno raspad drustva
bas sam pomislila da napisem 'drogarice' pa mi je bilo neukusno. ali objasnilo bi ponasanje, a i iznenadnu smrt.
ja bih ipak sacekao zvanicni rezultat obdukcije. eto ja sam prvo pomislio na kobni srcani udar koji moze da pokosi i mlade ljude kad ono gle, nezvanicne informacije u novinama overdouz i to se i ovde prihvatilo, kao da smrt kod mladih ljudi samo zbog toga
kao sto sam i pretpostavio na prvi mah, kobni srcani udar. dakle, ne umiru samo mladi ljudi koji su narkomani kao sto zdav razum smatra a sto se i ovde prihvatilo posle zdravorazumskih nezvanicnih izvora u novinama. raspad drustva je i kada vecina ovde pomisli posle vesti o naprasnoj smrti mlade osobe da mora da je narkomanka a jos veci raspad drustva da tzv. drugarice pobegnu sa lica mesta, dakle nema cak ni zdravorazumskog objasnjenja da su pobegle od narkomanke koja se srusila mrtvahttp://www.blic.rs/V...splodiralo-srce
Milica Mandić (22) koja je u ponedeljak preminula u Dunavskom parku, umrla je prirodnom smrću. Toksikološkim nalazom utvrđeno je da nikada nije koristila narkotike.
Edited by Pontijak
Link to comment

Priča o raspadu društva nikako ne objašnjava ponašanje njenih drugarica. Mislim da tu nečeg problematičnog jeste bilo. Inače - čemu bežanje? Razumem da su se sigurno ozbiljno uplašile, ali to nije ni u kom smislu tipična reakcija uplašene osobe u takvoj situaciji.

Link to comment
kao sto sam i pretpostavio na prvi mah, kobni srcani udar. dakle, ne umiru samo mladi ljudi koji su narkomani kao sto zdav razum smatra a sto se i ovde prihvatilo posle zdravorazumskih nezvanicnih izvora u novinama. raspad drustva je i kada vecina ovde pomisli posle vesti o naprasnoj smrti mlade osobe da mora da je narkomanka a jos veci raspad drustva da tzv. drugarice pobegnu sa lica mesta, dakle nema cak ni zdravorazumskog objasnjenja da su pobegle od narkomanke koja se srusila mrtvahttp://www.blic.rs/V...splodiralo-srce
ma ja to nisam pomislila zato sto je pala mrtva, nego zato sto mi je potpuno nelogicno da ti drugarica pobegne u takvoj situaciji ako nema neki razlog - tipa da se sakrije od murije. mada kakvi su nam mediji, moguce je da su drugarice otrcale da pozovu pomoc a prica je ispala ovakva. u svakom slucaju tuzna prica.
Link to comment

pa u tome i jeste raspad drustva. jedna zivinska neosetljviost, sebicnost. tebi, men ii mnogima je nelogicno da drugarice pobegnu ali dosla moderna vremena i tim generacijama je to izgleda sasvim logucno, pobeci i ne smarati se palom drugaricom. da su otrcale da pozovu pomoc pa vratile bi se valjda. jedostavno je to samo simptom trulezi drustva i to su eto nove generacije u ovakvoj srbiji

Link to comment

Ne, ne, to je potpuno neubedljivo. Nedostatak empatije nije nikakvo objašnjenje, jer one nisu postupile prosto nemoralno, pa čak ni prosto nerazumno, nego neobjašnjivo - osim ako u priču ne uvedeš neki poseban razlog zbog kojeg bi pobegle. Dakle, čak iako pretpostavimo da su one bile najneosetljivije i najsebičnije osobe na svetu. to opet ne objašnjava zašto su pobegle. Koji su to sebični interes na taj način štitile ili unapređivale?Nije ovde problem sebični interes vs altruizam, nego to što uopšte ne vidimo koji bi bio razlog, pa makar i sebični, da se u takvoj situaciji pobegne sa lica mesta. One spekulacije o drozi su upravo bile u stanju da ponude tu vrstu razloga.

Link to comment

a mozda i nisu drugarice. vise ljudi u komentarima pise da se vracala sama kuci kad je pala. ovo su mozda bile neke slucajne prolaznice koje se nisu zadrzale, mozda je prica o bezanju samo plod necije maste.

Link to comment

I ja sam kao Betty imao sumnju, naglašavam™ sumnju, da se radi o nekom trovanju, overdoseu... Pre svega zbog bežanije "drugarica".Možda sam loš čovek što sam i pomislio tako nešto ali tako...Čuj otići-pobeći... Pa da su i imale nameru da traže pomoć, što obe?Jadno...

Link to comment
a mozda i nisu drugarice. vise ljudi u komentarima pise da se vracala sama kuci kad je pala. ovo su mozda bile neke slucajne prolaznice koje se nisu zadrzale, mozda je prica o bezanju samo plod necije maste.
A možda zaslužujemo po jedan samošamar kada se upuštamo u komentarisanje i formiranje mišljenja na osnovu bednika koji se nazivaju novinarima.Kao jednom je ispalo da "nije baš tako bilo". Edited by wall
Link to comment

to sto beti kaze zvuci logicno. mozda su bile slucajne prolaznice. bilo bi lakse da jesu jer u protivnom se otvaraju ta pitanja o zivinskoj sebicnosti ljudi. kaze syme, koji sebicni interes bi mogle da imaju devojke koje samo pobegnu dok neko pored njih samo padne, pa eto, sebicni interes je da nece da se smaraju sa pruzanjem pomoci, cekanjem hitne, davanjem iskaza policiji, jednostavno zivina koja samo misli o sebi i hitro se udaljava sa lica mesta.

Link to comment

Pa to je neubedljivo, jer se takvi razlozi vrlo lako daju pretegnuti razlozima sa suprotne strane - da će verovatno naknadno imati dodatnih problema sa policijom, da će ih, ako saznaju, poznanici i prijatelji kriviti za to što nisu ostale, itd, itd. Prosto nije dovoljan razlog. čak ni ako rezonuješ sasvim sebično.Mislim da ovo što je Beti rekla zvuči najubedljivije. Možda nikakvih drugarica nije ni bilo, nego je neko to pogrešno razumeo. Možda joj se slošilo, pa su neke prolaznice zastale da joj pomognu, a kada je ova pala, odlučile da zbrišu. To već nije nerazumno (mada je možda nemoralno), ali njihova situacija je bitno drugačija.

Edited by Syme
Link to comment

slazem se da je to sto je rekla beti zaista najubedljivije i tvoje objasnjenje kao nastavak betinog zvuci ubedljivo. mucno bi bilo da su zaista drugarice u pitanju

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...