Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Javna vatrogasna služba koja ispaljuje (neispravna) vatromet punjenja sa svojih vozila... Ovo su fakat neki novi društveni standardi.
You can't make this stuff up...
Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam na koji bih ovo topic, pa rekoh ajd ovde.Danas caletu stigao sms (od nepoznatog broja) u kom pise, otprilike, da ljudski zivot nastaje spajanjem jajne celije i spermatozoida i da svi oni koji podrzavaju zakon o zabrani ubijanja putem abortusa treba da se obuku u crno. :blink:Ima li jos neko da su ga pocastili ovim?
+1
Link to comment
BEČEJ - Melanija Bilicki (13), čiji je brat Ervin (17) ubijen marta prošle godine, pretučena je na putu od škole do kuće u Bečeju.Zbog prebijanja maloletnice uhapšena je Tamara T. (24), a policija sumnja da je kao i u slučaju njenog brata, motiv sukoba nacionalna i rasna mržnja.
Link to comment

prva misao kada procitam ovu vest je da danas Blic i slicni mediji ni u ludilu ne bi dozvolili otvaranje Zavoda za bolesti zavisnosti i da bi i sama najava izazvala ulicne proteste.

Link to comment
?
Zamisli inicijativu, godine 2013, da velika svota drzavnog novca bude opredeljena za otvaranje specijalizovane klinike za lecenje bolesti zavisnosti, recimo - u Nisu.Hajde da ne bude bas klinika. Neka bude mali malecni dispanzer. Vratimo se malo u proslost, u srpsku Atinu. Leto gospodnje 2008.
Negodovanje Novosađana zbog otvaranja dispanzera za lečenje obolelih od bolesti zavisnosti u Almaškoj ulici (naselje Podbara) ne jenjava. Naprotiv, prilikom otvaranja više hiljada građana je protestvovalo postavljajući dr Miljani Dražetin, direktorici Doma zdravlja ,,Novi Sad“ pitanje ,,da li biste da živite ovde, pristali da se otvori dispenzer za narkomane“, pošto smatraju da će zavisnici koji se budu lečili ugroziti njih i njihovu decu.Prvi su glas podigli protiv ovog dispanzera nastavnici i roditelji učenika Osnovne škole ,,Ivan Gundulić“, koja se nalazi u neposrednoj blizini dispanzera, obrazlažući da će ova ambulanta biti nepovoljna za bezbednost đaka.
Ovo drustvo se vozi, sto bi rekao jedan moj ortak, "na tockovi", tj. bez goriva, vec na isparenjima - na onome sto je preostalo iz vremena kada je postojala organizovana drustvena solidarnost. Ako je ova devojka umrla od droge, za to su, jednim delom, mozda i dobrim delom, odgovorni ovi iznad, koji nisu hteli narkomane blizu svoje dece - takvi ljudi stvaraju ambijent u kome je moguca samo apstraktna solidarnost, ne i konkretna. Nazalost, cak se i oni delovi drustva koji bi trebalo da budu veoma malo zahvaceni entropijom - pretvaraju u travestiju. Meni je otac preminuo u Urgentnom centru u Beogradu. Ja nisam konzervativna osoba, to je valjda poznato. Medjutim, postoji mesto i vreme za sve. Tamo gde se spasavaju i zavrsavaju zivoti nije mesto koje zelim da zamisljam kao jebarnik. A cak i da jeste jebarnik, zaista nije posao portparola da se time hvalise, sto nas dovodi do sledeceg unosa u nasoj hronici klifoticnog pada u Nista.
Domaći televizijski program biće bogatiji za jednu televizijsku seriju a u pitanju je srpska verzija serije „ER“. Džordža Klunija igra Ivan Bosiljčić a medicinsku sestru Katarina Radivojević. Voditeljka emisije „Dan sa Vesnom“ koja se emituje na Radiju S proverila je da li u našem Urgentnom centru ima dovoljno materijala za inspirativnu priču, a odgovor daje Nada Macura:-Uvek imate nekog ko je jako predan poslu. Onda imate zavist, zlobu, podmetanje, klanove, ali ima uvek onih koji zaista daju sebe celog. Na pitanje da li ima začaranih ljubavnih krugova kao u seriji, Macura je odgovorila kao iz topa:-Ima. Sigurno da ima. Ima švalerisanja samo tako! Baš taj pežorativni izraz da upotrebim.
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ja bih ipak sacekao zvanicni rezultat obdukcije. eto ja sam prvo pomislio na kobni srcani udar koji moze da pokosi i mlade ljude kad ono gle, nezvanicne informacije u novinama overdouz i to se i ovde prihvatilo, kao da smrt kod mladih ljudi samo zbog toga

Link to comment
http://www.b92.net/i...6&nav_id=799547Pored ovakvih aktivista ne trebaja ti ološ.Jasno, ostaje i mogućnost da se se nešto mulja, mada male šanse, to se onda završava drugačije...
opredeljujem se da verujem Vinceu, a ne policiji. Vincea sam upoznao, ne deluje mi kao olos, i ako on kaze da su ga napali, znaci da su ga napali. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Zamisli inicijativu, godine 2013, da velika svota drzavnog novca bude opredeljena za otvaranje specijalizovane klinike za lecenje bolesti zavisnosti, recimo - u Nisu.Hajde da ne bude bas klinika. Neka bude mali malecni dispanzer. Vratimo se malo u proslost, u srpsku Atinu. Leto gospodnje 2008.
Uh. U pravu si. Bilo bi isto kao i sa azilantima, ako ne i gore.
http://www.b92.net/i...6&nav_id=799547Pored ovakvih aktivista ne trebaja ti ološ.Jasno, ostaje i mogućnost da se se nešto mulja, mada male šanse, to se onda završava drugačije...
Ja ne bih bio tako ishitren u donošenju zaključaka. Ovo zvuči vrlo sumnjivo. Hajde da vidimo šta će da ispliva. Optužba da je napad bio "fingiran" zvuči neverovatno. Jedino što mi pada na pamet jeste da je bio napadnut iz nekih drugih razloga koje nije želeo da otkrije, a onda u prijavi rekao da je bio žrtva političkog napada (ako je i to u pitanju, naravno, samo razvijem hipoteze). Ali hajde da sačekamo, i da ne zaboravimo u kojoj državi živimo.Ali nije loše videti ko nam se obradovao:
Ular devedesetih je patologija Lagao da je bio fizički napadnute-NovineVeličina slova: font_decrease.gif font_enlarge.gifDolaze devedesete, bu: Olah Vince, montipajtićevac gruhonjićevskog karakteraPhoto: rtv.rsPolicijska uprava Novi Sad podneće krivičnu prijavu protiv izvesnog Olaha Vincea iz Novog Sada, zbog sumnje da je lažno prijavio da je fizički napadnut i lakše povređen. Vince je, podsetimo, za lažni napad optužio gradsku vlast Novog Sada, a zatim je ladno izjavio da se devedesete izgleda opet vraćaju. Dakle, time je već sve ukazivalo da je reč o uvrnutoj političkoj podmetačini montipajtićevskog tipa i gruhonjićevskog karakteraKako se navodi u policijskom saopštenju, osnovano se sumnja da je Vince 6. januara lažno prijavio policiji da je fizički napadnut i lakše povređen od strane dvojice nepoznatih muškaraca i da su mu oni tom prilikom uputili i uvrede i pretnje po nacionalnoj osnovi.Vince je osumnjičen da je lažno prijavio i uvredljive i preteće SMS poruke, navodno primljene u oktobru prošle godine, kojima je bila ugrožena njegova sigurnost.Intenzivnim operativnim radom, policija je, u konsultaciji sa nadležnim tužilaštvom, došla do saznanja koja upućuju na to da su ovi događaji fingirani, te da postoji osnov sumnje dovoljan za podnošenje krivične prijave protiv Vincea u redovnom postupku.Slugeranjski mediji u kojima obitavaju ideološke spodobe, mentalno formatirane i priklještene do pucanja ularom devedesetih, nakon perverznih navoda lažova Vincea pohitali su da u svojim tekstovima optuže ili, pak, navedu na sumnju da iza napada stoji njima i njihovim gazdama mrska, a legitimna i legalna, novosadska vlast."Anonimne telefonske pretnje i SMS poruke počeo je da prima otkad je optužio za korupciju gradske vlasti Novog Sada, Nacionalni saveta Roma i Kancelariju za inkluziju Roma Vojvodine", slovio je bolesni spin-uvod od pre nekoliko dana, a koji su javnosti poturali intelektualni neotesanci i ideološka služinčad nedorasla političkim dešavanjima u zemlji, odnosno novinarski ološ vazda i po svaku cenu željan uhlebljenja i zarade.Sama debilna izjava Vincea nakon lažnog napada: "Mislio sam da je to vreme prošlo, ali izgleda da nam se devedesete godine opet vraćaju", jasno je ukazivala da je reč o uvrnutoj političkoj podmetačini montipajtićevskog tipa i gruhonjićevskog karaktera. Čitava ova politikantska saga trebalo bi da dobije svoj naslov. Nominujem sledeće: "Kako sam napalio 'drugosrbijance'"; "Primate se k'o palačinka na mitingu"; "Sve za keš"; "U laži je kratak Pajtić".Pokrajinski režim na čelu sa Demokratskom strakom očito ne posustaje od periodičnog podizanja tenzije igrajući na svoju poslednju političku kartu remećenja etničkih odnosa u Vojvodini.Prilikom obračuna sa svojim političkim protivnicima, ujedno uplašeni usled mogućeg gubitka moći, privilegija i novčanih priliva, vlastodršci u pokrajini spremni su i na ovakve bizarne ispade. S tim u vezi, Olah Vince se između ostalog, u izvesnoj meri, može podvesti i kao žrtva beskrupuloznih političkih igara lokalne opozicije u glavnom gradu Vojvodine.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...