Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

a iz koje stranke je taj gospodin što brani svoja dva termalna izvora ?inače, čini mi se da su građani male vrbice bili dosta otvoreniji , očekujem da će sledeći bez problema reći da ne žele jebene crnce u svom selu. političari se i dalje trude da smisle neki "razlog", dva termalna izvora i ugrožavanje turističke perspektive su vrh™. jedva čekam sledećeg predsednika opštine.tu je i fb i 1 sjajan plakat1472990_217692385077408_1447062076_n.jpgedit: Dejan Čokić, branilac 2 termalna izvora :Dejan Čokić - predsednik OO DS Mladenovac

Edited by Lezilebovich
Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

ovo sa srozavanjem turizma me podseća na onu proslogodišnju kuknjavu stanovnika banje koviljače protiv azilanata, uz isti argument. oteraće azilanti turisteali su zaboravili da spomenu da im se u gradski park mesecima izliva fekalna kanalizacija, bez ikakve inicijative da se to sredi.

Link to comment
tu je i fb i 1 sjajan plakatDejan Čokić - predsednik OO DS Mladenovac
Jel' može neko od onih (vas) koji imate fejsbuk da prijavi tu stranicu za širenje rasizma?A Đilas kada je bio u Mladenovcu je bio da bi branio tog soma i njegovu ksenofobiju.
Link to comment

А сад мало ближе оном од чега се живи... млади колега нашао неки посао, па да не би баш био запослен и плаћао све оне порезе доприносе хараче & дажбине, реши да отвори фирму. Да опет не би плаћао и књиговођу и да се не би претворио у истог таквог (јер треба сваки фискални речун негде евидентирати па се онда мислити да ли то може да иде као трошак за фирму или ми је то из тзв. "плате" на коју опет иду сви они порези и остало, отприлике исто оно тренирање као са креативним фактурисањем за мобилни), реши да буде паушалац. Можда је нешто скупље, али толико кошта да те оставе на миру.Осим што му нису рекли да има форе 15 дана од регистрације да се пријави за паушалца, ако дође шеснаести дан има да води књиге, што није нашао у закону. Пошто се код порезника појавио неких 20 дана касније, кад је отприлике требало да изда прву фактуру, цврц. Дотле га је коштало 4000 само пријава, плус сваки формулар по 100 динџи, сад ће да га кошта још толико да обрише фирму. Плус што ладно може да буде немогуће да је одјави, јер треба да поднесе две потврде не старије од пет дана, једну од општине другу од министарства, а ова друга траје две недеље да се изда. Две недеље је још пре рата било дуже од пет дана, те не видим да ли уопште постоји излаз из овог. Наравно, у закону ништа од тих зврчки не пише, закони су у старом СФРЈ маниру написани тако да морају да се тумаче. Приде је коштао и печат, с којим сад може да се слика.У хајдуке...

Link to comment

ali u svemu ;)Nego.Počeo je haos oko sertifikata, traže se čitači ličnih karti i neko ko ume da sve to postavi, mada nije visoka nauka jasno je da ume ljudima da bude teško da shvate šta gde i kako da rade, a izgleda da nigde ne piše.Jedno pitanje, koglega, ako može, da li ima logike da sertifikaciono telo izdaje i javni i tajni ključ? Kako je onda tajni?

Edited by Vapad
Link to comment

Pa, formalno gledano, ti generises i javni i tajni kljuc. Tajni kljuc uvek ostaje kod tebe, u ovom slucaju na smart kartici, a javni deo ide u vidu zahteva ka CA. CA to potpise kad verifikuje da si to ti.

Link to comment

Ok, hvala, gledam sada, vidim da mup radi besplatno i da imaju uputstvo i softver.Ovo oko generisanja je proisteklo iz sledećeg.

3. U Zahtevu za izdavanje kvalifikovanog elektronskog sertifikata obavezno je da građanin popuni sva polja osim polja za e-mail i broj telefona koja su opciona. 4. Ovlašćeni službenik utvrđuje identitet građanina i podatke koje je građanin upisao na Zahtevu na osnovu lične karte i potpisuje da je primio Zahtev. 5. Službenik na oba primerka Ugovora preko potpisa Ovlašćenog lica stavlja okrugli pečat. Jedan primerak Ugovora spoji sa Zahtevom za izdavanje sertifikata, koji se do daljeg čuvaju u papirnom obliku. 6. Ovlašćeni službenik generiše sertifikat na elektronskom identifikacionom dokumentu (ličnoj karti sa čipom). U postupku generisanja kvalifikovanog elektronskog sertifikata obavezno je da građanin sam ukuca svoju lozinku za pristup kartici, koju je dobio prilikom uručenja lične karte. U slučaju da ne zna lozinku službenik radi deblokadu sa promenom lozinke gde takođe građanin kuca novu lozinku po želji. 7. Po uspešnom generisanju sertifikata službenik predaje građaninu ličnu kartu i jedan primerak potpisanog Ugovora.
Moram malo oko tog digitalnog potpisa da se podsetim
Link to comment

meni je prvi utisak da se ne smes razlikovati od drugih jer se ljudi time osete ugrozeni. kad osete samo da imas neku drugu ideju ili drugaciji stav od njihovih, tj. da ne praktikujes komuniciranje pri kojem povladjuju svi svima jer valjda misle da si tad bezopasan (kad im povladjujes i nisi drugaciji). mislim da bi neki debil koji ujedno voli ceo svet, sve ljude, cvece drvece a koji je ujedno potpuno nesvestan sveta oko sebe bio najomiljeniji ovde. kad vidim ljude koji su beskrajno ljubazni i prijateljski jedni prema drugima pod takvim uslovima userem se od uzasa, normalnije bi mi bilo da su svi besni i nezadovoljni.

Link to comment

Doprinosi, pdv, sve i svašta, valjda je to taj centralni registar, obavezan je prelazak na digitalno, pa uzimaju sertifikate knjigovođe i firme, čini mi se da će biti malo haosa.

Link to comment

Doprinosi i prijave radnika su centralni registar. PDV ne znam. Da to nije slanje završnog izveštaja NBS-u?Prijave radnika je valjda trebalo da se rade preko neta od januara, ali su pomerili na mart. Ne bi me začudilo da se to još malo pomeri.

Link to comment
Dekan na kolenima molio za pomoć u obnovi školskog objektaDekan Fakulteta pedagoških nauka u Jagodini Sretko Divljan kleknuo je danas pred prepunom salom u jagodinskom Kulturnom centru i zamolio Vladu Srbije i predsednika Skupštine grada Dragana Markovića Palmu da pomognu u obnovi ruiniranog objekta stare Učiteljske škole."Prošlo je 20 godina od osnivanja učiteljskog fakulteta i 115 godina od prve muške gimnazije. Dozvolite mi da u ime nauke, u ime svih studenata ovde kleknem i zamolim Vladu Srbije i Dragana Markovića Palmu da nam oprave staru Učiteljsku školu", rekao je Divljan na svečanoj akademiji povodom proslave 20 godina postojanja i rada fakulteta i 115 godina obrazovanja učitelja u Jagodini.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...