Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

“Svuda ima dobrih i loših ljudi, ali ne teba nas unapred optuživati. Kada sam došao u Srbiju danima sam spavao u šumi, smrzavam se i treba mi sklonište od zime. Moja poruka ovim ljudima je da imaju srca jer mi nismo kriminalci.”“Želimo samo da se naspavamo, to je sve. Nije me briga gde, u barakama, ovde na njivi u snegu ili u šumi. Toliko sam umoran i promrzao. A ovim ljudima bih poručio: Ja sam samo ljudsko biće, kao i vi.”Veoma veoma je hladno. Nemamo hrane, nemamo baš ništa moj prijatelju...“Spavamo u ovoj šumi, nemamo tuš, nemamo dušek... razumeš. Baš ništa nemamo. Veliki je problem, znaš, spavati u šumi, strašno je hladno“.Spavam van kampa, u šumi, to je oko 500 metara od centra. Prošle noći pao je sneg i ne znam kako da ti opišem koliko je teško. Veoma, veoma, veoma je teško“.U Siriji je moja familija. Ja zapravo i nemam porodicu... imam mlađu sestru, ona je u Siriji sa bakom. Moji mama i tata su mrtvi.“Nebeski narod, nadaleko čuven po svom gostoprimstvu & superiornosti, ove ljude je na keca proglasio za ubice, silovatelje, sidaše, pedofile i krenuo da im organizovano onemugućuje sve opcije osim ostavljanja po šumama da tamo umru od zime.Povlačim dobar deo kletvi koje sam uputio Miloševiću, Dačiću, Nikoliću, Vučiću, Tadiću... Svi oni, onako odvratni i zli kakvi jesu, i dalje su loto premija za ovu bagru što ih glasa. To zaslužuje daleko gore satrape i zlikovce da im kroje sudbinu. Neverovatno kakvo ljudsko smeće i talog. Ako bih ih u prolazu na ulici slučajno nagazio morao bih sat vremena da brišem cipelu o travu kako bih uklonio svaki trag njihovog prisustva.

Edited by beowl
Link to comment
bolje da nose pravi utisak (sns DS utisak), nego da šaljemo manensko-mekeneriksonovsku-lajfstajlsrbija sliku u svet.
Ne vidim nesto podrsku celnika SNS-a ovim sto se protive smestanju izbeglica u svoje sredine. Zato Djilas briljira:
Nema logike da se na teritoriji Beograda prave centri za azil, za to imate moju punu podršku. Ovo je opština u kojoj nema industrije i već ima dovoljno svojih problema. Izgleda da neko hoće da kazni Mladenovac pošto je opštinska vlast u rukama demokrata", oceni je Đilas.
Link to comment

idemo dalje. domacini ne dozvoljavaju da azilantima budu dostavljeni voda i hrana.

Meštani Vračevića kod Lajkovca blokirali su put koji od Bogovađe vodi prema dvema privatnim kućama u kojima je smešteno skoro stotinu azilanata iz Afrike i Azije za koje trenutno nema mesta u Centru za azilante u Bogovađi.Vračevčani traže da Komeserijat za izbeglice odmah iseli izbeglice iz njihovog sela.Oko 60 meštana trenutno drži barikade svojim automobilima i poljoprivrednim mašinama na raskrsnici puta Bogovađa-Vračević, sprečavajući prilaz kući Stojkovića, u kojoj su azilanti već boravili proletos, kao i još jednoj privatnoj kući koja je izdata Komeserijatu za izbeglice, kako bi se u te objekte od zime sklonili tražioci azila koji su prethodno danima u Bogovađi boravili na otvorenom.Policija koja je na licu mesta ne intervenište, već samo, kako je rečeno „Blicu“, održava javni red i mir.S druge strane, upravnik Centra za smeštaj azilanata u Bogovađi Stojan Sjekloća traži od državnih organa „da rade svoj posao“, upozoravajući da ekipe Centra azilantima u Vračeviću ne mogu da dostave vodu i lanč pakete. Meštani Vračevića, pak, poručuju da čekaju dolazak predstavnika Komeserijata i opštine Lajkovac, ali da od blokade ne odustaju do ispunjenja njihovih zahteva.- Tražimo da se privatne kuće koje su izdate odmah isele, jer u njima ne postoje osnovni životni uslovi za smeštaj tih ljudi, ali i zbog bezbednosti naše dece u selu. Takođe, tražimo da Vlada Srbije donese odluku o zabrani izdavanja privatnih kuća za smeštaj izbeglica. Dozvolićemo da hrana i voda prođu, ali iz Centra u Bogovađi su je već dostavili sporednim putevima, preko njiva, tako da nije tačno da su azilanti u Vračeviću ugroženi - kaže za „Blic“ , predsednik MZ Bogovađa Jovan Ivanović.U Bogovađi je pod krovom 170 izbeglica iz afričkih i azijskih zemalja, tako da je kapacitet Centra popunjen. Višak azilanata koji je spas od snega i mraza prethodnih dana tražio u šumama, napuštenim objektima ili vikendicama u tom selu, prebačen je u Vračević, a drugi deo za Obrenovac, gde ih je takođe sačekala blokada i protest meštana dva sela u blizini termoelektrane Nikola Tesla.
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ortak iz Lazarevca koji je imao kontakta sa azilantima:

imam utisaka da su puni duha i zivota,veseli su i kada im je hladno i kada na kisi u sandalama idu oni imaju neki veseli izraz lica,mnogo mi je zao sto im se to desava ,bili su puni hvale za srbiju,nekima sam govorio da je Srbija ustvari Evropska Somalija,smejali se i govorili ma neee,JESTE Ip
Link to comment
Ne vidim nesto podrsku celnika SNS-a ovim sto se protive smestanju izbeglica u svoje sredine. Zato Djilas briljira:
Nema logike da se na teritoriji Beograda prave centri za azil, za to imate moju punu podršku. Ovo je opština u kojoj nema industrije i već ima dovoljno svojih problema. Izgleda da neko hoće da kazni Mladenovac pošto je opštinska vlast u rukama demokrata", oceni je Đilas.
Treba ipak naglasiti da je ova neshvatljiva izjava (morao sam da googlam u neverici) iz marta. Ostaje nam da se krhko (strepnja dublja od nade™) nadamo da je Djilas promenio misljenje. Edited by Nesh
Link to comment

mene je najiskrenije sramota zbog ovoga što se dešava kod nasuvek me to potseti na tešku sudbinu srba izbeglih na krf, ali pre svega, drugačijeg ponašanja tamošnjih domaćinapričao nam kustos muzeja ''srpska kuća'' na krfu, da je tada bilo valjda 3x više srba na krfu nego domicilnihnikada, ali baš nikada, nije stigla niti jedna jedina tužba u glavni štab srpske vojske (ili kako se to već zvalo) domaćih na izbegliceniti za jednu jedinu ubranu voćku. a nemoguće da toga nije bilo, jer izbeglice su bile sve pre nego site.velika, velika sramota. mi smo propali načisto.

Link to comment

Pri čemu je na Krf tada došla veoma specifična grupa izbeglica - vojska tifusara koji su prethodno ubijali druge tifusare u opštoj klanici. Dakle, tačno onaj profil koji gedžovanski ološ sada izmišlja kako bi opravdao silovanje nesrećnika koji su napustili svoje domove sa parom farmerki i letnjih sandala.

Edited by beowl
Link to comment

da li je to samo crni humor? da se azilanti iz afrike i sa bliskog istoka koji u životu nisu videli sneg pošalju u sjenicu. najhladniji i najsnežniji deo srbije.

Link to comment
da li je to samo crni humor? da se azilanti iz afrike i sa bliskog istoka koji u životu nisu videli sneg pošalju u sjenicu. najhladniji i najsnežniji deo srbije.
Mani više pada na pamet da je nekom sinulo da će narod tamo biti gostoljubiviji. Ne verujem da su bili u fazonu da traže najhladniji deo zemlje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...