Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pošto nisi detaljnije elborirao, mogu samo da nagađam šta je u pitanju, ali slutim da ti, kao i uvek, smeta nautentičnosttm, pretvaranje, pomodnost, itsl. Kao i u prilozima za Tijanu.AKo je to u pitanju, mogu samo da odgovorim da naravno nisu svi dobrotvorni postupci nošeni čistim alturizmom (šta god on tačno bio), da su mnogi vođeni i sujetom, modom, pritiskom okoline, itd. Pa šta? So is everything else. Sama činjenica da je pomodno i poželjno davati priloge, ili učestvovati u predstavama za bolesno dete, već je neko fino društveno dostignuće, zar ne?
Moj racio potpisuje svaku tvoju rec. Sa druge strane moj stomak se buni. Dakle, po cetvrti put - problem je u meni.
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    783

Top Posters In This Topic

Posted Images

Blic ponovo razvlači priču o ubici iz Velike Ivanče, ovog puta se bave njegovim grobom.No,

Vest da je Ljubiša sahranjen na groblju, udaljenom 15 kilometara od Velike Ivanče, odjeknula je među rođacima žrtava kao pucanj, jer su stare rane prokrvarile.Gordana Petonijević, ćerka ubijenih Olge i Velimira Mijailovića, kaže da ju je ta vest mnogo potresala.- Mnogo mi je teško. Iskreno, to me je veoma pogodilo, možda više nego kad sam čula da su mi roditelji pobijeni. Nisu trebali da ga prenose sa Lešća. To što je sahranjen ovde je isto kao da je sahranjen na groblju u Velikoj Ivanči - plačnim glasom kaže Gordana.
WTF? :o
Link to comment

Kult smrti i mrtvih, oduvek dominantan međ Srbljem, čemu čuđenje?Edit: pardon, mislio sam na kult groblja, značaj istog i posvećenost grobnicama u Srbalja.

Edited by beowl
Link to comment
Blic ponovo razvlači priču o ubici iz Velike Ivanče, ovog puta se bave njegovim grobom.No,WTF? :o
Coveku se desi da lupi kad je ponesen emocijama (ko ne bi bio u soku u takvim okolnostima), a ovde je pre za DOOM odsustvo empatije i pristojnosti novinara, koji je trebalo da se suzdrzi od prenosenja nesrecno srocene izjave.
Link to comment
Ej, elaboriraj.Osim ako ti se stomak ne buni zbog toga sto se meni stomak buni na ovu humanu i ok akciju, u tom slucaju shuti.
Ne smeta mi akcija sama po sebi (lepo je uciniti detetu, iako mozda ima efikasnijih nacina da se utrose taj trud i sredstva, no dobro...), smeta mi potreba da se od svega, a posebno je neukusno kad je u pitanju tudja nesreca, pravi jebeni SPEKTAKL. Sirupasto-tuznjikavi spektakl koji pokusava da po svaku cenu izmami uzdah publike.Americke romanticne komedije neretko se zavrsavaju izjavom ljubavi pred nekakvom gomilom (punim stadionom, restoranom, masom koju je junak upravo spasio, slucajnim prolaznicima... bitno je samo da ih je puno) koja reaguje odusevljenim tapsanjem, kao da gledaocu koji se uziveo u junaka sama ljubav nije dovoljna, nego mu je zadovoljstvo potpuno tek ako se istovremeno nadje u centru paznje mnostva neznanaca. Potreba da imamo svedoke da bi nam zivot izgledao bitnije je savrseno ljudska, i ne smeta mi preterano u tom kontekstu (osim kao klise koji umanjuje vrednost filma). A onda publika takvih filmova uzme pa se snima dok izjavljuje ljubav (ili tipicnije, predlaze brak) u RL-u i kaci to na youtube, sve utrkujuci se u originalnosti ne bi li pokupili sto vise lajkova, imali vise pregleda, a najumesniji mogu da se nadaju da ce ih preneti i mejnstrim mediji. Tu vec osecam izvesnu nelagodu, jer se stice utisak da je citav taj mise-en-scène tu publike radi, i da je autor u osmisljavanju svega najmanje mislio na voljenu osobu. Ali dobro, ima takvih ljudi... Granice ukusa su po mom filingu predjene onda kada se za mamljenje paznje koristi tudja nesreca, mislim naprimer na ljude koji sebe snimaju kako "spontano" daju sendvic ili pare beskucnicima, pa onda to kace svuda da bi ljudi bili dirnuti njihovom plemenitoscu (ja se tu osecam pre silovano nego dirnuto). Ljudi u veoma teskim zivotnim situacijama, poput bolesnog deteta ili gladnog beskucnika, ne zele uvek da budu eksponirani i da se njihova nesreca razvlaci po medijima, i cini mi se da im je ugrozeno osnovno ljudsko dostojanstvo kada ih eksponira neko od cije pomoci zavise.
Link to comment
... tu vec osecam izvesnu nelagodu, jer se stice utisak da je citav taj mise-en-scène tu publike radi ...
Ok, sada mi je lakse. To je otprilike i moj osecaj i to mi smeta, tim pre sto je u centru paznje neciji hendikep, u ovom slucaju hendikep deteta, sto je jos pipavije. Sve i da nisam u pravu, ne mogu da razumem odakle im uverenje da ce tolika paznja detetu da prija (ja bih se bas uplasio, npr.)Da ne pominjem 1 drugi momenat (koji namerno nisam zeleo da uvlacim u pricu) gde zamisljam kako te hiljade volontera biraju kostime ili odela za taj dan, dogovaraju se oko svega i vedro, sa iskreno punim srcem dobrocinstva prolaze pored tudjih njima i medijima nevidljivih nesreca ulicom zureci da budu deo Gothama, naravno uz kamere, medije, pripadajuce dnevnice organizatora i medija i citav cirkus koji uz to ide dok decak (kojem iz srca zelim ozdravljenje ali bez da glumim gradjanina Gotama) blagog pojma nema sta mu se sprema.So sweet. Edited by CowBoy
Link to comment
ne mogu da razumem odakle im uverenje da ce tolika paznja detetu da prija (ja bih se bas uplasio, npr.)dok decak (kojem iz srca zelim ozdravljenje ali bez da glumim gradjanina Gotama) blagog pojma nema sta mu se sprema.So sweet.
pa valjda je dete pozelelo da bude batman, nije da ga na silu oblace u kostim u guraju u ceo taj spektakl dok se ono dzilita da pobegne. neka deca (a i odrasli) zapravo vole spotlajt, mada razumem o cemu pricas. ja bih ih sve verovatno samo mrko pogledala, okrenula se i otisla:-))
Link to comment
Ne smeta mi akcija sama po sebi (lepo je uciniti detetu, iako mozda ima efikasnijih nacina da se utrose taj trud i sredstva, no dobro...), smeta mi potreba da se od svega, a posebno je neukusno kad je u pitanju tudja nesreca, pravi jebeni SPEKTAKL. Sirupasto-tuznjikavi spektakl koji pokusava da po svaku cenu izmami uzdah publike.Americke romanticne komedije neretko se zavrsavaju izjavom ljubavi pred nekakvom gomilom (punim stadionom, restoranom, masom koju je junak upravo spasio, slucajnim prolaznicima... bitno je samo da ih je puno) koja reaguje odusevljenim tapsanjem, kao da gledaocu koji se uziveo u junaka sama ljubav nije dovoljna, nego mu je zadovoljstvo potpuno tek ako se istovremeno nadje u centru paznje mnostva neznanaca. Potreba da imamo svedoke da bi nam zivot izgledao bitnije je savrseno ljudska, i ne smeta mi preterano u tom kontekstu (osim kao klise koji umanjuje vrednost filma). A onda publika takvih filmova uzme pa se snima dok izjavljuje ljubav (ili tipicnije, predlaze brak) u RL-u i kaci to na youtube, sve utrkujuci se u originalnosti ne bi li pokupili sto vise lajkova, imali vise pregleda, a najumesniji mogu da se nadaju da ce ih preneti i mejnstrim mediji. Tu vec osecam izvesnu nelagodu, jer se stice utisak da je citav taj mise-en-scène tu publike radi, i da je autor u osmisljavanju svega najmanje mislio na voljenu osobu. Ali dobro, ima takvih ljudi... Granice ukusa su po mom filingu predjene onda kada se za mamljenje paznje koristi tudja nesreca, mislim naprimer na ljude koji sebe snimaju kako "spontano" daju sendvic ili pare beskucnicima, pa onda to kace svuda da bi ljudi bili dirnuti njihovom plemenitoscu (ja se tu osecam pre silovano nego dirnuto). Ljudi u veoma teskim zivotnim situacijama, poput bolesnog deteta ili gladnog beskucnika, ne zele uvek da budu eksponirani i da se njihova nesreca razvlaci po medijima, i cini mi se da im je ugrozeno osnovno ljudsko dostojanstvo kada ih eksponira neko od cije pomoci zavise.
Sa ovom poslednjom rečenicom se slažem 100% i to je tačno ono što je najgore u celoj priči o nesrećnoj Tijani - tabloidi su se, i pre nego što se sve zakuvalo, odnosili prema toj porodici kao da ih poseduju - ono sa sahranom je bilo najava svega što nas čeka.Ali za romantične komedije moram da intervenišem - ta završna scena je "pred publikom" jer predstavlja mesto gde se susreću privatno i javno. Odnosno, cela zajednica je zainteresovana za sudbinu lujbavnog para, ne iz voajerskih razloga (niti je pak paru potrebna iz egzibicionističkih razloga), nego zato što njihova ljubav razrešava neke društvene antagonizme, pa se u tom smislu tiče svih.Imitiranje ovih scena od strane živih ljudi je naravno, prosto budalaština i nerazumevanje mesta filmova (i fikcije uopšte) u našem životu.
Link to comment

Vozim se veceras polupraznom 77icom s posla kuci. Negdje kod Djerma covjek koji sjedi par metara od mene pocinje glasno da prica:-Nema ovde buducnosti, svi treba da beze odavde, omladina se truje drogama i alkoholom, Nikolic i Vucic cine dva koraka unapred pa pet u nazad, nema posla, bogati su sve bogatiji a siromasni sve siromasniji, najgori smo u Evropi u svemu....Sisao je kod Gradske bolnice. A ja nesto kontam da je taj nesrecni, bolesni covjek 100 posto u pravu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...