Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok, samo sam hteo da proverim da li sa mnom nesto nije u redu. A ocigledno nije :(
?Ne razumem, šta ti ovde konkretno smeta? Što je jednom detetu ispunjena želja a nekom drugom ne? Ako je to, onda mogu da razumem.
Link to comment
Što je jednom detetu ispunjena želja a nekom drugom ne? Ako je to, onda mogu da razumem.
To mi je zasmetalo na prvu loptu.Dalje ne zelim da razradjujem, prosto mi je mucno. Ne svidjaju mi se ljudi u ovakvim izdanjima + mi citava stvar izgleda nasilno. Kazem, verovatno je do moje neke bolestine.
Link to comment

Jebote Kauboje, pa ovo je carska stvar. Mislim, kako nešto što donese nemerljivu količinu sreće detetu (ili odraslom čoveku, kad smo već kod toga) može da bude mučno ili bolesno? Naročito kada još podiže community spirit, što je neverovatno pozitivan spoj. A proguglaj malo kako radi Make a Wish foundation, oni se trude da ispune želje što većem broju dece, ali imaju svoje kriterijume i ozbiljna su organizacija, pa će ti možda biti malo lakše da prevaziđeš taj trip "jedno dete da, a drugo ne". Čini mi se da ti je cinizam jutros otišao u pogrešnu rupu.

Link to comment
?Ne razumem, šta ti ovde konkretno smeta? Što je jednom detetu ispunjena želja a nekom drugom ne? Ako je to, onda mogu da razumem.
To mi je zasmetalo na prvu loptu.Dalje ne zelim da razradjujem, prosto mi je mucno. Ne svidjaju mi se ljudi u ovakvim izdanjima + mi citava stvar izgleda nasilno. Kazem, verovatno je do moje neke bolestine.
Ne znam odakle vam to da drugom (trećem, četvrtom...) nije. Samo prosto nemaju sva deca iste želje. Neće za svakog da prave Gotam, jer neće svako dete Gotam. Make-A-Wish FoundationEdit: Ariel brži. Edited by Syme
Link to comment
... pa će ti možda biti malo lakše da prevaziđeš taj trip "jedno dete da, a drugo ne"
Nije to "trip" a za cinizam si promasio, nije do mog cinizma.Nebitno.
Link to comment
To mi je zasmetalo na prvu loptu.Dalje ne zelim da razradjujem, prosto mi je mucno. Ne svidjaju mi se ljudi u ovakvim izdanjima + mi citava stvar izgleda nasilno. Kazem, verovatno je do moje neke bolestine.
mozda je samo do neinformisanosti :). ovakvih fondacija ima i u drugim zemljama (ja sam pominjala australijsku, na onom topiku o VB/Sergeju) i mislim da je to sto rade jako lepo. (nije sve u novcu i lekovima, i ovakve stvari puno znace)
Link to comment
sad i mene uzasno zanima zasto je ova akcija Make-A-Wish fondacije bolesna.
Nisam rekao da je bolesna nego da je meni bolesna, dakle ostaje mogucnost da sam ja iscasen (bolestan) sto se i pokazalo kao tacno. Ne bih dalje analizirao, bitno je da smo se svi slozili na kojoj je strani boles'
Link to comment

Pošto nisi detaljnije elborirao, mogu samo da nagađam šta je u pitanju, ali slutim da ti, kao i uvek, smeta nautentičnosttm, pretvaranje, pomodnost, itsl. Kao i u prilozima za Tijanu.AKo je to u pitanju, mogu samo da odgovorim da naravno nisu svi dobrotvorni postupci nošeni čistim alturizmom (šta god on tačno bio), da su mnogi vođeni i sujetom, modom, pritiskom okoline, itd. Pa šta? So is everything else. Sama činjenica da je pomodno i poželjno davati priloge, ili učestvovati u predstavama za bolesno dete, već je neko fino društveno dostignuće, zar ne?

Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...