Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

No priča ide dalje. Šta vredi policiji kada ti isti koje bi trebalo da uhapse imaju već desetine krivičnih prijava i izlaze iz pritvora brže nego što tamo dospeju. Što bi rizikovao svoj, ili živote najbližih, kada nema koristi? Naglašavam, nema koristi.Nije da ih branim, no nekako mi nije fer da se na njima završi.Ceo sistem nam je u q. <_<
naravno da je u q.ja sam odreagovala na dabovićevo "kakva im je taktika...".nemaju obični ljudi taktike. obični građani imaju pravo biti glupi, biti neinformisani i biti pri tom i dalje - zaštićeni.kao što me uopšte ne zanima šta je aflatoksin i ne želim u životu da se bavim njime ni minut, nego hoću da odem u radnju i kupim mleko (simple as that) i da ga popijem ne razmišljajući da li je dobro ili nije (podrazumevaću jel, da je dobro), tako hoću da mi narkodiler ne razvija posao na stepeništu zgrade, niti igde drugde, i da ne moram da razmišljam ko će da ga skloni odatle.pošto ga niko nije sklonio, reakcija je da počinju sami da upiru prstom. e sad, što se tu potkrao neki dečko iz kraja koji valja marihuanu iz dedinog vinograda, da je on bio jedini, mislim da ne bi lazarevčani pravili lomače za njega.
Link to comment
naravno da je u q.ja sam odreagovala na dabovićevo "kakva im je taktika...".nemaju obični ljudi taktike. obični građani imaju pravo biti glupi, biti neinformisani i biti pri tom i dalje - zaštićeni.kao što me uopšte ne zanima šta je aflatoksin i ne želim u životu da se bavim njime ni minut, nego hoću da odem u radnju i kupim mleko (simple as that) i da ga popijem ne razmišljajući da li je dobro ili nije (podrazumevaću jel, da je dobro), tako hoću da mi narkodiler ne razvija posao na stepeništu zgrade, niti igde drugde, i da ne moram da razmišljam ko će da ga skloni odatle.pošto ga niko nije sklonio, reakcija je da počinju sami da upiru prstom. e sad, što se tu potkrao neki dečko iz kraja koji valja marihuanu iz dedinog vinograda, da je on bio jedini, mislim da ne bi lazarevčani pravili lomače za njega.
Jasno i slažem se sasvim.Nema potrebe raspravljati da li "uzimanje zakona u svoje ruke" dobro, nije naravno, no čini se da smo došli do nekog nivoa raspada gde je čak i to bolje nego ovo sada.
Link to comment
odvazio sam se da pogledam spisak i imam sta da vidim.jedan od ovih ljudi se, navodno, bavi prodajom pecuraka, marihuane i skanka. tu su mu adresa i slika. kul, aj da lincujemo dilera vutre i izopstimo ga iz zajednice i pre sudskog procesa.dozvolicu sebi opreznu pretpostavku da vigilantisticke grupe mozda ponekad koriste i istrazne metode sumnjive kredibilnosti, i. e. izmisljanje, osvetu i tako dalje, kad vec kod nas vise nije moguce u razgovoru inteligentnih i obrazovanih ljudi postici konsenzus da niko nije kriv dok se ne dokaze suprotno, kao i da grupe gradjana ne smeju da prate, snimaju ljude, optuzuju ih za zlocine i pozivaju na njihov linc.sto se tice primedbe da policija ne radi svoj posao pa je ovo bilo neophodno uraditi, ona pada u vodu kada se vidi da su na spisku i ljudi koji cekaju presudu.
drug sa kojim sam sedeo u klupi u sednjoj skoli je robijao 6 meseci zato sto je "diler". ralnost je da je decko narkoman i da kada je izasao da zavrsava gudru za sebe zavrsio je i za njegovog poznanika. uhvacen je kada mu je predavao drogu. dakle nema nikakve veze sa dilovanjem. da je iz lazarevca mozda bi zavrsio na posteru. Edited by kojot
Link to comment

pa dobro, valjda ga ne bi lincovali, zna nas narod razliku izmedju skanka i heroina.inace - postavite sebi pitanje: da li bi uznemireni gradjani koji distribuiraju ovaj spisak odobrili u svom komsiluku otvaranje klinike za lecenje bolesti zavisnosti, ili makar otvoreno savetovaliste u kome bi zavisnici mogli da dobiju elementarnu medicinsku pomoc. ako se zalazu za dobrobit zajednice, odgovor bi morao da bude jednodusno: otvaraj.

Link to comment

Koliko je realno očekivati toliku količinu svesti i razumevanja problema od ljudi, "civila", kojima je dogorelo da se samoorganizuju i upuste u sukob sa narko dilerima? Šira slika? Bojim se da neće ići. Ovo je reakcija, ne uzrok.

Link to comment
naravno da je u q.ja sam odreagovala na dabovićevo "kakva im je taktika...".nemaju obični ljudi taktike. obični građani imaju pravo biti glupi, biti neinformisani i biti pri tom i dalje - zaštićeni.kao što me uopšte ne zanima šta je aflatoksin i ne želim u životu da se bavim njime ni minut, nego hoću da odem u radnju i kupim mleko (simple as that) i da ga popijem ne razmišljajući da li je dobro ili nije (podrazumevaću jel, da je dobro), tako hoću da mi narkodiler ne razvija posao na stepeništu zgrade, niti igde drugde, i da ne moram da razmišljam ko će da ga skloni odatle.pošto ga niko nije sklonio, reakcija je da počinju sami da upiru prstom. e sad, što se tu potkrao neki dečko iz kraja koji valja marihuanu iz dedinog vinograda, da je on bio jedini, mislim da ne bi lazarevčani pravili lomače za njega.
dakle, ono sto volim da ponavljam, kao papagaj i baba ushtipke je sledece: mi smo se josh onomad, neshto posle neolita, udruzili u zajednicu/drzavu/neshto i tako delegirali deo svojih nadleznosti, pristavshi da nas spahija s vremena na vreme terorishe, pod uslovom da nas brani od dinosaurusa, poplave, zemljotresa i susednog spahije. razmenivshi to chak i za neki novac.ovo je vrlo precizno. oni koji su placeni, novcem, i ovlashceni da reaguju, glume shizkomu i prave se blesavi, a drugachije smo se dogovorili <_<mislim, pomozi partenone da se sistem privede nameni. inache nece da valja :ph34r: Edited by thermal bug
Link to comment

naravno, to što je ustaša rekao je notorna laž jer kod nas nema ludih žena. :fantom:http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/teme/teme.97.html:tema-48-Cedomorstvo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...