Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ma da, naprasno :fantom:Ako je verovati tom istom blicu, prva odluka da se dete vrati u Hrvatsku doneta je u maju 2011. godine, a onda je Visi sud ukidao nekoliko puta, da bi je na kraju posle 2 i po godine naprasno™ potvrdio.Dobra stara hajka Blica na sudije.

Iznenada sudija Ilić, samo tri meseca kasnije, 20. juna 2013. prihvata rešenje da se dete dodeli ocu, iako se situacija nije promenila.
Odluka nije da se dete oduzima majci i dodeljuje ocu, vec da dete mora da se vrati u Hrvatsku. I dalje je na snazi odluka hrvatskog suda da se dete dodeljuje majci i srpski sud nije mogao odlucivati o tome, vec samo o tome da dete treba da se vrati u Hrvatsku.
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sve moguće, a i ja mešam pravo i pravdu, mada, koliko uspevam protumačiti ovaj sudija jeste doneo odluku da se ocu da starateljstvo(?)
Nije. O starateljstvu se vodi postupak u Hrvatskoj i tu je do konacne odluke dete povereno majci.Ali Blicu nije nako da vodi kampanju sa cinjenicama koje imaju (i koje su sami objavljivali vise puta), nego je lakse konstruisati ovakve price.
Link to comment

OK.Hvala na pojašnjenju.Malo mi nejasno što je onda dolazio otac ako nije "da uzme dete", ali možda bolje i da ne znam, podležan sam ispiditisu™ kada se radi o deci... Verovatno kao i većina.

Link to comment

Biće najveselije kad se za pola godine-godinu dana pomire i nastave da žive dugo i srećno, a Ljižani ispadnu volovi :fantom: .

Edited by kapetanm
Link to comment
Ipak se okrece
"Potrebno je prikupiti sve moguće dokaze, kako bi se odredila kazna. Pošto su u pitanju maloletna lica koja ne mogu biti kažnjena, ukoliko se ispostavi da su krivi za ubijanje i mučenje štenaca, deca će biti uključena u socijalni program kako bi im se pomoglo, ukoliko je to moguće," navodi izvor blizak istrazi.Udruženje za zaštitu životinja Novi Sad – SPANS postavlja pitanje da li će roditelji odgovarati za delo svoje dece, odnosno smrt životinja koje je krivično delo i kažnjivo je zakonom."Zgroženi smo vešću da su deca učinila ovakav zločin i ubistvo. Deca bi trebalo da se smeste u psihijatrijske ustanove, jer ako je dete sa 10-11 godina u stanju da iseče nožem štene, da ga zapali i na kraju izgazi nogama tu postoji ozbiljna potreba za psihijatrijskim lečenjem i ovo treba krajnje ozbiljno shvatiti," izjavila je za Telegraf zastupnik ovog udruženja, Lana Đorđević.- See more at: http://www.nadlanu.com/pocetna/zivot/zivotinjsko-carstvo/Ko-je-odgovoran-za-masakr-stenaca-u-Resniku-.a-204664.835.html#sthash.8g0WONOA.dpuf
Link to comment
smeste u psihijatrijske ustanove
Naravno da ne treba da budu smeštena u psihijatrijske ustanove, nego da prođu kroz adekvatni proces koji odrede stručne službe a ne neko udruženje građana.Inače, jezivo je šta klinci rade. Dolaze stvari na naplatu. Edited by pacey defender
Link to comment

Smestanje u psihijatrijsku ustanovu nije ni kaznena ni mera prevencije krivicnog dela, vec mera lecenja koju izrice strucno lice na osnovu medicinskih kriterijuma.Ne stavljaju se ljudi tamo zato sto su nesto uradili ili nisu uradili, vec zato sto je utvrdjeno da njihov boravakm na slobodi predstavlja trajnu opasnost po njih ili po druge ljude (ili u ovom slucaju zivotinje), kao i da nisu u stanju da shvate posledice svog delovanja.ako je moguc ambulantni pristup,zajedno sa delovanjem socijalnih sluzbi, to je svakako bolje nego da decu stave u ludacke kosulje.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

dobro, prvi mi je deo jasan, nema potrebe da mi pojasnjavas, znam to i sam.nego je pejsi odreagovao u fazonu da nema dvojbe da ne treba da budu tamo smesteni. pa se naglas pitam, sta bi trebao biti znak da je ipak bolje da ostanu tamo neko vreme.

Link to comment

Ja ne vidim kako moze bez odgovarajucih procedura da se nekome obuce ludacka kosulja. Ne moze udruzenje gradjana da napise uput za psihijatrijsku ustanovu.I da ponovim moj omiljeni citat: "kazu da su Spanci napravili svoju prvu ludnicu samo da bi se mislilo da su oni van ludnice normalni" ... meni je majka koja preti policijom ako neko prijavi njenog sina policiji bolji kandidat za Lazu Lazarevica od ovog malog nesrecnika.

Link to comment

Ja bi ih poslao prvo kod psihologa (i njih i roditelje), a onda da godinu dana pomazu, pod nadzorom, u nekom prihvatilistu za pse, gde bi se brinuli o stenadi i hranili ih.

Link to comment

jebote kauboje, ko je pominjao zatvaranje bez procedure? niko ne poziva na linc. pricamo samo o svrsishodnosti, ili nedostatku iste, boravka u ustanovi tog tipa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...