Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja ne vidim zašto bih brisao nešto što je moj stav.Nisam pozivao nikog da išta uradi, niti sam napisao da bi bilo ko to trebalo da uradi.A posebno ga ne bih sada obrisao nakon što me ovaj gnjavator od stalkera reportovao.

Edited by gotivac
Link to comment
po tvom misljenju 3 savrseno dobra i normalna deteta bi napravila isto sranje da se nadju pod uticajem takvih roditelja? dobro™
po mom mišljenju, takva sredina ne može da proizvede savršeno dobru i normalnu decu.
Link to comment
alternativa toj tezi je da su se baš slučajno u istom komšiluku rodila tri deteta sa najtežim i neizlečivim poremećajima ličnosti i eto ujedinila se.
Poremecaji licnosti uopste nisu retki. Priseti se, sugurno si u toku skolovanja, u svakom razredu imao nekoliko drugara, malih psihopata. Ono sto je pak cinjenica je da ce neki od ovih malih psihopata postati ubice, a neki uzorni gradjani (relativno) dobro uklopljeni u drustvo.
Link to comment
po mom mišljenju, takva sredina ne može da proizvede savršeno dobru i normalnu decu.
ok, i to po tvom misljenju ova tri klinca, koji su ucinili nesto jezivo, pritom potpuno isplanirano, oslobadja odgovornosti? Edited by ToniAdams
Link to comment

Baš razmišljam o jednom Perišiću koji je na rekreativnoj nastavi došao na ideju da pravi supu od kornjače tako što je pronađenu kornjaču šurio u labavou. Učiteljica mu je rekla, sećam se doslovce, "U tebi čuči jedan mali Artuković". Bio je zbunjen, jako postiđen, naizmenično prkosan i skrušen, jer je bio suočen, možda i prvi put u životu, sa višim moralnim sudom, sa teškom presudom okoline. Uhvaćen je pri brutalnom činu, i postiđen je na način koji je te godine bio jako brutalan, ali i, u njegovom slučaju, efikasan - poređenjem sa ubicom dece, Artukovićem. Koliko znam, roditelji nisu dolazili u školu da brane svoje čedo od grubih reči, u to vreme su bili prisutni barem neki bedni ostačići autoriteta nastavnika.Izrastao je, koliko znam, u normalnu osobu.

Link to comment
ok, i to po tvom misljenju ova tri klinca, koji su ucinili nesto jezivo, pritom potpuno isplanirano, oslobadja odgovornosti?
Zašto tako binarno jebote? Ne, ne oslobađa ih odgovornosti, ali je ona daleko manja nego da su zrele i odrasle osobe, da nije tako, ti klinci bi mogli i da dobiju dozvolu za posedovanje oružja, račun u banci, pravo glasa i vozačku dozvolu. Njihova najveća odgovornost leži u tome da moraju, za početak, da uopšte shvate koliko je odvratno to što su učinili, i da imam pristup toj deci iz pozicije autoriteta, budi siguran da bi se gorko pokajali zbog toga što su uradili. Nažalost, slutim da njihovi roditelji uopšte ne shvataju da postoji neki problem osim osude medija, i da među sobom pričaju da bi "te štence ionako pogazili kamioni" i tako dalje. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
da imam pristup toj deci iz pozicije autoriteta, budi siguran da bi se gorko pokajali zbog toga što su uradili.
Bojim se da deca sve ranije odbacuju autoritete kakve smo mi imali i da u tome leži veliki problem savremenog školstva (a i drštva u celini).
Link to comment
Bojim se da deca sve ranije odbacuju autoritete kakve smo mi imali i da u tome leži veliki problem savremenog školstva (a i drštva u celini).
Šta ga znam, nije da deca odbacuju autoritete, nego im se autoritet ne nameće. Odrasli imaju moć nad decom, ali se opredeljuju da je ne koriste, osim hirovito, iz kaprica i komocije - ovo često gledam u svojoj okolini, ono, puštaš da dete radi šta hoće sve dok te ne ometa u nekoj zabavi ili poslu, a onda se dereš na njega. Tako se dobijaju male zveri.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...