Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ono što ne povlačim međutim je tvrdnja da to što je žena bez posla govori o njenoj sposobnosti, ni uopšte, ni da podiže dete.
Ono što tvrdim je da to što je osoba (dakle, bez obzira na pol) od 29 godina bez posla, ukoliko nije sprečena drugim okolnostima (bolest, školovanje...) činjenica koja pokazuje da je nesposobna za samostalnu egzistenciju dok ne dokaže suprotno, to jest ne počne da zarađuje za ono što pojede i obuče.Ni meni se ne sviđa što je tako, ali tako je. Edited by gotivac
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ono što tvrdim je da to što je osoba (dakle, bez obzira na pol) od 29 godina bez posla, ukoliko nije sprečena drugim okolnostima (bolest, školovanje...) činjenica koja pokazuje da je nesposobna za samostalnu egzistenciju dok ne dokaže suprotno, to jest ne počne da zarađuje za ono što pojede i obuče.Ni meni se ne sviđa što je tako, ali tako je.
U drzavi sa vise od milion nezaposlenih ovakva izjava je tragikomicna, a ovaj topik polako dolazi u fazu zbog koje cu na kraju zazaliti sto sam uopste pisao na njemu..
Link to comment
Ono što tvrdim je da to što je osoba (dakle, bez obzira na pol) od 29 godina bez posla, ukoliko nije sprečena drugim okolnostima (bolest, školovanje...) činjenica koja pokazuje da je nesposobna za samostalnu egzistenciju dok ne dokaže suprotno, to jest ne počne da zarađuje za ono što pojede i obuče.Ni meni se ne sviđa što je tako, ali tako je.
Ti hoćeš da samo ustvrdiš da osoba koja ne zarađuje za svoju hranu - ne zarađuje za svoju hranu. Da, pa šta? Ta osoba i dalje može da bude jako dobra u odgajanju deteta sredstvima koja su obezbedili drugi - u ovom slučaju otac za dete a njeni roditelji za nju. Da ne pominjem da ako taj otac dobije dete često ostaje u situaciji da ni on ne može samostalno da ga izdržava. U slučaju koji sam pomenula alimentacija je 8-9000. Majka od tih para hrani i oblači dete, njeni roditelji hrane nju, a ona o njemu brine gratis. Da to dete dobije otac koji radi, često i prekovremeno, misliš da bi sa tih 8-9 hiljada stvarno mogao da isfinansira hranu i odeću za dete, vrtić, i devojku da ga čuva kad je u noćnoj? Bi, ali u Zimbabveu. Cene kod nas samo za devojku su 100 do 200 evra.
Link to comment
Druze moj, ova dva posta bas nekako protivurece jedan drugom. Ja bih pristao da crni djavo, a ne Aleksandar Vucic, razresi ovo na nacin koji je najbolji moguci za dete, jer sudovi to jednostavno nisu u stanju da urade.
Ovo svakako stoji, mislim da bi svaka majka prodala dusu djavolu da obezbedi svoje dete.No, problem je sto je jako tesko utvrditi ko je ovde u pravu. Majka mozda preteruje i laze iz straha od oduzimanja deteta, pa pokusava groznim pricama da privuce paznju i podrsku.A mozda jednostavno laze. Otac takodje, mozda je samo psihopata koji hoce da muci zenu koja je uspela da mu pobegne, a mozda uopste nije nasilnik. A dete ispasta.
Link to comment
Ono što tvrdim je da to što je osoba (dakle, bez obzira na pol) od 29 godina bez posla, ukoliko nije sprečena drugim okolnostima (bolest, školovanje...) činjenica koja pokazuje da je nesposobna za samostalnu egzistenciju dok ne dokaže suprotno, to jest ne počne da zarađuje za ono što pojede i obuče.Ni meni se ne sviđa što je tako, ali tako je.
To nije činjenica nego pretpostavka bez ikakve osnove. ne znaš ni kolika joj je alimentacija (Robert Matijević je javna ličnost i čovek natprosečnih prihoda), ne znaš da li ima nezavisne prihode u vidu kamate ili rente...
Link to comment
Ono što tvrdim je da to što je osoba (dakle, bez obzira na pol) od 29 godina bez posla, ukoliko nije sprečena drugim okolnostima (bolest, školovanje...) činjenica koja pokazuje da je nesposobna za samostalnu egzistenciju dok ne dokaže suprotno, to jest ne počne da zarađuje za ono što pojede i obuče.Ni meni se ne sviđa što je tako, ali tako je.
jel mislish to u srbiji ili mislish opshtije? tj jel stvarno mislish? da su u srbiji samo nesposobni nezaposleni? :unsure:mislim, u srbiji se, to moze da sazna ko ustane rano i pogleda jutarnje programe javnog servisa, zaposlenost kani uvecati ozivljavanjem starih zanata <_<
Link to comment
Ono što tvrdim je da to što je osoba (dakle, bez obzira na pol) od 29 godina bez posla, ukoliko nije sprečena drugim okolnostima (bolest, školovanje...) činjenica koja pokazuje da je nesposobna za samostalnu egzistenciju dok ne dokaže suprotno, to jest ne počne da zarađuje za ono što pojede i obuče.Ni meni se ne sviđa što je tako, ali tako je.
sve ce se sutiraju nogama u dupe da srpkinji daju poso u zg, ma dazabole ih stojko Edited by orderka
Link to comment
U drzavi sa vise od milion nezaposlenih ovakva izjava je tragikomicna, a ovaj topik polako dolazi u fazu zbog koje cu na kraju zazaliti sto sam uopste pisao na njemu..
Država može da utiče na to da li ćeš da se obogatiš od posla ili ne, ali to da li si sposoban da si obezbediš egzistenciju malo više zavisi od tebe, a ne od države.
Ti hoćeš da samo ustvrdiš da osoba koja ne zarađuje za svoju hranu - ne zarađuje za svoju hranu. Da, pa šta? Ta osoba i dalje može da bude jako dobra u odgajanju deteta sredstvima koja su obezbedili drugi - u ovom slučaju otac za dete a njeni roditelji za nju. Da ne pominjem da ako taj otac dobije dete često ostaje u situaciji da ni on ne može samostalno da ga izdržava. U slučaju koji sam pomenula alimentacija je 8-9000. Majka od tih para hrani i oblači dete, njeni roditelji hrane nju, a ona o njemu brine gratis. Da to dete dobije otac koji radi, često i prekovremeno, misliš da bi sa tih 8-9 hiljada stvarno mogao da isfinansira hranu i odeću za dete, vrtić, i devojku da ga čuva kad je u noćnoj? Bi, ali u Zimbabveu. Cene kod nas samo za devojku su 100 do 200 evra.
Zašto je onda otišla iz Zagreba ako otac izdržava dete a nju njeni roditelji? Ne mogu da joj pošalju pare u Hrvatsku?
sve ce se sutiraju nogama u dupe da srpkinji daju poso u zg, ma da
Ne znam šta znači "dati" posao, meni ga niko nikada nije dao, a radio sam ih mnogo različitih za protekle 24 godine, neki nisu bili ni malo laki, čisti i ugodni. Isto tako je i sa mnogim drugim ljudima koje poznajem. Posao se ne čeka i ne traži, posao se radi. To je, doduše, moj stav i svestan sam da nije univerzalno primenljiv, pa bih se iz ove rasprave povukao.edit: samo Bubi da odgovorim - ne mislim na Srbiju, Hrvatsku, Tanzaniju, mislim na svakog ko je u toj životnoj dobi, bez ograničavajućih faktora za rad koje sam naveo (bolest, školovanje...) izdržavano lice. Edited by gotivac
Link to comment
sve ce se sutiraju nogama u dupe da srpkinji daju poso u zg, ma dazabole ih stojko
u hrvatskoj se, kao i u srbiji, uglavnom shutiraju u dupeta da daju posao bilo kome. Edited by thermal bug
Link to comment
Ovo svakako stoji, mislim da bi svaka majka prodala dusu djavolu da obezbedi svoje dete.No, problem je sto je jako tesko utvrditi ko je ovde u pravu. Majka mozda preteruje i laze iz straha od oduzimanja deteta, pa pokusava groznim pricama da privuce paznju i podrsku.A mozda jednostavno laze. Otac takodje, mozda je samo psihopata koji hoce da muci zenu koja je uspela da mu pobegne, a mozda uopste nije nasilnik. A dete ispasta.
Mislim da vise uopste nije bitno ko je u pravu. Biti u pravu nije dovoljno. Ovo ce, bojim se, brzo doci u fazu kad vise nece biti moguce donositi dobra resenja vec samo sanirati posledice po dete. Ako do toga dodje, to sto je neko bio u pravu nece mu biti ni od kakve koristi.
Link to comment
Druze moj, ova dva posta bas nekako protivurece jedan drugom. Ja bih pristao da crni djavo, a ne Aleksandar Vucic, razresi ovo na nacin koji je najbolji moguci za dete, jer sudovi to jednostavno nisu u stanju da urade.
Iskreno, naravno da bih i ja voleo isto, da se reši slučaj na najbolji mogući način po dete. Problem je, po meni, što mešanje vlade u ovaj slučaj neće doneti nikome ništa dobro.Ovaj slučaj je politički magnet, da se na njemu dobijaju poeni. Nikome tu dete odavno nije važno osim mami, tati i rodbini. Ali bi svi da se malo umešaju, od Dveri do PPV-a. I dete će se tako i tretirati, u skaldu sa političkim poenima koj PPV i Dači mogu da ućare. Što može, a i ne mora biti dobro po dete.
Link to comment
Zašto je onda otišla iz Zagreba ako otac izdržava dete a nju njeni roditelji? Ne mogu da joj pošalju pare u Hrvatsku?Ne znam šta znači "dati" posao, meni ga niko nikada nije dao, a radio sam ih mnogo različitih za protekle 24 godine, neki nisu bili ni malo laki, čisti i ugodni. Isto tako je i sa mnogim drugim ljudima koje poznajem. Posao se ne čeka i ne traži, posao se radi. To je, doduše, moj stav i svestan sam da nije univerzalno primenljiv, pa bih se iz ove rasprave povukao.
Naravno da ti stav nije univerzalno primenljiv, eventualno u Švajcarskoj može da se kaže da onaj ko ne uspe da se izdržava nije sposoban na nekom generalnom nivou.
Link to comment
Država može da utiče na to da li ćeš da se obogatiš od posla ili ne, ali to da li si sposoban da si obezbediš egzistenciju malo više zavisi od tebe, a ne od države.
Iskreno da ti kazem - lupas najstrasnije.
Link to comment
Mislim da vise uopste nije bitno ko je u pravu. Biti u pravu nije dovoljno. Ovo ce, bojim se, brzo doci u fazu kad vise nece biti moguce donositi dobra resenja vec samo sanirati posledice po dete. Ako do toga dodje, to sto je neko bio u pravu nece mu biti ni od kakve koristi.
Nazalost, cini mi se da je ovo vec u fazi saniranja. Ti si svakako u pravu ovde. Da ne duzim, potpisujem ovo Radisino dole.
Iskreno, naravno da bih i ja voleo isto, da se reši slučaj na najbolji mogući način po dete. Problem je, po meni, što mešanje vlade u ovaj slučaj neće doneti nikome ništa dobro.Ovaj slučaj je politički magnet, da se na njemu dobijaju poeni. Nikome tu dete odavno nije važno osim mami, tati i rodbini. Ali bi svi da se malo umešaju, od Dveri do PPV-a. I dete će se tako i tretirati, u skaldu sa političkim poenima koj PPV i Dači mogu da ućare. Što može, a i ne mora biti dobro po dete.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...