Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na stranu konkretan slučaj, šta ti znači formulacija da je žena nesposobna da se izdržava, žena samo nema posao ko i mnogi drugi što nema baš nikakve veze sa sposobnošću da se brine o detetu.
Zašto "na stranu konkretan slučaj", radi se baš o konkretnom slučaju, nesposobna je da se izdržava u ekonomskom smislu, nema posao, ne može da plati za sebe i dete stan, hranu... Ne "nesposobna" u smislu "glupa", već žena jednostavno nije u situaciji da izdržava ni sebe, a nekmoli dete.Ne verujem da od alimentacije može da plaća i stan i hranu i sve ostalo što je potrebno za njih dvoje.A ovo "nema posao" ako počnem da komentarišem, biće svađe ovde, ali bih samo da napomenuo da i ta činjenica govori dovoljno o njenoj sposobnosti, pa i da se brine o detetu, jer briga o detetu ne podrazumeva samo nežnu reč i ispravno vaspitanje, već i sposobnost obezbeđivanja ekonomskih uslova egzistencije.Važno da je bila sposobna da se, iako nije ekonomski nezavisna, udala posle 3 meseca poznanstva i otišla u drugu državu.No, ne poznajem ni gospođu ni gospodina, pa pričam napamet. Edited by gotivac
Link to comment
A ovo "nema posao" ako počnem da komentarišem, biće svađe ovde, ali bih samo da napomenuo da i ta činjenica govori dovoljno o njenoj sposobnosti, pa i da se brine o detetu, jer briga o detetu ne podrazumeva samo nežnu reč i ispravno vaspitanje, već i sposobnost obezbeđivanja ekonomskih uslova egzistencije.
Obezbedjuje mu u Ljigu, tako da to nije nikakav argument. Na zapadu je selidba od par stotina kilometara zbog posla notorna stvar. Nije bas da postoji Berlinski zid izmedju Srbije i Hrvatske pa da covek ne moze iz Hrvatske da udje kad god hoce. Naravno, njemu je komfornije da mu dete zivi u istom gradu ali to su stvari koje se resavaju u porodici dogovorom i trazi se nekakav kompromis.
Link to comment
Obezbedjuje mu u Ljigu, tako da to nije nikakav argument. Na zapadu je selidba od par stotina kilometara zbog posla notorna stvar. Nije bas da postoji Berlinski zid izmedju Srbije i Hrvatske pa da covek ne moze iz Hrvatske da udje kad god hoce. Naravno, njemu je komfornije da mu dete zivi u istom gradu ali to su stvari koje se resavaju u porodici dogovorom i trazi se nekakav kompromis.
Ma naravno, nisam ja ovde ni na čijoj strani, pre svega zato što ne raspolažemo svim informacijama, drugo zato što informacija o njegovom nasilničkom ponašanju dovoljno govori o tome da otac nije cvećka, a sa druge strane imamo ženu koja i pored toga što joj je dete dodeljeno krši zakon i praktično kidnapuje dete.Propustio sam u vestima, čime se bavi gospođa u Ljigu da bi obezbedila ekonomsku egzistenciju sebi i svom detetu?Ako samo sedi kod tate i mame, to baš i nije neka sposobnost da se izdržava dete, neće tata i mama večito živeti, a ona nije baš tinejdžerka. Edited by gotivac
Link to comment
Mislim da je u jednoj od prvih vesti o ovome bila i neka rečenica o tome kako se socijalna služba oglasila da je sud nije pitao za mišljenje. Da li bi presuda onda mogla da bude drugačija?evo:http://www.blic.rs/V...cerku-nasilniku
Sumnjam, zato sto, koliko sam ja uspeo da zakljucim iz ove rasprave, sud nije presudjivao kome dete treba da pripadne.Ove druge stvari ne bih da komentarisem jer mi lice na character assassination. Ko zna iz kojih razloga on nije trazio da vidi dete, ako je to uopste tacno. Moze biti da je smatrao da bi tesko podneo, mozda nije hteo da dodatno opterecuje dete, u te stvari ne treba olako ulaziti. Ali sigurno nije dolazio na rocista u Ljig zbog tamosnjeg fantasticnog turistickog potencijala.
Link to comment

Ali je Ljig u drugoj drzavi, to sto je samo par stotina km u pitanju zakon ne interesuje. Ja prva ne dozivljavam bivse republike kao "ozbiljno" inostranstvo ali mislim da u zakonu ne postoji takva podela. Odvela je dete preko granice i to je to, pa taman i da je granica 100m od kuce. Nazalost, situacija je vrlo komplikovana a ona je povukla neke lose poteze i eto problema. Ja se iskreno nadam da ce naci neki kompormis medju sobom zarad dobrobiti deteta. A posebno sto mi ovde diskutujemo samo na osnovu informacija iz medija, koje su realno nepouzdane.

Link to comment
Ma naravno, nisam ja ovde ni na čijoj strani, pre svega zato što ne raspolažemo svim informacijama, drugo zato što informacija o njegovom nasilničkom ponašanju dovoljno govori o tome da otac nije cvećka, a sa druge strane imamo ženu koja i pored toga što joj je dete dodeljeno krši zakon i praktično kidnapuje dete.Propustio sam u vestima, čime se bavi gospođa u Ljigu da bi obezbedila ekonomsku egzistenciju sebi i svom detetu?Ako samo sedi kod tate i mame, to baš i nije neka sposobnost da se izdržava dete, neće tata i mama večito živeti, a ona nije baš tinejdžerka.
Sustina je da je dete obezbedjeno. Cime se ona bavi i odakle joj sredstva je savrseno nebitno, naravno, ukoliko su sredstva obezbedjena na zakonit nacin i/ili ni na koji drugi nacin ne ugrozavaju interes deteta. A to koliko je ko sposoban ne smem ni o sebi da tvrdim, kamoli o zeni za koju sam sad iz stampe prvi put u zivotu cuo.
Link to comment

Meni je u ovom slučaju vrlo zanimljivo što znam recimo kontra slučaj, na žalost jako dobro.Gospođa je Hrvatski državljanin, bila je udata za Srbina. On je nu maltretirao, pokušavala je svašta, prijavljivala to, ne kraju pokušala samoubistvo.Na osnovu toga što je pokušala samoubistvo, sud dodeli decu njemu, na šta ona nije imala primedbi. Jedno što je tražila je da ih vidi jednom u dve nedelje u centru za socijalni rad u NS, što je sud i presudio.I znate šta se desilo prva 2 puta? Pa gospodin muž nije dozvolio deci. Radnici centra za socijalni rad su samo slegli ramenima i rekli da oni nemaju mehanizme da njega nateraju. Žena verovatno neće videti svoju decu do njihovog punoletsva. Kome ona da se žali?Ima jebenu presudu, ali, nema mehanizma da se to ostvari.Neznam što sam ovo ispričao, ali, recimo, da ona nekako ukrade deci i da otperja u Hr, bio bi na njenoj strani uvek. Jer slučaj znam dobro.

Link to comment
Ali je Ljig u drugoj drzavi, to sto je samo par stotina km u pitanju zakon ne interesuje. Ja prva ne dozivljavam bivse republike kao "ozbiljno" inostranstvo ali mislim da u zakonu ne postoji takva podela. Odvela je dete preko granice i to je to, pa taman i da je granica 100m od kuce. Nazalost, situacija je vrlo komplikovana a ona je povukla neke lose poteze i eto problema. Ja se iskreno nadam da ce naci neki kompormis medju sobom zarad dobrobiti deteta. A posebno sto mi ovde diskutujemo samo na osnovu informacija iz medija, koje su realno nepouzdane.
Znam. zato sam i napisao da postoji razlika izmedju ispravnog i legalnog..
Link to comment
Sustina je da je dete obezbedjeno.
Ne. Suština je da li je ona u stanju da obezbedi detetu egzistenciju. Ako nije u stanju ona, onda dete treba da pripadne ocu, ukoliko je on u stanju.Naravno, opet se ograđujem, pošto postoji ta priča o njegovom nasilničkom ponašanju,ali vidim da Aram sad kaže da za to i ne postoje dokazi osim njene izjave.
Link to comment

Inače indikativan je argument majke zašto nije htela da preda dete ocu - zato što otac nije dovoljno viđao dete, a potom prizna da je plaćala novčane kazne zato što nije vodila dete ocu.

Link to comment
Ne. Suština je da li je ona u stanju da obezbedi detetu egzistenciju. Ako nije u stanju ona, onda dete treba da pripadne ocu, ukoliko je on u stanju.Naravno, opet se ograđujem, pošto postoji ta priča o njegovom nasilničkom ponašanju,ali vidim da Aram sad kaže da za to i ne postoje dokazi osim njene izjave.
Pa, ona mu ga i obezbedjuje vec dve i po godine.
Link to comment

Ja sam otprilike ukapirala posle svega ovde napisanog da ustvari ni ne znam slučaj dobro, niti mogu iz novina da saznam, tako da povlačim tvrdnju o tome koga treba a koga ne deportovati i sl.Ono što ne povlačim međutim je tvrdnja da to što je žena bez posla govori o njenoj sposobnosti, ni uopšte, ni da podiže dete.

Link to comment
Jebeš presude suda. PPV će to rešiti. Čovek koji je iznad svega, sve može i svi ga vole.Jebote, kao 1984. i veliki vođa koji brine o svima nama.
Meni je u ovom slučaju vrlo zanimljivo što znam recimo kontra slučaj, na žalost jako dobro.Gospođa je Hrvatski državljanin, bila je udata za Srbina. On je nu maltretirao, pokušavala je svašta, prijavljivala to, ne kraju pokušala samoubistvo.Na osnovu toga što je pokušala samoubistvo, sud dodeli decu njemu, na šta ona nije imala primedbi. Jedno što je tražila je da ih vidi jednom u dve nedelje u centru za socijalni rad u NS, što je sud i presudio.I znate šta se desilo prva 2 puta? Pa gospodin muž nije dozvolio deci. Radnici centra za socijalni rad su samo slegli ramenima i rekli da oni nemaju mehanizme da njega nateraju. Žena verovatno neće videti svoju decu do njihovog punoletsva. Kome ona da se žali?Ima jebenu presudu, ali, nema mehanizma da se to ostvari.Neznam što sam ovo ispričao, ali, recimo, da ona nekako ukrade deci i da otperja u Hr, bio bi na njenoj strani uvek. Jer slučaj znam dobro.
Druze moj, ova dva posta bas nekako protivurece jedan drugom. Ja bih pristao da crni djavo, a ne Aleksandar Vucic, razresi ovo na nacin koji je najbolji moguci za dete, jer sudovi to jednostavno nisu u stanju da urade.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...