Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja se samo pitam šta mudrijaši predlažu da se radi u ovoj situaciji gde je očigledno majka prekršila hašku konvenciju i gde otac ima puno pravo da traži dete nazad? Ima li neko rešenje osim nekih žalbi koje u suštini odlaže izvršenje presude ili možda toga da keva pobegne s detetom?Ne mogu da zamislim koliko je to grozna situacija za svo troje, ali jasno je da je keva napravila glupost i da svim silama pokušava da uzburka javnost da bi nekako stekla leverage, a i izjave koje daje su očigledno retardirane, blaćenje oca svim silama. A ljudi odmah skaču na njenu stranu jer je majka i srpkinja, to šta se zapravo desilo, to da je očeva reč protiv majčine, na kraju krajeva, to što kažu zakoni i međunarodni ugovori, koga boli kurac.

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja nisam na njenoj strani, žena mi deluje antipatično. Ali mi taj pomenuti zakon nije jasan, tj ko to treba da plati njeno sedenje u Hrvatskoj i zašto nije u dogovoru sa sudom odmah uzeto u obzir preseljenje pošto nije otišla na Mars nego nekoliko stotina kilometara dalje.

Link to comment

Čekaj, ko tebi plaća da sediš tu gde sediš? Niko to ne obezbeđuje, niti se sud dogovara s nekim nakon donošenja presude kojom taj neko nije zadovoljan.S druge strane, sve majke su iste, i kad su u pravu i kad nisu

Link to comment

A sto bi neko placao njeno sedenje u Hrvatskoj? Ziveli su u Hrvatskoj, tamo je rodjeno dete i za Hasku konvencju je dovoljno da je dete pre dolaska u Srbiju zivelo u Hrvatskoj i da je odatle bez saglasnosti jednog roditelja prebaceno u drugu drzavu. U ovom postupku se ne odlucuje o poveravanju deteta, o starateljstvu i vidjanju deteta, a medjusobni odnosi roditelja nemaju nikakav uticaj na odluku. Sramota je da taj postupak traje 2 i po godine, jer je taj postupak hitan. I to ce joj se na kraju obiti o glavu, jer nakon ovoga nema sanse da ce sud u Hrvatskoj poveriti dete njoj na staranje kada se bude odlucivalo o tome.

Link to comment
A ljudi odmah skaču na njenu stranu jer je majka i srpkinja
ček malo, je li ta not-miss-charm ali i-majka-i-srpkinja bila ili nije u sigurnoj kući zbog zlostavljanja? in my book to je jedino bitno.citiram: "Sve je počelo oktobra 2009, kada je Nataša (29), nakon tromesečnog zabavljanja, zatrudnela i udala se za hrvatskog državljanina Roberta Matijevića (48), koji je živeo u Zagrebu."ona danas ima 29, znači tada je imala 25 i zatrudnela nakon tromesečnog zabavljanja sa 20 godina starijim, nepoznatim tipom. najblaže rečeno, lakomislena osoba. odlazi u drugu sredinu, doživljava svašta i radi novu lakomislenu stvar.ukoliko je istina to da ju je on sa bebom od nekoliko meseci izbacivao iz kuće, da ju je tukao itsl, kakve veze sa stavljanjem na njenu stranu ima to odakle je ko, čime se bave dveri i da li je ona simpatična osoba?ako je članak masnolaganje, onda nema na osnovu čega da mislimo išta o svima njima.ako je dete odvela tako kako jeste - pravila su jasna.znam vrlo sličan slučaj, samo nije na relaciji srbija - hrvatska no srbija - australija. i ona se prvo odvojila od maltretiranja (koje se svodilo na zabranjivanje da se živi i radi van te kuće, a bilo je i nasilja), pa ko samohrana majka tamo drugi faks završila, pa zapalila sa detetom za srbiju.njemu je bilo stalo da drka nju preko deteta, nije mu, kako će se ispostaviti, bilo previše stalo do dobrobiti samog deteta.
Link to comment
ček malo, je li ta not-miss-charm ali i-majka-i-srpkinja bila ili nije u sigurnoj kući zbog zlostavljanja? in my book to je jedino bitno.
To sto je bila u sigurnoj kuci nije nikakav dokaz da je bila zlostavljana. Desavalo se da je Centar za socijalni rad predlozio da se izmeni odluka o poveravanju deteta i da se dete poveri ocu na cuvanje usled zlostavljanja deteta od strane majke, da bi par dana nakon toga, kada je sud doneo odluku, Centar smestio majku i dete u sigurnu kucu, tako da sudska odluka nije mogla da se sprovede.A ko je prisustvovao makar na par brakorazvodnih parnica zna da roditelji bezocno lazu kada nema sporazuma oko poveravanja deteta. U 50% slucajeva bi najpravednije i najhumanije bilo oduzeti dete i ocu i majci. Tako da ne treba olako prihvatati cinjenice™ koje predlazu stranke u toku razvoda. Edited by Uskebasi
Link to comment
Desavalo se da je Centar za socijalni rad predlozio da se izmeni odluka o poveravanju deteta i da se dete poveri ocu na cuvanje usled zlostavljanja deteta od strane majke, da bi par dana nakon toga, kada je sud doneo odluku, Centar smestio majku i dete u sigurnu kucu, tako da sudska odluka nije mogla da se sprovede.
u ovom slučaju, ili pričaš načelno?vidi, ne prihvatam ja ničije činjenice, samo imam osećaj da 25-godišnjakinja koja zatrudni i uda za 3 meseca i ode u drugu državu da bude izdržavano lice ne bi bez debele nevolje izlazila iz tog braka, i te države i tog života, tako naglavačke, te pravila scene po sigurnim kućama iz obesti. to onako, po unutarnjoj logici stvari.u tromesečnu veliku ljubav takođe ne verujem. ni njenu ni njegovu.svi lažu, sem činjenica. koje pokušavam da prosejem kroz ovo đubre od novina... Edited by PointTaken
Link to comment

Meni je besmisleno da bivši supružnik (sa kojim su odnosi uglavnom izuzetno poremećeni) odlučuje o tome da li se roditelj - staratelj sme iseliti iz dotadašnje države. I onda neko ko ne može da nađe posao u toj državi, ili mu je potrena pomoć roditelja itd praktično onemogućuje da sredi svoj život. a i dete će mnogo vajde da ima od takvog unesrećenog roditelja. Ajde kapiram da je Australija - Srbija malo ekstreman primer jer su zemlje daleko, ali Srbija - Hrvatska? Moralo bi i to da se uzima u obzir.Inače i ja znam ženu koja se sa decom posle razvoda iz Australije vratila za Srbiju (jer da joj nisu pomagali roditelji oko dece nikada ne bi mogla u Australiji da radi, elem mogla bi da bude samo socijalni slučaj, a čemu to). Ona se nagodila tako što je odustala od dečijih alimentacija a zauzvrat otac ne pravi probleme sa decom.

Link to comment
u ovom slučaju, ili pričaš načelno?
Drugi slucaj.
Meni je besmisleno da bivši supružnik (sa kojim su odnosi uglavnom izuzetno poremećeni) odlučuje o tome da li se roditelj - staratelj sme iseliti iz dotadašnje države. I onda neko ko ne može da nađe posao u toj državi, ili mu je potrena pomoć roditelja itd praktično onemogućuje da sredi svoj život. a i dete će mnogo vajde da ima od takvog unesrećenog roditelja. Ajde kapiram da je Australija - Srbija malo ekstreman primer jer su zemlje daleko, ali Srbija - Hrvatska? Moralo bi i to da se uzima u obzir.
Roditelj kome nije povereno dete ima pravo da vidja dete, najcesce svaki drugi vikend i po pola raspusta. Ako bi jednom roditelju bilo dozvoljeno da ode u drugu drzavu, onda bi drugom roditelju moralo biti dozvoljeno da u ovim odredjenim treminima dete vodi preko granice. Sta mislis kako bi to u praksi izgledalo, kad vidis na ovom primeru da treba skoro 3 godine da se izvrsi sudska odluka. U konkretnom primeru, ako otac odvede dete u Hrvatsku na mesec dana tokom letnjeg raspusta, pa odbije da ga vrati, kako bi majka izdejstvovala povratak deteta u Srbiju?
Link to comment

pa kako kako, tako sto zakon ochigledno rukuje lutkama iz izloga, jer tako mora, a ne zivim ljudima koji treba da se resetuju, gde im je razum i gde su im emocije. dok se sudstvo dogovori, a roditelji (uslovno) opamete, dete ce biti punoletno. i kad ljudi imaju najbolju volju da razlaz realizuju razumno i bez dodatne shtete po potomstvo, zivot pokaze da to bash ne ide tako. ja znam dvoje koji su se sporazumeli ljudski, a onda ih je socijalni rad mrcvario dok se nisu posvadjali na mrtvo ime i zavadili na sachuvaj boze. samo zato sto su imali izuzetno inteligentne savetnike na svim stranama <_<a kome se mediji reshe da pomognu, taj je tek u cirkusu :(

Link to comment

Pa ne treba zakon da prilagođavaš pretpostavci da se odluke suda neće poštovati. Ovo bi trebalo da se pravi tako da funkcioniše po automatizmu, znači onog trenutka kad neko od njih ne vrati dete sa vikenda ide deportacija. Urediti stvari na taj način je stvar odluke onih koji o tome odlučuju. Opet napominjen ne radi se o odnosima Srbije i Čada, nego Srbije i Hrvatske, koje to ako hoće mogu da urede za bukvalno dva sata.

Link to comment
Ajde kapiram da je Australija - Srbija malo ekstreman primer jer su zemlje daleko, ali Srbija - Hrvatska? Moralo bi i to da se uzima u obzir.
Gde je ta granica između zemlje koja je blizu Srbije i zemlje koja daleko? Italija, Francuska, da li su blizu ili daleko?Države su države, nebitno koliko su blizu/daleko. To što je otišla bez dogovora u drugu državu je izgleda glavni zajeb ove žene kada se raščiste sve muškarac/žena/Srbija/Hrvatska/sigurna kuća magle.
Link to comment
Opet napominjen ne radi se o odnosima Srbije i Čada, nego Srbije i Hrvatske, koje to ako hoće mogu da urede za bukvalno dva sata.
da se radi o odnosima srbije i chada, ovo ne bi bilo u novinama i ne bi bilo na ovaj nachin. ne bi se nosili barjaci i vodile demonstracije na ambasadu chada (sad mi ovo smeshno <_<). srbija i hrvatska imaju 1 dodatu vrednost na svaki moguci ljudski odnos, ovakav ili onakav.idoti.
Link to comment
Gde je ta granica između zemlje koja je blizu Srbije i zemlje koja daleko? Italija, Francuska, da li su blizu ili daleko?Države su države, nebitno koliko su blizu/daleko. To što je otišla bez dogovora u drugu državu je izgleda glavni zajeb ove žene kada se raščiste sve muškarac/žena/Srbija/Hrvatska/sigurna kuća magle.
Pa recimo da su troškovi puta i potrebno vreme za put između Hrvatske i Srbije srazmerni putu unutar Srbije/Hrvatske.Šta kad suprug neće da se dogovori? Lezi na ulicu u Zagrebu sa detetom i prosi, pored kuće i rodbine 300 km dalje. Pa to je baš logično.
Link to comment
Opet napominjen ne radi se o odnosima Srbije i Čada, nego Srbije i Hrvatske, koje to ako hoće mogu da urede za bukvalno dva sata.
Ali sta bi pametnije od ovoga mogle da smisle te dve drzave? Meni deluje razumno resenje da ako jedan roditelj bez saglasnosti drugog odvede dete preko granice, da se dete mora odmah vratiti. Koje drugo resenje moze da bude?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...