Jump to content
IGNORED

Srbija na razmeđu 1990/91.


Milogled Bluff

Recommended Posts

Linak na forum, da vidim koja je kujna u pitanjuA druzbu sa inicijalima zastitili kao bele medvede, dok su politicare stavili na stub srama
joj ne mogu. neobjavljen je tekst u pitanju.
Link to comment
  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    109

  • henrik larsson

    59

  • Yoda

    52

  • Prospero

    48

Sve si lepo napisao, osim ovog malog boldovanog dela, a to i jeste suština...Uostalom, kud ćeš većeg zla od ovog što nam je Slobodan priredio? Misliš da bi Vook mogao jače™... Teško, boga mi...
Naravno da bi mogao. Mogao je, recimo, da naredi opštu mobilizaciju i opšti rat sa Hrvatskom i Bosnom. Mogao je još štošta da uradi, ali to nije poenta ovoga što vam ljudi kažu. Niti ovoga što ću vam reći, jer ovde pričate iz pozicije koja kombinuje naknadnu pamet i činjenicu da ste svi koji ovde pričate post-ww2 generacija koja se nije suočavala sa strahotama koje je ostavilo to doba.Te, 1990. godine, još uvek je bila veoma živa i partizanska i komunistička tradicija, i što je najbitnije - još uvek su itekako bili živi oni koji pamte. Mislite da je njima bradonja iz pizde materine koji urla po trgovima, maše kamom i nožem, preti svima, poziva na rat i vaskrsava četnički pokret, koji je tadašnjim ljudima bio itekako dobro u sećanju, delovao kao manje zlo? Nekoga ko je bio dobrovoljni i svojevoljni simbol uništenja, klanja, ubijanja, međuetničke i međunacionalne mržnje, zločina i smrti? Pa naravno da su naivne i za demokratiju nespremne mase glasali za Slobu, posebno podstaknuti propagandom njegovog režima, kojoj je Drašković bio do jaja, kao kec na jedanaest da se pokaže da nema ozbiljnih koji mogu da vode državu osim Slobe.I još jedno pitanje za one koji pričaju da Drašković nije napravio hladnjače po Kosovu - zar ne beše baš on pričao da će sve Albance oterati preko Prokletija, baš kao i kum mu Šešelj, 1998. godine? To mu je nedavno i Vuk Jeremić ( :isuse: ) spočitao kada ga je sabio ( :isuse: ) u jednom Utisku nedelje. Pazite - dakle, 1998. godine, nakon svih ratnih godina, ratova protiv kojih je kao deklarativno bio, kada se pozivao na zapad, Ameriku, demokratiju i štatijaznam šta sve još.Drašković je ono najgore u Srbiji. Samo što srećom nije dobio priliku da u ono doba to i pokaže. I pride je nesposoban po difoltu, pajac običan. Nikakvo pozivanje na Ameriku i štatijaznam koga mu tu ne pomaže. Nažalost, dobio je priliku na gradskom nivou, gde smo ga svi videli na delu. Da li je bio gori od SPS-a? Jeste. Gori i od Čovića, i od Bakočevića, i od Unkovića, što nije baš tako lako. Bio bi gori i na državnom nivou, ali nije dobio priliku. Ako postoji neko za koga se može reći da bi još više uništio zemlju od Slobe da je bio na vlasti, onda je to Vuk.A sada bih zamolio nekog od tzv. moderatora da blagoizvoli izmesititi temu o merenju obima i intenziteta zala na izborima devedesetih u zaseban topik. Kao da nekoga zanimaju prepirke tadašnjih 17- i 15-godišnjaka oko toga ko je bio veće a ko manje zlo iz njihove percepcije.
Link to comment

@ kim - ja već napisao da su pokušali da udome Šešelja, čak i stipendijom po Amerikama. Šta je 1 tekst u časopisu...BTW - Ako pisac teksta ostavi inicijale ne bi smeo proći recenziju. Osim ako nije za internet.@ Filipenko - vidi, ja npr. nisam blagoglagoljao čestitog Vučea kao izbor vredan poštovanja (naročito ne pored živog Đurića), ni inače ni na forumu, no me zanima gde se rangira Zlobimir ako je čestiti Vuče ono najgore u Srbiji?I još jedno pitanje za tebe i za Kima, koji je propustio da ga uoči par stranica ranije: kako smo to posle 4 banke najslavnije vladavine 1 kosmičke veličine i života u najboljem od svih sistema došli do toga da je "Milošević racionalan izbor" (by Kim) i da je narod "naivan i za demokratiju nespremam" (by Filip)?Nismo li turbulentne periode morali dočekati spremni, sa radničkom klasom ujedinjenom oour-aškim interesima koji nepogrešivo njuše kontrarevolucionarne i buržoaske relikte, te ruše "administrativne" granice?Nešto se ne uklapa. Šta?edit: MB je verovatno Milan Brdaredit 2: hit mi je ovo Filipovo "nije napravio hladnjače, ali je pričao..." :wub:

Edited by buffalo bill
Link to comment

Izmestena je politika iz realnog. Gradjani su smatrali da je politika nesto daleko i dosadno i nisu bili u stanju da shvate sta je politika stvarno. To bez izbora nema sanse. Cuvena recenica "ako se ne bavite politikom politika ce se baviti vama" se desila na ovim prostorima. Politika nam je grunula u vreme kada se ceo svet prestrojavao i najtuznije od svega je sto nam je elita bubnula glavom o zid sledeci parcijalne interese.

Edited by bergasa19
Link to comment

Miloglede, ako se stvari posmatraju iz vizure 1990. godine, SPS je za prosečnog glasača bila opcija za Jugoslaviju, za socijalizam i za bratstvo i jedinstvo. Zar nije u Sloveniji, Hrvatskoj i na Kosovu bila na delu kontrarevolucija u neku ruku?Zar nije Vuk prvi izlet u zdrav razum napravio tek 1993. kada je govorio o pokoljima nad Bošnjacima u istočnoj Bosni? Ili je to bila Dana, nisam sad siguran...

Link to comment
I još jedno pitanje za tebe i za Kima, koji je propustio da ga uoči par stranica ranije: kako smo to posle 4 banke najslavnije vladavine 1 kosmičke veličine i života u najboljem od svih sistema došli do toga da je "Milošević racionalan izbor" (by Kim) i da je narod "naivan i za demokratiju nespremam" (by Filip)?Nismo li turbulentne periode morali dočekati spremni, sa radničkom klasom ujedinjenom oour-aškim interesima koji nepogrešivo njuše kontrarevolucionarne i buržoaske relikte, te ruše "administrativne" granice?Nešto se ne uklapa. Šta?
Pa ta veličina nije vladala demokratijom, šta tu nije jasno? Prešlo se u potpuno drugačiji sistem u svakom smislu, na svakom nivou. Samim tim, nema niko pravo da kenja 1 kosmičkoj veličini da je baš on uzrok ne znam čega. Dobili su ljudi što su hteli. Šta je trebalo? Da im Tito povrh svega obezbedi i tranziciju u demokratsko društvo i kontrolisani prelazak u kapitalizam? I to da funkcioniše i 10-15 godina nakon njegove smrti?
edit 2: hit mi je ovo Filipovo "nije napravio hladnjače, ali je pričao..." :wub:
Stvarno ne razumem šta je tu toliko smešno. Vuk je vrlo jasno izražavao svoje namere i želje. Neki ljudi su se, makar delimično, poveli za njegovim rečima koje su raspirivale međuetničku i međunacionalnu mržnju. To što je Vuk pička pa će posle godinu dana kada dobije po sebi da se okrene za 180 stepeni i kuka kako moramo slušati Nato i Evropu jer je to razum sveta ga ne abolira za njegove postupke, niti za podsticanje na rat i ubijanje, što mu je u trenutku dok je to pričao bio cilj, i to cilj koji je bio daleko jasnije istaknut nego od strane Slobe/SPSa i tome cilju bi se pod Vukovom vlašću išlo mnogo radikalnije i ubistvenije. Pod Vukom, ne bi desetine hiljada Albanaca bile proterane u Albaniju, već pobijene na licu mesta u mestima širom Kosova. Pod Vukom, ne bi bilo hladnjača koje uklanjaju desetine leševa iz Suve Reke, već bi po brdima oko Suve Reke bilo razbacano na hiljade leševa, a možda bi preživelo par desetina. Jer je to ono za šta se Vuk zalagao dok se moglo uticati na stanje stvari. Naravno, onog momenta kada se više ne može uticati, zagraktaće kao vrana bradata crna kako je on tobože za mir i uvek bio. Smeće obično. On je ispod Slobe. Na svakoj lestvici je Sloba svakako najgore zlo, ali je Vuk uvek nekako još lestvicu niže, ne znam kako mu uspeva.Da ne govorim o "unutrašnjim reformama" koje bi usledile kada bi nam se raznorazni Spasoji Krunići, Bojani Dimitrijevići, Osmajlići i Boškovići Danini i ostala ološ nakačila o vrat, na svim državnim nivoima. Danas bismo imali Zlatnu zoru kao radikalniji, i Dveri kao umereni deo opozicije u Srbiji gde bi SPO držao vlast.Očekujem da uskoro zapljunu i hazzard, Indy i ostali koji se toliko gnušaju levice i komunizma i tu ništa ne propuštaju da zapljunu, od ideja, preko pokreta i stranaka, do korisnika ovog foruma, ali su im bradate koljačke spodobe sasvim OK i legitimna opcija. Zato razdvajajte topike dok je još vreme. Jer je bravar vazda kriv, i za ono što jeste i za ono što nije. Edited by Filipenko
Link to comment

jao, nemoj molim te, Arbeitmanne. ovako kako pises, kao da si imao tri godine 90-tih. u tri i po recenice, biserna ogrlica u dva reda.

Link to comment

nisam ispratio raspravu iz koje je ovaj citat prekopiran te ne znam u kakvom kontekstu stoji, uostalom nisam ni pisao o samom vrednosnom sudu koji je u tom citatu dat već o percepciji koju su ljudi 1990. mogli imati. u svakom slučaju, DS>Vuk>Sloba ali to nije tako jasno izgledalo na samom početku.

Link to comment
Svima koji misle da je Slobodan Milosevic bio manje ili jednako zlo kao Vuk Draskovic mogu samo da porucim sledece...
aj sad leba ti nadji ko je ovo rekao?nije ovaj forum mesto za raspravu, bolje da se drzimo plusjednovanja i recepata, za bolje nismo. uostalom, da neko nekome pozeli smrt zbog nacelne rasprave na forumu, video sam svasta ali to nisam. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Mogao si makar da se potrudiš da pročitaš prvi post iznad svog.
opet te jebe hronologija. jebote ti ko zdravko sotra zivis u mitoloskom, ne-linearnom, vremenu gde potonji dogadjaji objasnjavaju one koji im prethode.
Link to comment
aj sad leba ti nadji ko je ovo rekao?nije ovaj forum mesto za raspravu, bolje da se drzimo plusjednovanja i recepata, za bolje nismo. uostalom, da neko nekome pozeli smrt zbog nacelne rasprave na forumu, video sam svasta ali to nisam.
Načelna rasprava je to da kim uživa u tome da baci kosku međ ljude pa onda gleda kako se glože. Neko ko je imao tada dovoljno godina za racionalan izbor mu odgovori kulturno, kao aram, a neko prsne kao Milogled.
Link to comment
Koji je to casopis, Teorija je nezahvalan naziv za guglanje? Otkud je Seks bio Filozofskog društva Srbije? M.K. bi onda mogao biti Kangrga? Daj neke detalje, budi komunista.
ma jok. mladen kozomara.5619950875.jpg
@ kim - ja već napisao da su pokušali da udome Šešelja, čak i stipendijom po Amerikama. Šta je 1 tekst u časopisu...BTW - Ako pisac teksta ostavi inicijale ne bi smeo proći recenziju. Osim ako nije za internet.@ Filipenko - vidi, ja npr. nisam blagoglagoljao čestitog Vučea kao izbor vredan poštovanja (naročito ne pored živog Đurića), ni inače ni na forumu, no me zanima gde se rangira Zlobimir ako je čestiti Vuče ono najgore u Srbiji?I još jedno pitanje za tebe i za Kima, koji je propustio da ga uoči par stranica ranije: kako smo to posle 4 banke najslavnije vladavine 1 kosmičke veličine i života u najboljem od svih sistema došli do toga da je "Milošević racionalan izbor" (by Kim) i da je narod "naivan i za demokratiju nespremam" (by Filip)?Nismo li turbulentne periode morali dočekati spremni, sa radničkom klasom ujedinjenom oour-aškim interesima koji nepogrešivo njuše kontrarevolucionarne i buržoaske relikte, te ruše "administrativne" granice?Nešto se ne uklapa. Šta?edit: MB je verovatno Milan Brdaredit 2: hit mi je ovo Filipovo "nije napravio hladnjače, ali je pričao..." :wub:
brdar dakako. nisam prevideo pitanje vec je to pomalo off za ovu raspravu. odnosno, da, uzroci milosevicevog uspona na vlast i uopste stanja nase politicke scene tada svakako jesu u onome sto mu prethodi. medjutim to je za neku drugu raspravu gde se opet ne moramo sloziti ali se verovatno necemo slagati razlicito.
Link to comment
Načelna rasprava je to da kim uživa u tome da baci kosku međ ljude pa onda gleda kako se glože. Neko ko je imao tada dovoljno godina za racionalan izbor mu odgovori kulturno, kao aram, a neko prsne kao Milogled.
ako je baciti kosku u stvari inicirati raspravu na koju deo ljdui reaguje apsolutnim nerazumevanjem onoga sto jeste tema rasprave vec misle da je ovaj forum neka vrsta raselovog suda ili sudskog veca u hagu onda jebiga. ja sam vrlo jasno napisao sta mislim: u ponudi koja je tada bila na stolu milosevic je bio racionalan izbor. racionalnost njegovog izbora treba traziti i u cinjenici da je dobar deo nase politicke scene bio u istoj ili vecoj meri nacionalisticki kao i on 1990. godine. govorimo dakle cak i o periodu pre 9. marta.ovde ljudi misle/veruju da je grobar i dalje pritvoren u svom zlu a ne iskreni evropejac a ocekuju od srpskih biraca tog vremena da razumeju da se draskovic promenio za cetri kratka meseca.cak i wtf-ova argumentacija ne stoji. vuk je mozda bio u americkoj amabasadi (a ja mislim da on fula godinu ali ne mogu da nadjem tu papire i da u stvari misli na 4. juli 1991. godine) ali je milosevic bio u odlicnim odnosima sa eagleburgerom. no to cak nije ni bitno. ukoliko je vuk 4. jula 1990 godine bio u ambasadi SAD tamo je onda bio i seselj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...