Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne, istorijske cinjenice nisu puke cinjenice, tu spadaju i tumacenja bazirana na tim cinjenicama.

Dakle, istoricističko vrednovanje istih, takoreći silogizam. Pa šta se čeka?

 

Meni je u celoj stvari najveći utisak da niko neće vruć krompir u ruke, ispravite me ako grešim.

 

TTjcem

Link to comment

Meni je u celoj stvari najveći utisak da niko neće vruć krompir u ruke, ispravite me ako grešim.

 

Grešiš. One koje ta tematika najviše zanima se time i bave, kako znaju, umeju i mogu. Ti se zalažeš za nešto što po tebi treba da bude od nacionanog značaja. Mislim, zna se adresa za takve stvari.

Link to comment

Ti se zalažeš za nešto što po tebi treba da bude od nacionanog značaja. Mislim, zna se adresa za takve stvari.

 

Za mene je ta adresa istoričari koji se bave periodom WWII.

Znači ono, ništa država, već neki društveni aktivizam, akademska sujeta - poštovani građani, sa'će mi da vam objasnimo šta se u osnovi desilo, zajebite politička sranja, državu i gluposti koje ona pravi.

 

A ono - šutnja.

Link to comment

Za mene je ta adresa istoričari koji se bave periodom WWII.

Znači ono, ništa država, već neki društveni aktivizam, akademska sujeta - poštovani građani, sa'će mi da vam objasnimo šta se u osnovi desilo, zajebite politička sranja, državu i gluposti koje ona pravi.

 

A ono - šutnja.

 

 

pa to sve već ima, samo ne zovu po kućama

Link to comment

Nemoj samo godišnjicu WW1 da uzimaš kao primer za bilo šta, to smo kao država odradili da ne može gore. Bolje da ništa  nismo radili.

Link to comment

Трибуне, Гаврила баштине и прочетници и пропартизани. Много је лакше износити објашњења о њему.

Link to comment

Ma jok, samo ilustracija da se ipak može kad se hoće. A to što treba da se desi ugodna pozicija pa da se iznese stav, to me malo žulja onako. Jbg, rekoh, nas™ šamara ko kako stigne kad budu neki medijski atraktivni slučajevi, ovde mi se objašnjava da mora da se sklope sve kockice cakum-pakum pa čak i tada svaka vaška obaška.

 

Ne, ne prihvatam to kao argument, jbg. Ovde je krupan ulog.

Link to comment

ti pričaš o nekoj "neugodnosti da se iznese stav" kao da tako nešto zapravo postoji  <_<

 

eno, srđa milošević dao izjavu za n1, dubravka stojanović imala naslovnicu nin-a, niz 'pro-četnika' istoričara je svedočio pred sudom i davao izjave za razne medije, imali smo prošle godine cvetkovićevu izložbu 'u ime naroda' i poveću debatu, i stručnu i medijsku, o njoj.

 

ko je to 'ćutao' ili 'čekao sklapanje nekakvih kockica'?

 

 

 

i šta se to "može kad se hoće"? konsenzus o 1sr? pa ni to ne postoji kako ti zamišljaš, a taj rat je bio nekoliko redova veličina lakši za objašnjavanje i opisivanje od 2sr.

Link to comment

Vidi, Draži je presuda ukinuta i on se smatra neosuđivanim. Suditi mu se ne može ponovo, jer iako pojedini zločini ne zastarevaju protiv mrtvih ljudi se proces ne vodi. Dakle, formalno nije ratni zločinac, kolaboracionista i izdajnik. Ne želim da tu prazninu u perspektivi popuni narativ po kome je on bio true antifašista i borac protiv okupatora, a mera za percepciju mi je mišljenje baba Stane iz Donje Vrežine. Država neće duradi ništa po tom pitanju, već je uradila donevši 1 zakon i time rekla šta o tome misli. Jedini ko može su istoričari, kako god znaju i umeju, ako umeju. The last chance.

 

TTjcem

Link to comment

Nego, ovo što V. Mihailović priča o novčanoj kazni za onog ko uvredi njegovog djeda... To onda znači da, recimo, Ante Gotovina i Naser Orić mogu komotno tužiti za uvredu svakog ko ih nazove ratnim zločincima?

 

Cirkus.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...