Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

eto, vidis da se slazemo :) to sto si ti sada napisao isto sam i ja napisao.

 

dakle, u ime naroda, sta nam to govori, pa nista narocito, promenio se narod, dosle nove generacije i neka bude narodna volja

 

Pa ne, vidiš, da je neko onda pitao narod™ onako kako ga je pitao nedavno, možda bi ispalo mnogo drugačije, i ni ti ni ja to ne možemo da znamo. E problem je što ga niko nije pitao, i između ostalog to je razlog zašto je pala presuda Draži. I tako i treba da bude.

 

 

sa malom napomenom da u narodnoj volji i narodu naravno nema ni n od konkretnog naroda i ljudi vec je u pitanju cista politika i odluke politicke elite koja i donosi zakone kroz farsu tzv. demokratskih institucija.

 

Imaš bolje rešenje?

Edited by Tribun_Populi
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

DS: Rehabilitacija Draže će duboko podeliti srpsko društvo

 

Tanjug | 15. 05. 2015. - 09:43h | Komentara: 0

 

Demokratska stranka saopštila je danas da će rehabilitacija Dragoslava Draže Mihailovića duboko podeliti srpsko društvo.

 

"Jučerašnja odluka o ukidanju presude duboko će podeliti i inače podeljeno društvo u kom se političke razlike pretvaraju u borbu na život i smrt, a nasilje zbog političkih razlika postaje naša svakodnevnica", saopštila je DS.

 

Ta stranka ocenjuje da činjenica da je Mihailović rehabilitovan samo logična posledica činjenice da je "četnički vojvoda Tomislav Nikolić izabran za predsednika Srbije".

 

"DS je nastala da bi se suprotstavila komunističkom jednoumlju, samovolji vlastodržača i ukidanju ljudskih prava i sloboda, a od svog nastanka baštini istinske antifašističke vrednosti. Zbog toga smatramo da će jučerašnja odluka o ukidanju presude duboko podeliti i inače podeljeno društvo", navodi se u saopštenju.

 

mnogi od vas ne znaju ko je bio najglasniji zagovornik ideje kako bi bilo extra da dođe toma ali tu sam ja da vas prosvetlim :fantom:

 

 

- Predložila sam da se glasa za Nikolića jer hoću da sprečim slepljivanje predsedničke funkcije s partijskom funkcijom i s Vladom, što nikako ne ide na dobro. Smatram da ništa ne smeta da ta „engleska kraljica“ bude Toma Nikolić - konstatovala je Pešićeva i dodala da bi takvim izborom bila „izdejstvovana neka promena“, zato što Tadić ne bi bio izabran za predsednika.

Edited by Hella
Link to comment

Pa ne, vidiš, da je neko onda pitao narod™ onako kako ga je pitao nedavno, možda bi ispalo mnogo drugačije, i ni ti ni ja to ne možemo da znamo. E problem je što ga niko nije pitao, i između ostalog to je razlog zašto je pala presuda Draži. I tako i treba da bude.

 

 

Imaš bolje rešenje?

 

1. to mozda su samo spekulacije koje se uzimaju kao datost, kako da kazem, dfj je bila medjunarodno priznata, imala je svoje zakonodavstvo i sudstvo, donosila je odluke u ime naroda + sto je ono tvoje, niko nije pitao narod samo odredjeni politicki stav, sta mislis, trebalo je organizovati referendum o drazi™ 1946? ok, mozda bi to bilo bolje mada mislim da bi bolje bilo da su organizovali svecani pocetak gradjanskog rata u srbiji pa bi se valjda do 1955 okoncala ta CvP prica a ne da sada u 2015. drvimo o tome

 

2. nemam bolje resenje :(  sto ne znaci da sam obavezan da slavim, sa frikomovim sladoledom ili bez sladoleda :D

 

a za ove partijske smrde, papizdaliimlepamaterina, sto su onda podrzavali pre deset godina donosenje zakona o rehabilitaciji cetnickog pokreta, jebao ih homen u oko kao srdjan todorovic u srpskom filmu, govna licemerna i odvratna

 

Demokratska stranka saopštila je danas da će rehabilitacija Dragoslava Draže Mihailovića duboko podeliti srpsko društvo.

"Jučerašnja odluka o ukidanju presude duboko će podeliti i inače podeljeno društvo u kom se političke razlike pretvaraju u borbu na život i smrt, a nasilje zbog političkih razlika postaje naša svakodnevnica", saopštila je DS.

 

 

Edited by Pontijak
Link to comment

1. to mozda su samo spekulacije koje se uzimaju kao datost, kako da kazem, dfj je bila medjunarodno priznata, imala je svoje zakonodavstvo i sudstvo, donosila je odluke u ime naroda + sto je ono tvoje, niko nije pitao narod samo odredjeni politicki stav, sta mislis, trebalo je organizovati referendum o drazi™ 1946? ok, mozda bi to bilo bolje mada mislim da bi bolje bilo da su organizovali svecani pocetak gradjanskog rata u srbiji pa bi se valjda do 1955 okoncala ta CvP prica a ne da sada u 2015. drvimo o tome

 

2. nemam bolje resenje :(  sto ne znaci da sam obavezan da slavim, sa frikomovim sladoledom ili bez sladoleda :D

 

1. Ma jok, mislim na činjenicu da u SFRJ niko nikada nije nikakve izbore organizovao, sem vajnog referenduma™ sa ćoravim kutijama.

2. Niko te i ne tera da slaviš, samo moraš da poštuješ 1 državnu istinu™. :(

Link to comment

 

pa cekaj malo, i presuda drazi™ je donesena 1946. u ime naroda u skladu sa tadasnjim revolucionarnim zakonodavstvom kao sto je tu presudu ponistio sadasnji sud takodje u ime naroda u skladu sa sadasnjim zakonodavstvom a pravnici su samo sprovodili zakone. kazem ja, tako su mislili i pravnici koji su sprovodili nirrnberske zakone i sve ostale pravne akte treceg rajha :fantom:

 

dakle, u ime naroda, sta nam to govori, pa nista narocito, promenio se narod, dosle nove generacije i neka bude narodna volja

 

 

nisam čitao presudu (ne znam ni da li je okačena negde u pdf-u) ali koliko razumem tada nije ispoštovana ni tadašnja procedura tj revolucionarno zakonodavstvo.

 

taj revolucionarni momenat seže do nivoa želje da se neko optuži, ili da mu se presudi; sudovi (civilni, vojni, preki) su fulali i po tada važećim pravilima.

 

meni je jedan od većih wtf momenata (pored minićevog postrojavanja tužilačkog kadra) da su npr zapisnici sa suđenja (posebno odbrane i posebno u završnim izlaganjima) falsifikovani u odnosu na postojeće audio zapise, tj ne odgovaraju izrečenom u sudu. pitao sam se zašto je tužiocima/sudu/partiji bilo potrebno da se na taj način zajebavaju sa procesom i unose sumnju u svoje postupanje. mogu da verujem da odgovor varira između potrebe da se naštimuje postupak i kurcobolje da se cimaju oko onoga što su smatrali unapred poznatim ishodom (naginjem ovom drugom).

 

 

 

DS: Rehabilitacija Draže će duboko podeliti srpsko društvo

 

Tanjug | 15. 05. 2015. - 09:43h | Komentara: 0

 

Demokratska stranka saopštila je danas da će rehabilitacija Dragoslava Draže Mihailovića duboko podeliti srpsko društvo.

 

"Jučerašnja odluka o ukidanju presude duboko će podeliti i inače podeljeno društvo u kom se političke razlike pretvaraju u borbu na život i smrt, a nasilje zbog političkih razlika postaje naša svakodnevnica", saopštila je DS.

 

Ta stranka ocenjuje da činjenica da je Mihailović rehabilitovan samo logična posledica činjenice da je "četnički vojvoda Tomislav Nikolić izabran za predsednika Srbije".

 

"DS je nastala da bi se suprotstavila komunističkom jednoumlju, samovolji vlastodržača i ukidanju ljudskih prava i sloboda, a od svog nastanka baštini istinske antifašističke vrednosti. Zbog toga smatramo da će jučerašnja odluka o ukidanju presude duboko podeliti i inače podeljeno društvo", navodi se u saopštenju.

 

 

ahahaha, koje sramotno saopštenje, pa ko je pisao zakon? ovo mora da je borko došao do kompa i pritisnuo 'send' :lol:

Edited by Prospero
Link to comment

pa naravno da je sarađivao, sa italijanima više nego sa nemcima, a sa nemcima je sve vreme bio u ratu uz lokalne i taktičke 'ne diram te ne diraš me' i 'eno komunista, drž'mo ih' epizode. 

 

Са Немцима је имао и више од ”не дирам те не дираш ме”.

Кључан је био партизански катализатор у реакцији, који је претварао четнике у немачке сараднике од непријатеља.

- Ђуришић је био отворено под њиховом командом у ЦДК.

- Ђујић - такође под њиховом командом.

- Лукачевић - постоји његов споразум са Немцима, заједничке акције под немачком комадном (заједно са муслиманском милицијом), похвале за успешне операције итд. Иначе су њега одабрали да представља ЈВуО на венчању краља Петра у Лондону.

- током одбране Србије 1944. су четничке јединице биле под немачком командом преко мајора Вајела.

 

Дража сам није био, али су педантни Немци забележили у неколико случајева да наређује својим јединицама да ”појачају везе са Немцима”, а да он лично не може да се експонира  :fantom:

Link to comment

1. Ma jok, mislim na činjenicu da u SFRJ niko nikada nije nikakve izbore organizovao, sem vajnog referenduma™ sa ćoravim kutijama.

2. Niko te i ne tera da slaviš, samo moraš da poštuješ 1 državnu istinu™. :(

 

1. u izborima u sfrj nije bilo coravih kutija vec kutija sa listicima, istina na listama je bio samo po jedan kandidat :P  tzv. corave kutije su bile na prvim izborima u dfj kada ides od kutije do kutije sa kuglicom od tvrde gume pa se cuje zvuk ispustanja kuglice u kutiju a izborna komisija naculjila usi :lolol:  kako bilo, dfj, fnrj i sfrj je bila medjunarodno priznata drzava kao sto je i republika srbija danas medjunarodno priznata drzava a o volji naroda i onda i danas mislim da sam sve rekao insistirajuci na volji naroda koja je pravno postojala u trecem rajhu

 

2. pitanje je do kada me niko nece terati da slavim a to sto kazes da moram da postujem, vidis, primam k znanju 1 drzavnu istinu™ ali to ne znaci da moram da je postujem jer moranje postovanja implicira zabranu preispitivanja te 1 drzavne istine mada kako je krenulo, ne bi me cudilo da se u skupstini narodnom voljom i izglasa tako nesto

Link to comment

Трибун,

 

пошто видим да си прескочио уводни део да је закон намењен лицима осуђеним из политичких, верских, идеолошких и националних разлога, како тумачиш други члан закона о рехабилитацији:

 

Član 2.

 

Ne mogu se rehabilitovati i nemaju pravo na vraćanje imovine oduzete na osnovu propisa iz člana 2. Zakona o vraćanju oduzete imovine i obeštećenju („Službeni glasnik RS”, broj 72/11), pripadnici okupacionih snaga koje su okupirale delove teritorije Republike Srbije tokom Drugog svetskog rata i pripadnici kvislinških formacija, a koji su izvršili, odnosno učestvovali u izvršenju ratnih zločina.

Pod licima iz stava 1. ovog člana, odnosno licima iz člana 5. stav 3. tačka 3) Zakona o vraćanju oduzete imovine i obeštećenju („Službeni glasnik RS”, broj 72/11) smatraju se:

1) sva lica koja su odlukom vojnog suda ili drugog organa pod kontrolom Nacionalnog komiteta oslobođenja Jugoslavije od dana oslobođenja određenog mesta proglašena za ratne zločince, odnosno učesnike u ratnim zločinima;

2) sva lica koja su sudovi i drugi organi Demokratske Federativne Jugoslavije i Federativne Narodne Republike Jugoslavije, kao i Državna komisija za utvrđivanje zločina okupatora i njihovih pomagača tokom Drugog svetskog rata proglasili da su ratni zločinci, odnosno učesnici u ratnim zločinima.

Pod licima iz stava 1. ovog člana ne smatraju se lica koja su do dana stupanja na snagu ovog zakona rehabilitovana, lica koja budu rehabilitovana po sili zakona u skladu sa ovim zakonom, kao i lica za koja se u postupku rehabilitacije utvrdi da nisu izvršila, odnosno učestvovala u izvršenju ratnih zločina.

Pod danom oslobođenja, u smislu stava 2. tačka 1) ovog člana smatra se dan kada su pripadnici Narodnooslobodilačkog pokreta počeli efektivno da vrše vlast u određenom naseljenom mestu, koja se kasnije nije prekidala.

 

 

Link to comment

1. Ma jok, mislim na činjenicu da u SFRJ niko nikada nije nikakve izbore organizovao, sem vajnog referenduma™ sa ćoravim kutijama.

 

bili su izbori, sve vreme, naravno u specifičnim okvirima 

Link to comment

Са Немцима је имао и више од ”не дирам те не дираш ме”.

Кључан је био партизански катализатор у реакцији, који је претварао четнике у немачке сараднике од непријатеља.

- Ђуришић је био отворено под њиховом командом у ЦДК.

- Ђујић - такође под њиховом командом.

- Лукачевић - постоји његов споразум са Немцима, заједничке акције под немачком комадном (заједно са муслиманском милицијом), похвале за успешне операције итд. Иначе су њега одабрали да представља ЈВуО на венчању краља Петра у Лондону.

- током одбране Србије 1944. су четничке јединице биле под немачком командом преко мајора Вајела.

 

Дража сам није био, али су педантни Немци забележили у неколико случајева да наређује својим јединицама да ”појачају везе са Немцима”, а да он лично не може да се експонира  :fantom:

 

to je ono 'eno komunista, držmo ih', dakle zajedničke akcije protiv novj, nisam ništa izostavio iako nisam išao u detalje.

Link to comment

Трибун,

 

пошто видим да си прескочио уводни део да је закон намењен лицима осуђеним из политичких, верских, идеолошких и националних разлога, како тумачиш други члан закона о рехабилитацији:

 

ahahaha nista kao pravne formulacije, usrali su se u zivot naslednicima ljudi koji su proglaseni za zlocince samo u svrhu konfiskovanja celokupne imovine, dok se pokrene postupak za dokazivanje nepostojanja krivice pa onda postupak za restituciju i povracaj imovine, izumrece i naslednici. kazem ja, nista kao drazinovci™ koji se baskare u nacionalizovanim stanovima u starom gradu i vracaru a neki bogme i u nacionalizovanim kucama na neimaru, senjaku i dedinju :fantom:

Link to comment

to je ono 'eno komunista, držmo ih', dakle zajedničke akcije protiv novj, nisam ništa izostavio iako nisam išao u detalje.

 

Ђаво лежи у детаљима...

 

Могли су да се боре у исто време са Немцима против партизана, да се не дирају до миле воље, али стављање под немачку команду је издаја.

То је и Дража знао, па ћеш о томе наћи код Немаца, али не и код четника.

Link to comment

Трибун,

 

пошто видим да си прескочио уводни део да је закон намењен лицима осуђеним из политичких, верских, идеолошких и националних разлога, како тумачиш други члан закона о рехабилитацији:

 

Tumačim ga shodnom primenom načela kad bi svaka buba med brala, bumbar bi najviše™. Draža za zvaničnu Republiku Srbiju nije bio quisling, shodno tome taj se član ne primenjuje na njega i njegove. Ergo, Nedić i Ljotić ne mogu biti rehabilitovani, Draža može.

Link to comment

Tumačim ga shodnom primenom načela kad bi svaka buba med brala, bumbar bi najviše™. Draža za zvaničnu Republiku Srbiju nije bio quisling, shodno tome taj se član ne primenjuje na njega i njegove. Ergo, Nedić i Ljotić ne mogu biti rehabilitovani, Draža može.

 

 

Само што су као квислинзи и остали окарактерисани:

Pod licima iz stava 1. ovog člana, odnosno licima iz člana 5. stav 3. tačka 3) Zakona o vraćanju oduzete imovine i obeštećenju („Službeni glasnik RS”, broj 72/11) smatraju se:

1) sva lica koja su odlukom vojnog suda ili drugog organa pod kontrolom Nacionalnog komiteta oslobođenja Jugoslavije od dana oslobođenja određenog mesta proglašena za ratne zločince, odnosno učesnike u ratnim zločinima;

2) sva lica koja su sudovi i drugi organi Demokratske Federativne Jugoslavije i Federativne Narodne Republike Jugoslavije, kao i Državna komisija za utvrđivanje zločina okupatora i njihovih pomagača tokom Drugog svetskog rata proglasili da su ratni zločinci, odnosno učesnici u ratnim zločinima.

 

Значи није пресудно да ли је био припадник неке формације, него да ли је био проглашен за ратног злочинца.

 

----

 

Ерго,

како могу рехабилитовани Недић и Љотић кад нису осуђени?

Link to comment

Ђаво лежи у детаљима...

 

Могли су да се боре у исто време са Немцима против партизана, да се не дирају до миле воље, али стављање под немачку команду је издаја.

То је и Дража знао, па ћеш о томе наћи код Немаца, али не и код четника.

i tu dolazimo do zjapeće rupe naše istoriografije a to je komparativna kritička analiza izvora sa više strana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...