Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Na žalost, prateći deo te borbe bio je koncept revolucionarne pravde koji je podrazumevao sudske procese koji ne zadovavaju elementarne standarde. Zbog takvog procesa danas je rehabilitovan čovek koji bi - paradoksalno - dočekao istu osuđujuću presudu i da mu je omogućen due process. Na taj način bi njegova objektivna krivica bila utvrđena i izbijeni argumenti iz ruku današnjih sledbenika.

 

Tužan dan za pravdu. 

 

Moram apsolutno da se ne složim.

 

Vrlo vrlo lep dan za pravdu.

 

A to da li bi bio osuđen svejedno...pa evo ja kažem da ne bi, sigurno ne po toj optužnici, ali eto i moje i tvoje je samo - mišljenje, špekulacija.

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Što ne okačiš poneku sliku i onih u majicama sa likom Staljina :fantom:

 

pa nisam ih nasao :( a ako si primetio taj deo sam posebno stavio u bold i jos stavio odgovarajuci smajli koji se valjda po ekranu od smeha :)

 

edit: sada video jednu sa zastavama ali nema staljina :(

Edited by Pontijak
Link to comment

daj nemoj zajebavati.

 

mihailovića bi rehabilitovali, sve da mu je sudjenje bilo besprekorno organizovano. nema ovo nikakve veze sa pravdom, već samo i isključivo sa interesom većinske srbije. srbija koja je bila za mihailovića, kako 1941-1945, tako i danas.

Moguće je da bi ga rehabilitovali sve i da je imao adekvatan proces. Teza da je srbija za vreme drugog svetskog rata bila većinski za mihailovića je dosta... hm... zanimljiva.

 

Govorio sam o tome da je loše (revolucionarno) odrađen proces i prateće bacanje leša u neku jamu doprinelo tome da se stvori mit o ne znam kakvom borcu za slobodu Srbije, i da se danas donese odluka o rehabilitaciji. 

Link to comment

Teza da je srbija za vreme drugog svetskog rata bila većinski za mihailovića je dosta...

 

...tačna. Sve do sporazuma Šubašić-Tito i poziva Kralja Petra II da se svi stave pod komandu Tita. Mislim, to nije nikakvo kontroverzno istorijsko pitanje, s tim će se složiti istoričari i ovih i onih preferencija.

Link to comment

meni se cini da je za vreme svetskog rata srbija vecinski bila mirna, pacifikovana i okupirana sa sve nedicevom kvislinskom vladom

Link to comment

Nije nego baš ono što sam rekao. Da podsetim, ravnogorski pokret kao celina je rehabilitovan odlukom skupštine još 2004. ili 2005. na inicijativu SPO. Elem, ovde se nije dakle radilo o rehabilitaciji ravnogorstva kao takvog (to je urađeno pre još 10 godina) već o Draži lično. Da to što ti govoriš ima smisla, ne bi bilo te rehabilitacije pre 10 godina.

 

Ta rehabilitacija od pre deset godina je podjednako budalisanje kao i ovo danas. Đeneralom™ treba da se bave istoričari a ne sudovi. Onog trenutka kada je njime počela da se bavi vlast odnosno sudovi počeo je relativizatorski cirkus. Srbija se u okviru tog cirkusa prilično jasno svrstala na istu stranu sa desnosektorašima i onim geroima što po Ukrajini rehabilituju Banderu a ruše Lenjina. I baš kao i u Ukrajini, u Srbiji su perjanice te rehabilitacije one spodobe što na Dan pobede tvituju kako je komunizam odneo sto puta više života od fašizma i kako je Hitler bio malo dete za Staljina.

 

Zato i kažem, globalni vetrovi danas duvaju u leđa toj ekipi pa su se povampirili od Talina do Loznice. Srbi su od tolikog zaklinjanja u Ruse i Rusiju mogli makar po ovom pitanju nešto da nauče ali su tu priliku naravno propustili i nepogrešivo skočili u bazen za tretman fekalija umesto u onaj za kupače.

Link to comment

Btw za sve koji pozdravljaju™ DS i Tadija i Homena i drugare, i ako oni jesu sve započeli na neki način, oni to nisu mogli da privedu kraju - ključnu političku volju™ da sud konačno odradi svoj posao dao je Oliver Antić. Što se i vidi iz njegove izjave medijima nakon odluke.

Link to comment

meni se cini da je za vreme svetskog rata srbija vecinski bila mirna, pacifikovana i okupirana sa sve nedicevom kvislinskom vladom

 

Ovi u Šumadiji i kako tako, ovi moji iz zapadne Srbije katastrofa. Nemci su ih mlatili kao snoplje, i muško i žensko, a cela omladina bila je što u prtizanima što u četnicima.

Link to comment

...tačna. Sve do sporazuma Šubašić-Tito i poziva Kralja Petra II da se svi stave pod komandu Tita. Mislim, to nije nikakvo kontroverzno istorijsko pitanje, s tim će se složiti istoričari i ovih i onih preferencija.

zato ste se toliko i gicali da ga rehabilitujete. treba vam da verujete da niste izdajnicke pizde, vec autenticni pokret otpora. razumljivo je to.

Link to comment

Btw za sve koji pozdravljaju™ DS i Tadija i Homena i drugare, i ako oni jesu sve započeli na neki način, oni to nisu mogli da privedu kraju - ključnu političku volju™ da sud konačno odradi svoj posao dao je Oliver Antić. Što se i vidi iz njegove izjave medijima nakon odluke.

 

gde ds stade tu sns produzio sa sve anticem, nekadasnjim poletnim komunistom :lolol:  u ovakvoj srbiji zaista sve mora da bude otuzna sprdacina

 

nego hazarde, ovo je bitnije

 

 

U ovoj godini navršava se osam decenija od rođenja velikog pisca Danila Kiša i kako stoji u saopštenju “Prosvete”, knjižara na Terazijama, koja nosi njegovo ime biće zatvorena, a bila je kultno mesto pisane reči više od šest decenija.

 

U saopštenju “Prosvete” se navodi da ova knjižara “do kraja maja mora” da se iseli sa adrese na kojoj je postojala više od 60 godina”.

 

Razlog je, kako se navodi, “vraćanja zgrade nekadašnjim vlasnicima”.

 

U saopštenju se navodi da je Zgrada na Terazijama 16, u čijem je prizemlju i knjižara, u postupku restitucije vraćena vlasniku, koji živi u SAD.

 

 

 

 

hajde da ne ulazimo u sluzavost saopstenja Prosvete koja koristi ime velikog pisca u pokusaju da odbrani prostor za knjizaru ali vest o restituciji je meni vest a ne sva ova skaredna budalisanja oko rehabilitacija koja samo daju energiju i ideologiju, takoreci potencijalni kristal mase za neko novo totalitarno udruzivanje tupavih gradjana™ nije slucajno u vizuelnoj propagandi pored chiche™ uvek bio i ratko™ na majicama, posterima, kalendarima i bedzevima

Edited by Pontijak
Link to comment

Ta rehabilitacija od pre deset godina je podjednako budalisanje kao i ovo danas. Đeneralom™ treba da se bave istoričari a ne sudovi. Onog trenutka kada je njime počela da se bavi vlast odnosno sudovi počeo je relativizatorski cirkus. Srbija se u okviru tog cirkusa prilično jasno svrstala na istu stranu sa desnosektorašima i onim geroima što po Ukrajini rehabilituju Banderu a ruše Lenjina. I baš kao i u Ukrajini, u Srbiji su perjanice te rehabilitacije one spodobe što na Dan pobede tvituju kako je komunizam odneo sto puta više života od fašizma i kako je Hitler bio malo dete za Staljina.

 

Zato i kažem, globalni vetrovi danas duvaju u leđa toj ekipi pa su se povampirili od Talina do Loznice. Srbi su od tolikog zaklinjanja u Ruse i Rusiju mogli makar po ovom pitanju nešto da nauče ali su tu priliku naravno propustili i nepogrešivo skočili u bazen za tretman fekalija umesto u onaj za kupače.

 

Aha. Znači pre 60 godina je doneta jedna politička i sudska odluka o Draži i Ravnogorcima, i ceo narativ o drugom svetskom ratu bio je vrlo politički odlučen i uokviren, a sada, treba da se time bave samo istoričari, a te stare političke i sudske odluke neka i dalje budu na snazi. Interesantno :fantom:

 

I onda ako istoričari uspostave konsenzus da je Draža zapravo bio pozitivac (govorim hipotetički), doći će neki pametnjaković koji će da kaže recimo ,,ali ne sme da se to stavi u udžbenik istorije jer je on osuđeni ratni zločinac". Jebiga, ne ide tako.

 

Upravo ovakva odluka ,,predaje" Dražu istoričarima - sud je jasno rekao da nije odlučivao o tome da li je ili nije on bio zločinac, već da je poništio presudu zato što je suđenje bilo montirano i politički motivisano.

 

To ko su danas perjanice je u širem smislu nebitno. Da li su ispred suda danas likovali neki bradati radikali ili ne neće ništa značiti za 10, 20, 50 godina.

 

A ovo za međunarodni momenat, opet, grešiš - to što se ovo dešava sad a ne 2002. ili 1992. je isključivo plod srpskih domaćih okolnosti, evropski gledano 90ete su bile ,,najplodniji" period za ovakve rehabilitacije.

Link to comment

zato ste se toliko i gicali da ga rehabilitujete. treba vam da verujete da niste izdajnicke pizde, vec autenticni pokret otpora. razumljivo je to.

 

,,Nam"? Olako zaključuješ stvari o mom poreklu.

 

No, pošto si se već deklarisao u tom smislu, pa valjda ne grešim, ,,vaš" problem je taj što mislite da je četničko-partizanska dinamika u ,,vašem" kraju bila ista takva u celoj Jugoslaviji, pa i u Srbiji, a nije.

 

I da, ravnogorci u Srbiji jesu bili autentični pokret otpora, nakon sloma prvobitnog ustanka, onako zapadnoevropskog tima (sabotaže, obaveštajni rad za saveznike, spašavanje savezničkih pilota, itd.).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...