Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

to sto npr. matavulj nije kaznjen ne znaci da grujic nije trebalo da bude kaznjen. na kraju krajeva njegova uloga nije bila tehnicka vec ideoloska. prirodne naucenjake, po definiciji moralne idiote, su stedeli i jedni i drugi i treci nakon rata. sto bi rekao onaj amer iz the right stuffa 'njihovi nemci su bolji od nasih'
Где сврставаш уметнике - песнике, сликаре, глумце и њиховe професоре?
Link to comment
Где сврставаш уметнике - песнике, сликаре, глумце и њиховe професоре?
ne znam na koga mislis: potkazivace, ideologe cetnickog i drugih fasistickih pokreta ili samo na zabavljace okupatorske vojske? pri tome meni i dalje nije jasno sta je strasno u oduzimanju srpske nacionalne casti ljudima koji su ucestvovali, na razne nacine, u pokusajima da se drustvo fasizuje? Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Не мењај тему. Знаш ти добро. Где сврставаш уметнике, у по дефиницији моралне идиоте и наше/њихове Немце или тамо где су друштвењаци?PS, комунисти 1945. су најмање позвани да се баве оценом нечијег покушаја фашизације друштва или српском националном чашћу, великим или малим словом.

Edited by savindan
Link to comment
a ko je pozvan?
Неко ко није ликвидирао српску грађанску класу, навијао за те исте фашисте и њихове пајтосе нацисте до Барбаросе, неко ко није 45. из уџбеника избацио претходних 128 година и користио сличне методе из фашистичког приручника Како доћи на власт ergo било ко сем њих је позван...На ту тему, Аћиф ефендија ће највероватније бити рехабилитован, што и заслужује, не зато што није починио ратне злочине већ зато што су се тиме бавили непозвани на начин на који су Цинцар-Марковића и Слобу Јовановића осудили за ратне злочине... Edited by savindan
Link to comment
Неко ко није ликвидирао српску грађанску класу, навијао за те исте фашисте и њихове пајтосе нацисте до Барбаросе, неко ко није 45. из уџбеника избацио претходних 128 година и користио сличне методе из фашистичког приручника Како доћи на власт ergo било ко сем њих је позван...На ту тему, Аћиф ефендија ће највероватније бити рехабилитован, што и заслужује, не зато што није починио ратне злочине већ зато што су се тиме бавили непозвани на начин на који су Цинцар-Марковића и Слобу Јовановића осудили за ратне злочине...
sloba jovanovic. ti mora da si selakovic. samo on tako prica.cuj odgovorio sam ti zato sto si mi se direktno obratio. sve ovo sto si izneo je niz neistina i gluposti ili proizvoljnosti. ne vredi ni polemisati sa ovim. sledeci put kada te nesto zaista bude zanimalo probaj pristojnije. meni je otprilike jasno gde bi ti bio '41 pa otuda valjda i ova preterana identifikacija koja ide uz avatar. stvarno nuff said.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
На ту тему, Аћиф ефендија ће највероватније бити рехабилитован, што и заслужује, не зато што није починио ратне злочине већ зато што су се тиме бавили непозвани на начин на који су Цинцар-Марковића и Слобу Јовановића осудили за ратне злочине...
Pa to vam i jeste ceo princip rehabilitacije. Partizani su nepozvani, dakle nisu ovlašćeni, dakle svi su nevini i puj pike ne važi. Danas Aćif, sutra kada budete proglasili onaj isti sud koji je sudio Draži da je nepozvan odmah i Ante Pavelić, kome je taj isti sud sudio u odsustvu.
Link to comment

Киме,Па ниси ми одговорио на питање где сврставаш уметнике, уз природњаке (у по дефиницији моралне идиоте) или уз друштвењаке?

Link to comment
Киме,Па ниси ми одговорио на питање где сврставаш уметнике, уз природњаке (у по дефиницији моралне идиоте) или уз друштвењаке?
prvo, ne mislim da su prirodnjaci moralni idoti. mogao si uhvatiti referencu na lavoazjea. on je svakako znao sta radi kada je zelenasio i igrao se crnoberzijanca. drugo, siguran sam da je moralni idiotluk kukanje nad 'slobom' jovanovicem.
Link to comment
... из уџбеника избацио претходних 128 година...
Ortaku pokojna baba bila profesorka Istorije svojevremeno, i sad kad je umrla ovaj je meni uvalio gomilu knjiga i udžbenika iz perioda 60e-70e. Ono što bode oči je koliko su te knjige manje ideološki ostrašćene nego ove danas. Nacionalne istorije bez mitologizacije, neopterećene dokazivanjem bilo čega sve do 20. veka. Posle toga sam uzeo da čitam trenutnu istoriju za 8. razred i to je toliko ideološki ostrašćeno i obojeno da je Draža veći tzar od Tita, Nedić srpski patriota, a Srbi su totlane face. Suseda nema.
Link to comment
Ortaku pokojna baba bila profesorka Istorije svojevremeno, i sad kad je umrla ovaj je meni uvalio gomilu knjiga i udžbenika iz perioda 60e-70e. Ono što bode oči je koliko su te knjige manje ideološki ostrašćene nego ove danas. Nacionalne istorije bez mitologizacije, neopterećene dokazivanjem bilo čega sve do 20. veka. Posle toga sam uzeo da čitam trenutnu istoriju za 8. razred i to je toliko ideološki ostrašćeno i obojeno da je Draža veći tzar od Tita, Nedić srpski patriota, a Srbi su totlane face. Suseda nema.
Комшија, ја гледао својим очима уџбеник с краја 40-их или почетка 50. Криво ми је што га нисам фотокопирао.Једна страна се завршава окончањем Другог српског устанка 1817. док следећа започиње успостављањем комунистичког поретка на тлу целе Југославије 1945. Испарило 128 година и то најзанимљивијихКао што рекох, комунисти 1945. нису достојни оцене подобности за српску националну част или улоге судије фашиситима што су уосталом сами доказали судском праксом која је неодржива чак и по комунистичком уставноправном поретку! Edited by savindan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...