Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inače, gorran zakovao™ :thumbsup: , pa sirota urbana luna lu x našeg foruma mora opet neke ad hominem napade, sa sve izmišljanjem sledbenika i koječega... :fantom:
Kad smo vec kod napada, zlo mi je kad citam takvu vrstu pisanja, kad neko iz cista mira pocne da kenja po drugima.Pitanje za moderaciju: kako se sankcionise napad na forumase po novom pravilniku? Videli smo da se napad na doktorat kaznjava banom, napad na dinastiju warn-om, pa me interesuje koliko "kosta" ovakav nastup.
Link to comment

Kojim dokumentom je zakovao, da li ti ovde ista razumes? ^_^Tebe i ovog ficfirica je lako vozati ali evo, recite vi kakvu vrstu dokumenta je prvobitno prezentovao gorran i ko je autor?Evo mala pomoc neprijatelja: Izvestaj, kako ga je nazvao gorrance - nije a autor je Horstenau.Ali evo kvotova da se ne ponavljam (slobodno prokomentarisite i ovaj dokument)

Dokument na ciju analizu ne bih potrosio vise od tri minuta vec bih usmerio onoga ko je zaludan da obrati paznju na par stvari.Ne ulazeci u samu verodostojnost, procitati do kraja ovaj dokument i zakljuciti kakav je ovo tip dokumenta u ratnoj prepisci, sta zaista predstavlja, cega je sastavni deo i koliko je verodostojan i obavezujuci.Obratiti pozornost na datum dokumenta, kao i na autora pa uporediti par podataka iz njegove biografije u periodu 1944-1945 i povezati sa ovim...hmmm pisanijem.Nisam nista bolje ni ocekivao sa znaci.net@kimnepogresivo gadjas u sustinu, jos malo pa kao tvoj verni filipenko
Ne znam sta te buni gorrance, upravo je suprotno od svega ovog navedenog, ovaj tvoj dokument uopste nije vazan i ja sam zainteresovanima skrenuo paznju na odredjene detalje, pa ko hoce neka sam izvuce zakljucke.Tebi koji ovo plasiras nema potrebe da objasnjavam jer mislim da vrlo dobro znas sta sam napisao i na sta upucujem pa tako kreni da tumacis dokument a mi cemo pazljivo da citamo.Znas ko je potpisan i znas osnovne podatke iz njegove biografije u tom periodu, nista veliko i nista teatralno.Ako neces, opet nista, ostaje ti Kim & Co. da uz hvalospeve docekuju dokumenta i memoare sa znaci.net.Sto se Albuma nemackog oficira i fotografija iz Hercegovine tice, samo ih jos ti dozivljavas kao misteriozne iako postoje kao jasan fizicki dokaz sa detaljnim opisom koji nam je ostavio autor.To sto ne zadovoljavaju kriterijume za tvoju biblioteku, samo je znak.net da su pretekle u prekrajanju i unistavanju.Blue star je vec suvise kompleksna operacija za osobu kojoj se razmisljanja temelje na sfrj memoarima i proslavama povodom noob praznika koje su uvek zavrsavale, uz pesmu i po koju, onako prisno - bratski i jedinstveno ^_^Telegram iz Agrama, pominje se drugar iz tvog super-tajnog dokumenta a i filipenkovo bozanstvo...9kk.jpg
Edited by pere urban x
Link to comment
Hmm, nešto si pomešao.Da kažem začudo, ili ...? ;)
Ne, pusti neka oci govore...
Izveštaj od 5.3.45. o dogovorima u Bosni između DM i instruktora Lovačkih grupa Jugoistok o zajedničkoj nemačko-četničkoj akciji iza linija fronta i o saradnji u terorističkoj kampanji u Srbiji:http://www.znaci.net/00002/413.pdfBečki ratni arhiv, oznaka KAW, B:61/101, s. 8-10
Link to comment

I to je što kažeš.Možemo i da dodamo malo transkripta, za široke google-translate narodne mase:Betr.:(eff) DM.-Bewegung.1.) VermerkIm Rahmen der Vorbereitung eines Einsatz im serbischen Raum hatte der Verbindungsführer zu dieser für diesen Zweck aufgestellten Gruppe Gelegenheit zur Unterredung mit DM. Diese Gespräche wurden in einer bemerkenswert freundlichen Atmosphäre ( :wub: ) geführt; DM fand der Plan der Gruppe auch für seine Ziele - kampf gegen den Kommunismus - nützlich und versprach jede mögliche Unterstützung....2. An Herrn General Glaise v. Horstenau mit der Bitte um KenntnisnahmeCeniš da je ovo napisao Horstenau?

Link to comment

Naravno da je on, zar je toliko dugo trebalo da to napises?Sada sirokim narodnim masama daj transkript citavog dokumenta i objasnjenje o kakvom se dokumentu radi.Navedi datum dokumenta radi poredjenja i objasni koju funkciju je Horstenau obavljao od 25. septembra 1944. i sta je predlagao Saveznicima krajem te iste godine?Mozemo i da uputimo posetioce foruma na njegovu autobiografiju "Izmedju Hitlera i Pavelica" koja je prevedena i kod nas a izdao je Nolit pre nekoliko godina.http://www.knjizara.com/knjige/knjiga/120910_Izme%C4%91u+Hitlera+i+Paveli%C4%87a_ISBN:978-86-19-02409-9Kada si ga vec prizvao, svasta tu ima ali sve na gomili, nema selekcije kao na znaci.net ^_^To sto ti se arhivska oznaka iz posta i skena ne slazu, pripisacu uzbudjenju.

Link to comment

Pa, grešiš.Začudo, ili...?To je informacija o nemačkim terorističkim "Lovačkim grupama Jugoistok", stvorenim od specijalno obučenih agenata sa terena, uglavnom Srba, pripremljenim za infiltraciju u Srbiju, u pozadinu fronta.U stvari, o dogovorima koji su postignuti sa DM o objedinjavanju napora i korišćenju veza, ljudi i infrastrukture. DM je objasnio svoj plan da se, kad Nemci krenu da se povlače, on krene u suprotnom smeru, ka Srbiji, istovremeno pokrenuvši na akciju svoje ljude unutar Srbije.Dakle, ljudi i planovi su se uklapali savršeno.Informaciju je pisao neko ko je bio u središtu akcije oko "Lovačkih grupa Jugoistok" (Mandl?), a gospodinu H. je ona prosleđena "na znanje" najverovatnije iz kurtoazije, pa se tako i našla u njegovom fajlu.

Link to comment

Aaa. sada je vec informacija a ne Izvestaj i samo je prosledjena Horstenauu pa se tako nasla u njegovom fajlu od strane nepoznatog ucesnika akcije.Vidis kako kada ti se reci izvlace klestima ovaj dokument vec poprima drugaciji smisao.Ne znaju "široke google-translate narodne mase" nemacki a ne pises samo meni, koji sam by the way rodjen u zloglasnom Deutschlandu, vec to treba i ostali da vide a to ne mogu iz tvojih linkova.Transkript ceo da stavis, ne samo deo, razumijes?A to sta se savrseno uklapa, mozemo da raspravimo kada od tebe saznamo koju je funkciju Horstenau obavljao tada i sta je predlagao Saveznicima nedugo zatim pa da vidimo da li se takve informacije salju iz kurtoazije i pre svega, kome se salju i sa kakvim ciljem.Znas, nadigravanje sa tobom je do odredjene granice zabavno ali stvarno bi trebalo da publikujes ove dokaze i uplovis u vode zvanicne istoriografije.Ne moras da govoris o broju celija na Banjici odredjenim za pripadnike JVuO, dokumentima sa nirnberskog procesa u kojima se jasno navode likvidacije pripadnika JVuO i komunista/partizana, radi isto sto i na znaci.net. - selektuj.Nadam se da ces malo razdrmati i drugu stranu a da li ces biti ozbiljno shvacen, to je vec tvoj rizik.

Link to comment
Aaa. sada je vec informacija a ne Izvestaj i samo je prosledjena Horstenauu pa se tako nasla u njegovom fajlu od strane nepoznatog ucesnika akcije.Vidis kako kada ti se reci izvlace klestima ovaj dokument vec poprima drugaciji smisao.Ne znaju "široke google-translate narodne mase" nemacki a ne pises samo meni, koji sam by the way rodjen u zloglasnom Deutschlandu, vec to treba i ostali da vide a to ne mogu iz tvojih linkova.Transkript ceo da stavis, ne samo deo, razumijes?A to sta se savrseno uklapa, mozemo da raspravimo kada od tebe saznamo koju je funkciju Horstenau obavljao tada i sta je predlagao Saveznicima nedugo zatim pa da vidimo da li se takve informacije salju iz kurtoazije i pre svega, kome se salju i sa kakvim ciljem.Znas, nadigravanje sa tobom je do odredjene granice zabavno ali stvarno bi trebalo da publikujes ove dokaze i uplovis u vode zvanicne istoriografije.Ne moras da govoris o broju celija na Banjici odredjenim za pripadnike JVuO, dokumentima sa nirnberskog procesa u kojima se jasno navode likvidacije pripadnika JVuO i komunista/partizana, radi isto sto i na znaci.net. - selektuj.Nadam se da ces malo razdrmati i drugu stranu a da li ces biti ozbiljno shvacen, to je vec tvoj rizik.
pa i ti selektujes. za tebe je foca razumljiva iracionalna osveta. ili antisemitska propaganda. da li ces ovih dana objasniti zasto su tome pribegavali? i nemoj da vadis jasu ponovo. niko ne tvrdi da su srbi antisemite vec da su cetnici stoka.
Link to comment
Znači, to je taj rad - kad ti čovek nešto objasni, praviš se da si to oduvek znao (iako si neposredno pre toga tvrdio suprotno) - i usput podeliš par saveta s visoka.Nije loše.Sviđa mi se gotovo isto kao i ona fora sa mističnošću, nagoveštavanjem i golicanjem, ali - "neću da kažem" :naughty: .Nego, da ne izgubimo loptu iz vida. Radi se dakle o sledećem:1. Mračna nemačka obaveštajna struktura (naši imaju običaj da sve to đuture zovu "Gestapo") sprema obaveštajno-terorističke grupe za vršljanje iza linije fronta u jednoj zemlji poznatoj pod imenom Srbija2. Da bi to što lakše i što bolje uradila, obraća se za pomoć čuvenom borcu protiv njih Mihailoviću3. Koji je ushićen celim planom4. Te izjavljuje da su im ciljevi zajednički5. I obećava svaku pomoć u ljudstvu, idejama i vezama6. I izražava želju da pomoć bude uzajamna.Horstenau?On je ovde naravno samo (uostalom, dobar) pokušaj skretanja pogleda sa ovako blistavog prizora. Edited by gorran
Link to comment
Aaa. sada je vec informacija a ne Izvestaj i samo je prosledjena Horstenauu pa se tako nasla u njegovom fajlu od strane nepoznatog ucesnika akcije.Vidis kako kada ti se reci izvlace klestima ovaj dokument vec poprima drugaciji smisao.Ne znaju "široke google-translate narodne mase" nemacki a ne pises samo meni, koji sam by the way rodjen u zloglasnom Deutschlandu, vec to treba i ostali da vide a to ne mogu iz tvojih linkova.Transkript ceo da stavis, ne samo deo, razumijes?A to sta se savrseno uklapa, mozemo da raspravimo kada od tebe saznamo koju je funkciju Horstenau obavljao tada i sta je predlagao Saveznicima nedugo zatim pa da vidimo da li se takve informacije salju iz kurtoazije i pre svega, kome se salju i sa kakvim ciljem.Znas, nadigravanje sa tobom je do odredjene granice zabavno ali stvarno bi trebalo da publikujes ove dokaze i uplovis u vode zvanicne istoriografije.Ne moras da govoris o broju celija na Banjici odredjenim za pripadnike JVuO, dokumentima sa nirnberskog procesa u kojima se jasno navode likvidacije pripadnika JVuO i komunista/partizana, radi isto sto i na znaci.net. - selektuj.Nadam se da ces malo razdrmati i drugu stranu a da li ces biti ozbiljno shvacen, to je vec tvoj rizik.
zašto je tebi večiti problem da odmah kažeš nekome "ja mislim da grešiš zbog toga i toga"?zašto stalno mora davljenje na 2 strane po principu "pišeš glušposti, čik pogodi zašto?"?
Link to comment
zašto je tebi večiti problem da odmah kažeš nekome "ja mislim da grešiš zbog toga i toga"?zašto stalno mora davljenje na 2 strane po principu "pišeš glušposti, čik pogodi zašto?"?
pa zato sto njegov cilj nije da se dodje do informacija vec da se muti voda. on je trol.
Link to comment

Neka gorrance publikuje ove dokumente, neka selektuje, sve sam mu napisao.Sa takvim dokazima treba da se uhvati u kostac sa uciteljicom zivota a ne da vija amaterske bitke po svemrezju.E Kime, kada si vec naisao, setih se Nedica.Znas za pismo sestara Bukumirovic koje iz banjickog logora pisu majci da ode kod Nedica jer ce se on zauzeti za njih ako ikako bude mogao?Znas li koliko je soba u tom istom logoru bilo predvidjeno za pripadnike Ravnogorskog pokreta pa cak i za njihove supruge?

Edited by pere urban x
Link to comment
zašto je tebi večiti problem da odmah kažeš nekome "ja mislim da grešiš zbog toga i toga"?zašto stalno mora davljenje na 2 strane po principu "pišeš glušposti, čik pogodi zašto?"?
Zato sto je to moj nacin da odgovorim na ovakve postove u kojima gorrance postavi link sa znaci.net uz jednu recenicu pride kao krunski dokaz za neku tvrdnju a pri tom ignorise dokumente koji mu se ne uklapaju u matricu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...