Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kao da oni imaju i stav, a i pojma o tim stvarima, bitno je samo rehabilitovati sve ono što je bilo zabranjeno u komunizmu. Ćutaće oni i kad Nedić i slični budu došli na red.
I Praslin je, kao najistaknutiji poklonik kvislinškog saginjanja prema stranim zavojevačima zarad obračuna sa unutrašnjim neprijateljima JVuO izjavio pre koji dan da će ići na poklonjenje u Sabornu crkvu. Otprilike kao kada bi komunisti i poštovaoci Tita išli obavezno na poklonjenje na Đilasov grob. Možda je gruba analogija, ali ja sam mislio da se oni, u najmanju ruku, ne vole. Ili je najbitnije revidirati tekovine nastale u doba komunizma i sve drugo je savršeno nebitno. Ja izvršim državni udar, ti me proteraš, onaj nekog obori sa vlasti i zabrani povratak, nije bitno previše. Bitno da je Srbin.Očekujem da će za koju godinu početi da služe opelo Rankoviću i Koči Popoviću...
Kako je kreator™ kreirao pristupanje?
Potpuno sekundarno. Poenta je da nije bio popularan još od stvaranja Hrvatske banovine i da je sve kulminiralo potpisom paktu kada ga je vojska proterala i postavila na vlast Petra II, koji ga je dao ispratiti do, jelte, granice. Dakle, na ta pitanja bi nam valjao odgovoriti Praslin, Poručnik Vasić i neko drugi sa stavom štovanja tekovina monarhije. Kako oni sebe vide u tome i kakvo je njihovo mišljenje o toj relaciji.Jeste da bi se verovatno morali odrediti prema zakonitosti državnog udara i "legalne i legitimne vlade" koju grupa generala dovodi na čelo ne pitajući nikoga uprkos tome što se ubiše da je svo vreme nazivaju demokratskom, ali Bože moj. Edited by Filipenko
Link to comment

Ne ulazeci u raspravu povodom teksta Dubravke Stojanovic ja sam taj tekst stavio na ovaj topik jer u tom tekstu se upravo radi o sudskim rehabilitacijam gledano iz perspektive posledica po ovo drustvo.

Link to comment

Da, ali nećemo valjda remetiti duh rehabilitacije i pronicanja u zvezde vodilje taze rehabilitovanih zločinaca mučenika srpstva kačenjem takvih tekstova.

Link to comment
Ne ulazeci u raspravu povodom teksta Dubravke Stojanovic ja sam taj tekst stavio na ovaj topik jer u tom tekstu se upravo radi o sudskim rehabilitacijam gledano iz perspektive posledica po ovo drustvo.
OK, samo što je tema texta ipak nešto šira, iako obuhvata i sudske rehabilitacije. Rasprava koja je nastala svakako nije za ovu temu, te smatram da je bolje bilo in totto je prebaciti tamo, kako bi celina ostala sačuvana. Ovako rasprava ima svoj početak, sredinu, i možda kraj.
Link to comment

Rekao bih - pre za politiku. Posto ima dovoljno angazovanih konceptualnih, metodoloskih i faktografskih faulova da se bez mnogo grize savesti prebaci sa ovog PDF.

Link to comment

Nije da se bar delimicno ne slazem, samo mislim da je iz prakticnih razloga po forum bolje da tema bude van politike i drustva. Koliko cesto bi se sve zavrsavalo u CvP maniru na pdfovima koji okupljaju daleko veci broj forumasa?Drugo, svaki proces rehabilitacije ima meritum stvari u istorijskim desavanjima. Smatram da je vaznije sto objektivnije sagledati proslost nego udovoljiti zahtevu savremenosti za jednoznacnim, kratkim i komfornim odgovorima. Ako pricamo o nekakvoj reviziji, ona ima jezgro koje je osnovni pogon nauke a to je preispitivanje. To sto ona ume da metastazira je za zaljenje, ali ne i razlog za apriorno odbacivanje novog tumacenja usled straha za bolesljivu sadasnjost.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Link to comment

Pise onaj ko je dobar sa direktorom zavoda za udzbenike i onaj ko ima vezu u ministarstvu prosvete.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Link to comment
To o objektivnom sagledavanju proslosti je jedna lagana i pitka utopija. Sta mislis ko pise udzbenike i kako ce se to odraziti na buducnost.
To je percepcija koja nije precizna. Medijsko-politicki aktivizam diletanata i pojedinih strucnjaka strahovito utice na stvaranje opste slike u kojoj CvP saga izdominira i izblesavi generacije koje rastu.Nije revizionizam sam po sebi problematican vec pristup istom gde su neretko manje ili vise prikrivene licne, politicke ili ideoloske namere. Edited by Yoda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...