Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

e ako nije opcija, odo da iskopam sta je neki retardije maloumnic poslednje napisao, pa da se vatam za glavu, smisljam odgovor, odustajem, kruzim iznerviran po sobi. do zore, neam pametnija posla.

Link to comment
Zanima me jedna stvar. Kako odgovoriti na ovakvu glupost. Da li je uopste moguce nesto smisleno napisati.
ne znam gde je ovo objavljeno ali ja mislim da coveku treba objasniti ko su bili partizani citatom iz cetnickih izvora kako vise ne bi bilo zabune.
"Nalazimo za potrebno, da našem narodu, ponovo objasnimo ko vodi komunistički pokret u našoj zemlji. Na čelu komunističkog pokreta u našoj zemlji, kao komandant svih partizanskih snaga nalazi se TITO BROZ, a kao politički komesar MOŠA PIJADE. Odmah ćemo objasniti ko su ova dva čoveka, kao i zašto su došli, da u Jugoslaviji vode partizanske borbe.TITO BROZ rođen je u mađarskoj jevrejskoj porodici. Posle sloma Austro-Ugarske preselio se je u Zagreb, gde je izučio tipografski zanat. U toku izučavanja zanata približio se je komunističkoj stranci, pa kako je video, da kao Jevrejin (židov) ne može uspeti u svojim željama, da izbije na površinu stranke TITO odlazi u Beč, gde se specijalizira za podmukle i mračne poslove i ponovo se vraća u Zagreb, da bi zauzeo mesto prvaka stranke.MOŠA PIJADE, Jevrejin, rođen u Mađarskoj. Posle rata 1918. godine preseljava se zajedno sa svojom familijom u Beograd, gde postaje viđeni član komunističke stranke. Oba ova židova punih 20 godina neumorno rade, preko komunističke partije, na rušenju naše države i na širenju svega onoga, što je za pojam jednog rodoljuba značilo izdajstvo prema narodu i Kralju"
Arhivi neprijateljskih jedinica (Br.reg.11/3, K.12)
Link to comment
ne znam gde je ovo objavljeno ali ja mislim da coveku treba objasniti ko su bili partizani citatom iz cetnickih izvora kako vise ne bi bilo zabune.Arhivi neprijateljskih jedinica (Br.reg.11/3, K.12)
Ne verujem da bi ga to potreslo. Mislim da bi to njegovu sabracu ucvrstilo jos vise.Ustvari ovaj radi u korist cetnicke stete.
Link to comment
Ne verujem da bi ga to potreslo. Mislim da bi to njegovu sabracu ucvrstilo jos vise.Ustvari ovaj radi u korist cetnicke stete.
pa tako sam ja jednom taksisti cetniku ovo ispricao (kao i onaj sarmantni detalj o tome kako su cetnici kod bora zaklali dva jevrejina zato sto nisu znali da se prekrste 'po naski') a on mi je odgovorio: meni su srbi preci od jevreja :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...