Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

ama jebeš to. ja pričam o podeli danas. ti i joda napadate podele juče.evo. rusija danas. da li je duginovo pisanije posledica gubitka teritorija ili zavada sa liberalizmom? pitanje može da se proširi na celu ekstremnu desnicu u evropi.
pliz, nemoj o evroazijstvu, to je priča starija od fašizma.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

:)a ideja sa njim je šta tačno? širenje teritorija? ili je evroazijstvo danas zapakovani fašizam za tržišta koja imaju problem s već isprobanim prozvodom?uglavnom, ti mi deluješ kao čovek koji će uočiti da se topik nalazi na društvu, a ne na istoriji te da ćeš vratiti u futrolu svoje impresivno istorijsko znanje i fokusirati se na aktuelni trenutak i današnji kontekst iskopavanja draže. ili očekujem previše?

Edited by McCabe
Link to comment
dvotrećinskom većinom izglasano ustavno ukidanje republike? i eto, opet ta sabornost i svrstavanje pod kapu narodnu. to je u redu. elem, ne vidim šta je opasna diskvalifikacija. većinski su izabrali put. nisam rekao da su se rodili takvi. a kojoj Srbiji i u kojoj podeli ti pripadaš, kreativni metačoveče? imaš li neki kreativniji naziv za mađarsku politiku danas? što se latinke tiče uopšte nisam upoznat sa njenim radom, pa nema svrhe da je i treći pominješ u postu upućenom meni.
dakle, definitivno si prilepio Madjarima fasisticku etiketu. :isuse: Mislim da bi bolje bilo da se pogleda zasto se Madjarska gotovo plebiscitarno izjasnjava za Orbana, kao i sva sabrana dela Djurcanjijeve levicarske lopovske druzine.onda je kriv narod, sabornost, ok...Pominjem Latinku jer je ona tvorac podela po toj matrici koju si prepisao. evo, necu vise...
Link to comment
dakle, definitivno si prilepio Madjarima fasisticku etiketu. :isuse: Mislim da bi bolje bilo da se pogleda zasto se Madjarska gotovo plebiscitarno izjasnjava za Orbana, kao i sva sabrana dela Djurcanjijeve levicarske lopovske druzine.onda je kriv narod, sabornost, ok...Pominjem Latinku jer je ona tvorac podela po toj matrici koju si prepisao. evo, necu vise...
ali stvarno ne vidim u čemu je problem. ne znam kako da nazovem vlasti koje praktično izbace istvana martu sa posla i iz drzave. ja im čak i dajem pravo da budu fašisti. ti si taj koji im izdaje opravdanja.nego, ne reče mi: koja je podela u srbiji danas aktuelna i kako se očitava po pitanju draže? Edited by McCabe
Link to comment
Drzim te za rec.
Necu u razgovoru s njim, jer vidim da ga to mnogo sekira. Hoces da nas dvojica pricamo o njenim knjigama? :) @ McCabe: Duginove opsesije nisu deo ruske spoljnopoliticke doktrine.
Link to comment
Opet nesto nije kako treba. Obznana ne moze da bude protivustavna, jer ustava nema u vreme njenog donosenja, a donet je tek u leto 1921. Namera obznane je da prekine dotadasnje politicke i sindikalne nemire, pre svega komunisticke, a do donosenja ustava.
U pravu si, nije bio "protiv Obznane i zabrane komunističke partije", kako sam formulisao, bio je samo protiv stavljanja komunističke partije van zakona jer je to smatrao za delikt mišljenja.Suština posta i dalje stoji.
Link to comment
Necu u razgovoru s njim, jer vidim da ga to mnogo sekira.
čoveče, ne sekira me. ne znam kako da ti objasnim da me ne zanima. neobavešten sam.i treba li a sačekam da se ozvaniči duginova funkcija da biste mi odgovorili na pitanje? koje se usput, odnosilo na resto evropsku desnicu.nego, ne reče mi: koja je podela u srbiji danas aktuelna i kako se očitava po pitanju draže? Edited by McCabe
Link to comment
:)a ideja sa njim je šta tačno? širenje teritorija? ili je evroazijstvo danas zapakovani fašizam za tržišta koja imaju problem s već isprobanim prozvodom?uglavnom, ti mi deluješ kao čovek koji će uočiti da se topik nalazi na društvu, a ne na istoriji te da ćeš vratiti u futrolu svoje impresivno istorijsko znanje i fokusirati se na aktuelni trenutak i današnji kontekst iskopavanja draže. ili očekujem previše?
O kontextu čičinske arheologije sam se već odrediotm (da je sranje itd), i sa nekim informacijama izrazio uverenje da se radi o relativno privatnoj priči 1 ideološkog kružoka (Homen, Marković, Dimitrijević...) koji nema nameru da glorifikuje fašizam neko da zapljune jugo-komunizam jer smatra da je naneo štete srpskim nacionalnim interesima. No se tema stalno zanosi ka 2SR ko Reno 4 u krivini, pa i ja dodajem doprinos takvoj društvenoj devijaciji. cool.gif Duginovo evroazijstvo je mistična varijacija odgovora na davno postavljenu temu, sa kojom fašizam nema neke veze osim što se može javiti kao oblik aktuelne političke expresije. Pa čak iako se javi mislim da je bespredmetno fokusirati se na takav fašizam (kao generičko sredstvo, a ne kao inicijalni pokretač) a ne na ono što ga primarno pokreće i generiše mu snagu. I u kontextu Ekovog ur-fašizma lako se vidi da dominira nestalnost i neujednačenost njegovog pojavnog oblika.Al nema šanse da se sad ovim ozbiljno bavim... Edited by buffalo bill
Link to comment
ali stvarno ne vidim u čemu je problem. ne znam kako da nazovem vlasti koje praktično izbace istvana martu sa posla i iz drzave. ja im čak i dajem pravo da budu fašisti. ti si taj koji im izdaje opravdanja.nego, ne reče mi: koja je podela u srbiji danas aktuelna i kako se očitava po pitanju draže?
Ne govorim o rezimu, koji u svojoj evroskepsi ide i u autoritarizam, ne govorim o delovima elite koji bi da bace atomsku bombu na Trijanon, vec o narodu, obicnom narodu, koji to vidi drugacije.sadasnja podela u Srbiji je sublimirana u onoj Andricevoj recenici o tome ko sta radi u tesko doba. Draza je sinonim za besmisleno trazenje izlaza ekipe iz recenice.
Link to comment
U pravu si, nije bio "protiv Obznane i zabrane komunističke partije", kako sam formulisao, bio je samo protiv stavljanja komunističke partije van zakona jer je to smatrao za delikt mišljenja.Suština posta i dalje stoji.
Ok, ali ne verujem da je pominjao Obznanu kao protivustavan zakon, jer Ustava nema.
Link to comment
Ne govorim o rezimu, koji u svojoj evroskepsi ide i u autoritarizam, ne govorim o delovima elite koji bi da bace atomsku bombu na Trijanon, vec o narodu, obicnom narodu, koji to vidi drugacije.sadasnja podela u Srbiji je sublimirana u onoj Andricevoj recenici o tome ko sta radi u tesko doba. Draza je sinonim za besmisleno trazenje izlaza ekipe iz recenice.
Spinovanje ce nam se gadno vratiti i udariti nas po sred tintare. Posle ce nam neko drugi biti kriv. Kad sadrzaj izbacis iz politike dobices otvoreno polje za neprikrivene i jednostavne manipulacije. Bice ono cuveno- drugi su krivi.
Link to comment
Ne govorim o rezimu, koji u svojoj evroskepsi ide i u autoritarizam, ne govorim o delovima elite koji bi da bace atomsku bombu na Trijanon, vec o narodu, obicnom narodu, koji to vidi drugacije.sadasnja podela u Srbiji je sublimirana u onoj Andricevoj recenici o tome ko sta radi u tesko doba. Draza je sinonim za besmisleno trazenje izlaza ekipe iz recenice.
smatraš da sam preterao i ogrešio se o večinu mađara kojima je levičarska pljačka i strah od cigana pomutila razum? moguće. razmisliću o tome.imam samo još jedno pitanje:koja je podela u srbiji danas aktuelna i kako se očitava po pitanju draže? ako može malo konkretniji odgovor. ne bih da razbiram ko je pametan, a ko fukara, pogotovu kad obojica pričamo.
Link to comment
koja je podela u srbiji danas aktuelna i kako se očitava po pitanju draže? a
Tadiceva ekipa zeli da zahvati sto vise moze desno, i usput da zamuti vodu.
Link to comment
Spinovanje ce nam se gadno vratiti i udariti nas po sred tintare. Posle ce nam neko drugi biti kriv. Kad sadrzaj izbacis iz politike dobices otvoreno polje za neprikrivene i jednostavne manipulacije. Bice ono cuveno- drugi su krivi.
U sustini se slazem da je spin skoro istisnuo sadrzaj i da je to vrlo zajebano. Moze i spin da se istisne, pod uslovom da se ozbiljnije pozabavimo novim sadrzajem. Taj sadrzaj nas apsolutno moze deliti po gomili stvari, ali ne i po opste prihvatljivim vrednostima koje kohabitiraju u savremenoj Evropi.Kod nas je problem sto su i te vrednosti spin, od gej parade do veronauke.
smatraš da sam preterao i ogrešio se o večinu mađara kojima je levičarska pljačka i strah od cigana pomutila razum? moguće. razmisliću o tome.imam samo još jedno pitanje:koja je podela u srbiji danas aktuelna i kako se očitava po pitanju draže? ako može malo konkretniji odgovor. ne bih da razbiram ko je pametan, a ko fukara, pogotovu kad obojica pričamo.
Da ne ostanem duzan za Dugina, koji se, vidim, i zvanicno grlio sa Bzezinskim uz obostrane hvalospeve: klasican pokusaj postimperijalne geostrategije u kojem se Zapad vidi kao glavna pretnja. Covek je porodicno uronjen u bezbednosne sluzbe i ne treba ga sasvim ozbiljno dozivljavati u ideoloskom smislu. Lazna fortifikacija.Rusi imaju daleko vecu frku od Kineza, nego od SAD. Prica oko Draze, kao sto vidis, uopste nije zanimljiva za politicke razmirice usred kampanje. Tek ne zanima obican svet.Ono sto bi tu moglo da bude zanimljivo je reakcija Zapada ako ga rehabilituju, posebno reakcija SAD i Velike Britanije. Posto vidim da se na sudjenju vade neka poverljiva dokumenta iz arhiva ovih drzava...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...