Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Zamišljam kakvog bi okupatora Poljaci birali da su mogli - Italijane (ili njihov lokalni MVAC) ili antifašistički NKVD?-šalim se Filipenko, nemo' o'ma da potežeš TT.

Edited by buffalo bill
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Istoriju pisu pobednici.
ja vise volim:Sve strane su cinile zlocine.Ali najvise volim svoje radove: Ne jebe lep nego ruzan. Nisam dovoljno bogat da bih kupovao skupo. Sto me ne ubije, to me barem osakati. Zivot je nekom majka a nekom otac.
Link to comment

sta kaze ceda jovanovic za rehabilitaciju mihailovica?edit, a da, koalira, zaboravih na momenata vidim i da ravnogorci zamjeraju vuku koaliciju sa jovom kapicicem :rolf:2u1 srbija, konacno!

Edited by morgana
Link to comment

Pretpostavljam da Vuk možda donosi do 2% glasova domaćinske™ Srbije, koji će možda u bici za cenzus biti značajni. S druge strane, i Vuku odgovara da uđe sa par ljudi u parlament. Osim toga, LDP kao krugodvojkaška stranka verovatno želi da svojim glasačima doda ponešto iz šumadijskog rezervata, gde ovaj ima još kao neku bazu.

Link to comment
Paradoksalno je da je taj isti Slobodan Jovanović osuđivao Obznanu i potonju zabranu komunističke partije jer je smatrao da se radi o zakonu koji je potpuno protivustavan zato što ustanovljava delikt mišljenja. Naravno, tada se nije slušao njegov glas, niti je pričano na sve strane kako se radi o našem najvećem pravniku svih vremena i intelektualcu par ekselans. Nije bilo u interesu, jebiga.
Opet nesto nije kako treba. Obznana ne moze da bude protivustavna, jer ustava nema u vreme njenog donosenja, a donet je tek u leto 1921. Namera obznane je da prekine dotadasnje politicke i sindikalne nemire, pre svega komunisticke, a do donosenja ustava.S. Jovanovic je jedan od njegovih tvoraca.NISU REHABILITOVANITokom 2009. godine usdovima je u Srbiji podnešeno još 800 zahteva za pomilovanje. Zahtev za rehabilitaciju Milana Nedića predat je Okružnom sudu u Beogradu, a podneli su ga Srpska liberalna stranka, Udruženje književnika Srbije, Udruženje „Dveri”, Udruženje Srba iz Hrvatske i Udruženje političkih zatvorenika i žrtava komunističkog režima. A zahtev za rehabilitaciju kneza Pavla Karađorđevića potpisali su ćerka, kneginja Jelisaveta Karađorđević, profesor Željko Zirojević, inženjer Jovica Nikolovski i Dragan Babić, sekretar Fondacije kneginje Jelisavete.U međuvremenu i pored zahteva nisu rehabilitovani pukovnik Arsa Jovanović, Milan Stojadinović, ideolog četništva Dragiša Vasić i đeneral Dragoljub Draža Mihailović. Za rehabilitaciju kralja Petra II Karađorđevića i Aleksandra Leku Rankovića, kao i za Dimitrija Ljotića zahtev nije podnesen@ Morgana: Stojadinovic, koliko je meni poznato nije sudjen, pa ne moze ni da bude rehabilitovan. jedino ako se pod zatvorom ne racuna predratno drzanje u kucnom pritvoru i internaciji po Srbiji bez ikakve sudske odluke i engleski katanac na Mauricijusu, nakon krsenja ustava kneza pavla i rehabilitovanog mediokriteta Cvetkovica.Mozda se misli na njegovog brata, koji je bio tema razgovora Udbe i Stojadinovica u Argentini, nakon rata?
Šefe, najdobronamernije ti pišem: NE POSTOJI podela na partizane i četnike. Slobodan ih je pomirio, bili oni toga svesni ili ne. Ovo što danas imamo je sukob građanista i klerikalaca, modernista i antimodernista, individualista i kolektivista, prozapadnjaka i proistočnjaka. Te podele imaju polazište u preWW2 periodu ali politička svest se izmenila od tada u celom svetu. Ista stvar je i ovde u pitanju. Ovo čak nije sukob neočetnika i neopartizana već samo korišćenje pogodnog istorijskog predloška za ostvarivanje današnjih pobeda.
Podele o kojima govoris vise su deo ideoloske platforme manjeg dela ovdasnje inteligencije nego sto one zaista postoje. Ta podela u sebi krije ozbiljne opasnosti, jer se ukazuje na kontinuitet retrogradnih snaga u Srbiji koje su uglavnom dominirale i ognjem i macem posejale seme zla na Balkanu. zanima me kako bi u toj podeli prosli pomenuti Slobodan Jovanovic, kralj Aleksandar, Stojadinovic, Jovan Ristic, Ljuba Davidovic, Dimitrije Tucovic, Koca popovic, Djilas, Rankovic, Ivan Stambolic, Djindjic, Kostunica... Edited by Yoda
Link to comment
NISU REHABILITOVANITokom 2009. godine usdovima je u Srbiji podnešeno još 800 zahteva za pomilovanje. Zahtev za rehabilitaciju Milana Nedića predat je Okružnom sudu u Beogradu, a podneli su ga Srpska liberalna stranka, Udruženje književnika Srbije, Udruženje „Dveri”, Udruženje Srba iz Hrvatske i Udruženje političkih zatvorenika i žrtava komunističkog režima. A zahtev za rehabilitaciju kneza Pavla Karađorđevića potpisali su ćerka, kneginja Jelisaveta Karađorđević, profesor Željko Zirojević, inženjer Jovica Nikolovski i Dragan Babić, sekretar Fondacije kneginje Jelisavete.U međuvremenu i pored zahteva nisu rehabilitovani pukovnik Arsa Jovanović, Milan Stojadinović, ideolog četništva Dragiša Vasić i đeneral Dragoljub Draža Mihailović. Za rehabilitaciju kralja Petra II Karađorđevića i Aleksandra Leku Rankovića, kao i za Dimitrija Ljotića zahtev nije podnesen@ Morgana: Stojadinovic, koliko je meni poznato nije sudjen, pa ne moze ni da bude rehabilitovan. jedino ako se pod zatvorom ne racuna predratno drzanje u kucnom pritvoru i internaciji po Srbiji bez ikakve sudske odluke i engleski katanac na Mauricijusu, nakon krsenja ustava kneza pavla i rehabilitovanog mediokriteta Cvetkovica.Mozda se misli na njegovog brata, koji je bio tema razgovora Udbe i Stojadinovica u Argentini, nakon rata?
zbilja pojma nemam, samo sam prenijela citat posto sam se prethodno pitala ko je rehabilitovan od poznatih licnosti Edited by morgana
Link to comment

ne sjecam se vise, ali ima isti podatak i na sajtu novosti.rsnisam fakat isla za tim da narocito provjeravam, nekako mi se cinilo da je podatak o podnijetim zahtjevima za rehabilitaciju nekontroverzan

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...