Jump to content

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Koji planovi Draže o etničkom čišćenju ? Molim te, prezentuj mi neki dokument, nešto iz njihovog programa gde se eksplicitno navodi plan etničkog čišćenja.
Može. Samo se nadam da nećeš opet nestati sa foruma na 15 dana pa se kroz 16 dana vratiti sa pričom da nema dokumenata.drazasinstrukcije.jpgDjurisic_report.jpg
Dražini planovi o ubijanju političkih istomišljenika ? Prosvetli me, jel to komunisti nisu proganjali i ubijali svoje političke neistomišljenike ?
Jesu, ali nisam znao da je to nešto što im se ne zamera, odnosno da je kod Draže kvalitet, a kod komunista mana. Inače, ubio je Kostu Pećanca, ubio je Nedićevog šefa kabineta i tako dalje.Sve u svemu, obrati pažnju na tačke 2, 4 i 5, a i tačka 7 je nešto što bi ti verovatno zamerio Brozu, ovako na prvu. Edited by Filipenko
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nema potrebe da se sklanja sa foruma, niti igde, prošla su vremena kada su politkomesari krojili istoriju, i određivali šta se sme, a šta ne sme. Činjenice će doći na svoje, i rehabilitaciju ništa neće zaustaviti.Poznat mi je taj dokument, koliko je valjan i verodostojan, dovoljno je reći da je stavljan i potezan u temama na Krstarici. Pametnom dosta.Četnička vojska je kao i svaka druga vojska, činila zločine. Samo što se ne može ni blizu porediti sa ustaškim, ali je to u ime bratstva i jedinstva činjeno. Draža nije imao Jasenovac za Hrvate. Borio se protiv Nemaca makar neko vreme, a ustaše su celo vreme, od početka do kraja rata, bili uz Hitlera. Veselin Misita je poginuo 31.avgusta 1941, u napadu na nemački garnizon u Loznici. Kako su to ,, fašisti '' napadali Nemce ?King louie : zločina je bilo, ali ni blizu onome što su radile ustaše. Možeš pogledati sastav broja stanovnika podru;ja u kojima su operisale ustaše, pre i posle rata, pa će ti se sve samo reći. Sistemu je zbog priče o bratstvu i jedinstvu trebao pandan ustašama, a glavni ideološki protivnik komunizmu jeste bio ravnogorski pokret, i oni su zato ogrnuti tim zlom, tom pričom izjednačavanja ,, četnici i ustaše su isto ''. Nisu isto.

Link to comment
Dragoljub. Taman mu fanovi nabodu prezime. I a ne J a onda zaskripi sa imenom...
laugh.gifneki fanovi (ne na forumu vec u srpskoj javnosti) pisu o Dragoslavu Dragoljubu a misle o Ratku dry.gif
Link to comment
Nema potrebe da se sklanja sa foruma, niti igde, prošla su vremena kada su politkomesari krojili istoriju, i određivali šta se sme, a šta ne sme. Činjenice će doći na svoje, i rehabilitaciju ništa neće zaustaviti.Poznat mi je taj dokument, koliko je valjan i verodostojan, dovoljno je reći da je stavljan i potezan u temama na Krstarici. Pametnom dosta.Četnička vojska je kao i svaka druga vojska, činila zločine. Samo što se ne može ni blizu porediti sa ustaškim, ali je to u ime bratstva i jedinstva činjeno. Draža nije imao Jasenovac za Hrvate. Borio se protiv Nemaca makar neko vreme, a ustaše su celo vreme, od početka do kraja rata, bili uz Hitlera. Veselin Misita je poginuo 31.avgusta 1941, u napadu na nemački garnizon u Loznici. Kako su to ,, fašisti '' napadali Nemce ?King louie : zločina je bilo, ali ni blizu onome što su radile ustaše. Možeš pogledati sastav broja stanovnika podru;ja u kojima su operisale ustaše, pre i posle rata, pa će ti se sve samo reći. Sistemu je zbog priče o bratstvu i jedinstvu trebao pandan ustašama, a glavni ideološki protivnik komunizmu jeste bio ravnogorski pokret, i oni su zato ogrnuti tim zlom, tom pričom izjednačavanja ,, četnici i ustaše su isto ''. Nisu isto.
Dakle, o dokumentima govori to da su potezani na Krstarici? A jesu li tvoji istomišljenici prisutni na Krstarici i da li je to isto tako dosta pametnome?Šta mene briga za ustaše, alo čoveče, četnici su im bili vodiči u bosanskoj krajini i borili se zajedno sa njima, a u Srbiji su klali Srbe i Muslimane. Alo. Iz mog ugla, dedinu porodicu su mi tvoji "antifašisti" klali u zapadnoj Bosni, babinu u Šumadiji.Loznica i napad na nju ne govori ništa o prirodi samog pokreta. Vi se totalno gubite u tim pojedinačnim činovima i aktima kojih se hvatate kao davljenik za slamku kada god treba pokazati nešto. Kao što se vidi po dokumentima, njegova osnova je bila teorija krvi i tla, što je fašizam po definiciji. To što su u jednom periodu rata manje voleli Nemce, a u drugom više, ili Italijane, je potpuno druga stvar. Uostalom, ako je četnicima Veselin Misita bio zvezda vodilja, što 3 meseca kasnije izdadoše partizane i zajedno sa Nemcima i nedićevcima grunuše na slobodnu teritoriju?Konačno, NIKADA četnici na globalnom nivou nisu bili isto što i ustaše. Nikada. Ni u teoriji, ni u praksi. Oni su bili ono što su na zapadu bili domobrani. Svi četnici koji nisu činili zločine su puštani kućama ili su primani u partizane, takva je bila politika - eventualno ako se naleti na partizansku jedinicu sastavljenu od onih kojima su četnici pobili familije, u tom slučaju žalim slučaj. Za ustaše nije bilo milosti, svi su likvidirani od prvog do poslednjeg, koga god su se partizani dočepali. Stoga, i ta teorija ti pada u vodu. Ono što jeste bilo isto je to da su ubijali partizane, i iz tog ugla jesu isto.
Link to comment

Jel ovi sa b92 misle da će ako dovoljno puta kažu general Dragoljub Mihaiiilović on prestati da bude Draža ili da će nam biti još Draži? Ili je to neka državna preporuka, kao Draža*?______* mesto za fusnotu

Link to comment
Nema potrebe da se sklanja sa foruma, niti igde, prošla su vremena kada su politkomesari krojili istoriju, i određivali šta se sme, a šta ne sme. Činjenice će doći na svoje, i rehabilitaciju ništa neće zaustaviti.Poznat mi je taj dokument, koliko je valjan i verodostojan, dovoljno je reći da je stavljan i potezan u temama na Krstarici. Pametnom dosta.
Ovo se zove argument :lol::Hail:
Link to comment
Nema potrebe da se sklanja sa foruma, niti igde, prošla su vremena kada su politkomesari krojili istoriju, i određivali šta se sme, a šta ne sme. Činjenice će doći na svoje, i rehabilitaciju ništa neće zaustaviti.Poznat mi je taj dokument, koliko je valjan i verodostojan, dovoljno je reći da je stavljan i potezan u temama na Krstarici. Pametnom dosta.Četnička vojska je kao i svaka druga vojska, činila zločine. Samo što se ne može ni blizu porediti sa ustaškim, ali je to u ime bratstva i jedinstva činjeno. Draža nije imao Jasenovac za Hrvate. Borio se protiv Nemaca makar neko vreme, a ustaše su celo vreme, od početka do kraja rata, bili uz Hitlera. Veselin Misita je poginuo 31.avgusta 1941, u napadu na nemački garnizon u Loznici. Kako su to ,, fašisti '' napadali Nemce ?King louie : zločina je bilo, ali ni blizu onome što su radile ustaše. Možeš pogledati sastav broja stanovnika podru;ja u kojima su operisale ustaše, pre i posle rata, pa će ti se sve samo reći. Sistemu je zbog priče o bratstvu i jedinstvu trebao pandan ustašama, a glavni ideološki protivnik komunizmu jeste bio ravnogorski pokret, i oni su zato ogrnuti tim zlom, tom pričom izjednačavanja ,, četnici i ustaše su isto ''. Nisu isto.
o verodostojnosti dokumenata pogledaj sta je primetio arbajtman na ovom topiku. sto se izjednacavanja cetnika i ustasa tice to nisu radili ni poratni istoricari. btw na kraju rata je svim rojalistickim snagama garantovana amnestija osim ukoliko su cinili zlocine dok ustase nisu dobile takav tretman. za njih se pretpostavljalo da su zasigurno cinile zlocine. Edited by kim_philby
Link to comment

Nema veze sa Drazom, al' da se ne baci...

... Pratiti ministra Olcana na ovome putu nije bas laka stvar, jer on ne preza ni da pod najzescom partizanskom vatrom prolazi terene, da se vidja sa seljanima, da im predaje poruku generala Nedica, da ih pomogne sa najskromnijim sredstvima, da razgovara, sa starim i mladim, ali iskusnim borcima legendarnog junaka Starog Rasa i Crne Gore, Pavla Djurisica i da tako jednom reci, stalno krstari kroz najopasnije polozaje...Reportaza iz Pljevalja, "Srpski narod" 12.08.1944. Glavni urednik - Velibor Jonic
Ostatak

post-410-13327226032525.jpg

Link to comment
Nema potrebe da se sklanja sa foruma, niti igde, prošla su vremena kada su politkomesari krojili istoriju, i određivali šta se sme, a šta ne sme. Činjenice će doći na svoje, i rehabilitaciju ništa neće zaustaviti.Poznat mi je taj dokument, koliko je valjan i verodostojan, dovoljno je reći da je stavljan i potezan u temama na Krstarici. Pametnom dosta.Četnička vojska je kao i svaka druga vojska, činila zločine. Samo što se ne može ni blizu porediti sa ustaškim, ali je to u ime bratstva i jedinstva činjeno. Draža nije imao Jasenovac za Hrvate. Borio se protiv Nemaca makar neko vreme, a ustaše su celo vreme, od početka do kraja rata, bili uz Hitlera. Veselin Misita je poginuo 31.avgusta 1941, u napadu na nemački garnizon u Loznici. Kako su to ,, fašisti '' napadali Nemce ?King louie : zločina je bilo, ali ni blizu onome što su radile ustaše. Možeš pogledati sastav broja stanovnika podru;ja u kojima su operisale ustaše, pre i posle rata, pa će ti se sve samo reći. Sistemu je zbog priče o bratstvu i jedinstvu trebao pandan ustašama, a glavni ideološki protivnik komunizmu jeste bio ravnogorski pokret, i oni su zato ogrnuti tim zlom, tom pričom izjednačavanja ,, četnici i ustaše su isto ''. Nisu isto.
Nemojte se sklanjati više, lepo vas je videti na otvorenom.
Link to comment

pa ove Anomanderove...ne znam kako da ih nazovem - sadrze najozbiljnije argumente za rehabilitaciju cetnistva koji se uopste mogu izreci. ni ona ekipa na RTS neki dan nije imala bolje argumente od ovoga.sve cekam da izmisle neku bitku protiv Nemaca, no izgleda da nisu sposobni za takav uzlet maste, vec jedino mogu da dobace do "ustase su bile gore". pa jesu, ali alal vam referentni okvir :lol:

Link to comment
sve cekam da izmisle neku bitku protiv Nemaca,
a toliko je jednostavan metod, dajte taj cetnicki anti-fasizam na delu, koliko bitaka, gde, kada, broj poginulih nemaca/cetnika ... i sa druge strane broj borbi protiv partizana?
Link to comment
Nema veze sa Drazom, al' da se ne baci...Ostatak

post-410-13327226032525.jpg

:Dovo ko predizborna kampanja 2012te:"I verujte mi gospodine, nije mi zao sada sto i patim, jer vidim da neko brine za nas."221376_tadic-svilajnac-foto-fonet_ff.jpgedit:

orignalno sam hteo da iskoristim ovu recenicu "neka je hvala generalu nedicu predsedniku tadicu sto nam je poslao gospodina ministra, e da nije njega koliko bi mi patili i mucili se, ali ovako on je nas i nikome ga ne damo"pa da udenem ministra poljoprivrede petrovica u poseti nekom selumedjutim, kako gugl kaze - ministar izgleda nije jos zagazio u selo, sve mu fotke iz kancelarije, sa tepiha, uredno u odelcu.bota se bar pravi da ga je briga. ovom i zvanicno i nezvanicno puca kurac.

Edited by Zverilla
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...