Jump to content

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

A, ok, kapiram, tako su i četnike zvali "antifašisti" kad su ih zajebavali uveče u kafani.
Pobrkao si opet, tako su sebe zvali dok su sedeli u kafani sa Amerima, dok nazdravljaju uspešno završenom napadu na Nemce iliti fašiste. Što brkaš toliko, evo i kim kaže da je bilo jednostavno.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Interesantan post i prilično tačan, sem u onom delu gde kažeš je sve bilo jednostavno, a nikako nije. Partizani, kao što većina ovde i kaže, jesu bili najpoštenija opcija. Ali nisu jedina antifašistička vojska, nisu bili operisani od napada na civile, primarni cilj im je ponekad bio drugi antifašistički cilj a ne nacisti itd. A to je bilo no-no nekad da se kaže, iako je tačno.
ima jedna sufi izreka koja kaze da je prava sloboda kada imas samo jedan izbor. u tom smislu je sve to bilo jednostavno. kada se sa nivoa istine stvar krene spustati nanize upadas u probleme, dede, babe i slicne stvari.u tom smislu je danas prema ljudima koje su cetnici jurili zajedno sa nemcima i italijana da zakolju po neretvi nefer taj pokret rehabilitovati. amnsetije za one koji nisu klali je vec bilo (za razliku od ustasa). pocev od '43 su ljudi masovno bezali iz cetnika u partizane. Edited by kim_philby
Link to comment
A koja je to druga antifašistička vojska?
Pa ona koju su Nemci tako identifikovali, rekoh već - a pričamo o srpskim antifašističkim vojskama, ne belosvetskim.
Link to comment
ima jedna sufi izreka koja kaze da je prava sloboda kada imas samo jedan izbor. u tom smislu je sve to bilo jednostavno. kada se sa nivoa istine stvar krene spustati nanize upadas u probleme, dede, babe i slicne stvari.u tom smislu je danas prema ljudima koje su cetnici jurili zajedno sa nemcima i italijana da zakolju po neretvi nefer taj pokret rehabilitovati. amnsetije za one koji nisu klali je vec bilo (za razliku od ustasa). pocev od '43 su ljudi masovno bezali iz cetnika u partizane.
Jebi ga, ja samo u tom naniže svetu i operišem, ono ja, mama, tata, seka, bata, baba, deda. Eto takva sam ti ja, jedinstvaena takoreći, nikako da uzletim u visine sufizma i bivstvujem tamo, ko sav ostali normalan svet.
Link to comment
Pa ona koju su sami fašisti tj Nemci identifikovali kao takvu, trep - trep.
Poznato ti je da Nemci nisu bili ni jedini okupatori, ni jedini fašisti, već da je pola naše tadašnje (a i dobar deo sadašnje) države bio pod komandom Italijana? Ili Musolinijeva Italija nije bila fašistička, a njihova vojska okupatorska? Čudo jedno da đeneral nije slao vojsku na Kosovo da štiti nejač i živalj od arbanaškog terora, nego u Bosnu, Crnu Goru i Sandžak. Ah, da, pa služio je istog gospodara kao i arnauti sve do kraja 1943. - Italijane. Dobijali 15 lira platu za borbu protiv partizana.
Link to comment

filipe, najmanje je bitno za topik, al bezveze ti je kako gledas krivicu i odgovornost djilasa u odnosu na tita i pravovjerne pionire. ma najjace da bi on dobio po njuski da se nije postrratno sukobio sa drugom starim.(samo da napomenem da nisam iznosila svoje preferencije)

Edited by morgana
Link to comment
Jebi ga, ja samo u tom naniže svetu i operišem, ono ja, mama, tata, seka, bata, baba, deda. Eto takva sam ti ja, jedinstvaena takoreći, nikako da uzletim u visine sufizma i bivstvujem tamo, ko sav ostali normalan svet.
pa to je sasvim ok. problemi nastaju kada zamenis dedu drazom.
Link to comment
pa to je sasvim ok. problemi nastaju kada zamenis dedu drazom.
Dobro, to je manje bitno, nego što ove momke zamenjuje antifašistima.985784_08-cnem.jpgAli dobro, umeli su da budu antifašisti od 10 ujutru do 2 popodne, neradnim danima.
E ovaj salto podmetale ti nikako nije bio potreban. Šteta.
:lol: Pa jeste, bitno je da ti ne podmećeš da su momci sa gornje slike bili antifašisti. Edited by Filipenko
Link to comment
e, jel se sjeca neko kako je i da li je tadasnja opoziciona srbija reagovala 90tih kad su talijani ispravljali ww2 krive drine?
pa ono potreba da se preispita10.jpg@evi: ne 'podmecem' tebi. samo govorim sta jeste problem za mnoge u toj situaciji. Edited by kim_philby
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...