Jump to content

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Opet crno-belo predstavljanje.Đurišić je čini mi se, imao i oružani sukob sa ustašama, ako se ne varam ?Đujić je kontroverzna ličnost, imao je i svojih mračnih strana, ali zahvaljujući njemu, dobar deo kninske krajine nije završio u jamama i logorima.Mogao bi i ja postaviti pitanje kako su to partizani mogli skoro 5 godina puštati da im Jasenovac radi pod nosem ? Imali su snage da vojnički zauzmu Bihać, Jajce, Užice, a nisu mogli Jasenovac ?
da bi bio istrebljen srpski zivalj! sve je jasno. covece kapiram da si iz bosne, i ja sam, ali daj malo normalnosti. sta se desilo sa potomcima nikoletine bursaca?da li je moguce da su preko drine ostali samo duhovni potomci koljaca koji su nabijali partizanske kurire na kolac samo zato sto se pogresno zovu.mislim koji je vama racku? drugi rat je bio rat svih nasih naroda protiv stranih i domacih fasista.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

mislim koji je vama racku? drugi rat je bio rat svih nasih naroda protiv stranih i domacih fasista.
Jok. Drugi rat je bio rat u kojem je propušteno uraditi ono što su anomanderovi heroji izdejstvovali u posljednjem. -_- Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Ne zaboravimo i narodnosti.
ne budimo tadi nemojmo zaboraviti narodnosti
Jok. Drugi rat je bio rat u kojem je propušteno uraditi ono što su anomanderovi heroji izdejstvovali u posljednjem. -_-
ja nacelno imam utisak da je anaksimander fin momak ali da pesme oko ognjista nisu najpouzdaniji izvor mudrosti. nasuprot opstem misljenju.
Link to comment

Heroji. Ama ko govori o herojima ? Čini mi se da sam ja jasno napisao da su i četnici zatirali partizanske porodice, ubijali, palili sela. Žalim slučaj, isto su činili i partizani četničkim porodicama i selima- sad što neki ne mogu svariti tu istinu pa svakog ko je spomene odma proglase fašistom i sledbenikom Slobe, Karadžića ili koga već, to je druga stvar.

Link to comment
da bi bio istrebljen srpski zivalj! sve je jasno. covece kapiram da si iz bosne, i ja sam, ali daj malo normalnosti. sta se desilo sa potomcima nikoletine bursaca?da li je moguce da su preko drine ostali samo duhovni potomci koljaca koji su nabijali partizanske kurire na kolac samo zato sto se pogresno zovu.mislim koji je vama racku? drugi rat je bio rat svih nasih naroda protiv stranih i domacih fasista.
Drugi rat je bio i rat svih naših naroda protiv partizana. Takođe je bio rat Hrvata protiv Srba, Muslimana protiv Srba i Srba protiv Muslimana. Ne možeš svesti taj rat samo na borbu svih naših naroda protiv stranih i domaćih fašista, prosto zato što je masa domaćih fašista bila malo poveća. Ko kad bi rekao da je u Bosni 90-ih bio rat Srba i Muslimana protiv Hrvata, zato što su Babovi bili na srpskoj strani. Mislim možeš to da kažeš, nije to netačno, ali nije baš ni potpuna istina, zar ne?Partizani jesu bili najnormalniji u celoj toj priči, ali im vođstvo nisu bili nikakvi zakleti antifašisti koji ne mogu da trpe nemačku čizmu i sl, na čemu ovde neki insistiraju (začije babe zdravlje? :zbunj:) nego ljudi koji su u borbu krenuli nakon četnika i to kad im je SSSR rekao (špijuni, ko i ovi prvi), i koji su opušteno zaobilazili i neuznemiravali Nemce ako treba da se bori sa četnicima (što su i ovi prvi radili, naravno).I na kraju, Srbija treba da bude ponosna što je u to vreme imala ljude, koji su po cenu sopstvenog života išli u čak dve antifašističke vojske, i što je imala ljude koji su sa svojih dvadesetak godina sakrivali i nosili piće i hranu ranjenim pripadnicima i jedne i druge vojske (a za to je tad kazna bila metak).
Link to comment
Opet crno-belo predstavljanje.Đurišić je čini mi se, imao i oružani sukob sa ustašama, ako se ne varam ?Đujić je kontroverzna ličnost, imao je i svojih mračnih strana, ali zahvaljujući njemu, dobar deo kninske krajine nije završio u jamama i logorima.Mogao bi i ja postaviti pitanje kako su to partizani mogli skoro 5 godina puštati da im Jasenovac radi pod nosem ? Imali su snage da vojnički zauzmu Bihać, Jajce, Užice, a nisu mogli Jasenovac ?
Đurišića su ustaše ubile zajedno sa njegovom jedinicom u povlačenju 1945. Do tada su fino sarađivali.Zahvaljujući Đujiću je...šta tačno? Zašto se svi komunistički izvori gledaju sa podozrenjem i neverom, a njegova reč da je spasao pola miliona Srba od ustaškog noža je nešto što treba uzimati zdravo za gotovo.Moj deda je bio politički komesar te brigade koja je bila direktno naspram Jasenovca. Ustaše su mu ubile oca, majku, i osmoro braće i sestara u tom Jasenovcu. On bi prvi zauzeo to, da je mogao. Kada sam ga pitao zašto nisu još kao klinac (kada još uvek nisam razumevao strategiju ni taktiku, nego vidim da je Jasenovac blizu na mapi), rekao mi je da nije bilo šanse, da nisu mogli prelaziti reku Savu jer je tu bila rečna flotila, da je logor bio odlično utvrđen a oni nisu imali topove, da bi čak i da su mogli da ga zauzmu oni svejedno pobili sve ljude unutra mnogo pre nego što bi ga zauzeli, i konačno, da nisu mogli da ga drže na otvorenom i brisanom prostoru, a čak i da su mogli, ustaše bi izgradile isti takav logor samo na drugom mestu i on nije hteo da dozvoli da mu ijedan vojnik pogine uzalud.Dodao bih i da je bio politički komesar iako nije veze ni pojma sa komunizmom imao, što je još jedan dašak sumnje na tvrdnju da su komesari bili ultra obdareni junaci marvel stripova koji su kao mali upali u radioaktivni bazen noseći srp i čekić i na taj način dobili hipermoći propagande, redstarovanja i abnormalnu command auru koja je partizanima povećavala damage 28%. On je, naprosto, samo bio pismen, i umeo je dobro da raspoznaje različite rukopise, i tako je došao do "titule".Dakle, svakako bi mogao postaviti pitanje kako su partizani "pustili" da Jasenovac radi, samo što bi lupio glupost. Sa druge strane, ja tebe mogu pitati zašto su četnici pomagali Nemcima i ustašama da pune taj isti Jasenovac i ubijaju stanovništvo, kao što se može videti dole, gde "vojvoda" Radić sa nemačkim generalom Štalom dogovara sve što treba u vreme II ofanzive (Kozara)?10420m.jpgIli zašto Uroš Drenović vrlo dobro sarađuje sa ustašama u Banja Luci?15913m.jpgDrugim rečima, jeste li vi normalni da ovakvim idiotima dajete nazive ulica, trgove i slično? Alo, kada je došlo stani-pani, četnici su na prostoru Bosne branili gradove (Banja Luka, Knin...) od partizana zajedno sa Nemcima, domobranima i ustašama.
Heroji. Ama ko govori o herojima ? Čini mi se da sam ja jasno napisao da su i četnici zatirali partizanske porodice, ubijali, palili sela. Žalim slučaj, isto su činili i partizani četničkim porodicama i selima- sad što neki ne mogu svariti tu istinu pa svakog ko je spomene odma proglase fašistom i sledbenikom Slobe, Karadžića ili koga već, to je druga stvar.
Naravno, shvataš da se u slučaju kada partizani zatiru četnike i sela radi o neuporedivo manjem broju slučajeva nego obrnuto i da to nije bila politika samog pokreta, za razliku od četničkog koji je kao jednu od osnova svoje politike imao zatiranje, već se radilo o slučajevima osvete jedinica na terenu? Da su partizani imali u programu da zatru četnike, ne bi kamen na kamenu od njih ostao.
Partizani jesu bili najnormalniji u celoj toj priči, ali im vođstvo nisu bili nikakvi zakleti antifašisti koji ne mogu da trpe nemačku čizmu i sl, na čemu ovde neki insistiraju (začije babe zdravlje? :zbunj:) nego ljudi koji su u borbu krenuli nakon četnika i to kad im je SSSR rekao (špijuni, ko i ovi prvi), i koji su opušteno zaobilazili i neuznemiravali Nemce ako treba da se bori sa četnicima (što su i ovi prvi radili, naravno).I na kraju, Srbija treba da bude ponosna što je u to vreme imala ljude, koji su po cenu sopstvenog života išli u čak dve antifašističke vojske, i što je imala ljude koji su sa svojih dvadesetak godina sakrivali i nosili piće i hranu ranjenim pripadnicima i jedne i druge vojske (a za to je tad kazna bila metak).
Muhaahahaha, krenuli u borbu nakon četnika, ma nemoj? A zašto onda Draža Mihailović lično kaže da su u borbu i ustanak prvi krenuli mačvanski partizani? Vi danas bolje znate od njega? Samo Draža nije znao da je pripremljen ustanak.Dve antifašističke vojske nikad nisu postojale. Postojale su dve vojske koje su punjene po osnovu mržnje i otpora prema okupatoru, ali samo je jednoj karakter bio antifašistički. Druga je htela da sprovede fašizam u lokalnoj praksi.
Link to comment
Drugi rat je bio i rat svih naših naroda protiv partizana. Takođe je bio rat Hrvata protiv Srba, Muslimana protiv Srba i Srba protiv Muslimana. Ne možeš svesti taj rat samo na borbu svih naših naroda protiv stranih i domaćih fašista, prosto zato što je masa domaćih fašista bila malo poveća. Ko kad bi rekao da je u Bosni 90-ih bio rat Srba i Muslimana protiv Hrvata, zato što su Babovi bili na srpskoj strani. Mislim možeš to da kažeš, nije to netačno, ali nije baš ni potpuna istina, zar ne?Partizani jesu bili najnormalniji u celoj toj priči, ali im vođstvo nisu bili nikakvi zakleti antifašisti koji ne mogu da trpe nemačku čizmu i sl, na čemu ovde neki insistiraju (začije babe zdravlje? :zbunj:) nego ljudi koji su u borbu krenuli nakon četnika i to kad im je SSSR rekao (špijuni, ko i ovi prvi), i koji su opušteno zaobilazili i neuznemiravali Nemce ako treba da se bori sa četnicima (što su i ovi prvi radili, naravno).I na kraju, Srbija treba da bude ponosna što je u to vreme imala ljude, koji su po cenu sopstvenog života išli u čak dve antifašističke vojske, i što je imala ljude koji su sa svojih dvadesetak godina sakrivali i nosili piće i hranu ranjenim pripadnicima i jedne i druge vojske (a za to je tad kazna bila metak).
actually to nije tacno. ali to mozes ustanoviti i iz citanja prethodnih stranica ovog topika. na kraju dana kada podvuces liniju vidis da je to vrlo jednostavno odnosno da nemas drugi izbor nego da bude jednostavno. u partizane su isli oni koji su hteli da se bore protiv fasizma i etnickog nasilja dok su u cetnike i ostale isli oni koji su pokusavali da sede na dve stolice, love u mutnom ili da se bore za vrlo limitirane, partikularne, etnicke interese (onako kako su ih oni dozivljavali, naravno).odmah da se razumemo ovde ne govorim o dedamatm vec generalizujem kako bi vam bile jasnije pozicije ova dva pokreta. dakle partizani su bili spremni da makar tokom rata odbace predratne etno-kama razmirice i svoju borbu pozicioniraju kao deo svetske borbe protiv fasizma. dakle kao borbu protiv svih koji su na bilo koji nacin koketirali sa ovima. street gangsta mudrost - rizikuj sve i na kraju dobijes sve. ima tu neka pouka. Edited by kim_philby
Link to comment
nemoguće je polemisati sa vama koji konstantno obrćete teze kako vama odgovara. odakle da nije imao pravo na odbranu, imao je sasvim legitimno suđenje za post WW2 okolnosti, obaška ono što filip kaže, da ga se kao teroristu, saradnika nacista i zločinca komotno moglo smaknuti po kratkom postupku, bez da iko trepne. i više nego dovoljno pravnog postupka su on i njemu slični uživali.
Govorio sam o Zanki Stokic, ne o Drazi. O njegovoj rehabilitaciji mislim da je svinjarija najgore vrste.
Link to comment
actually to nije tacno. ali to mozes ustanoviti i iz citanja prethodnih stranica ovog topika. na kraju dana kada podvuces liniju vidis da je to vrlo jednostavno odnosno da nemas drugi izbor nego da bude jednostavno. u partizane su isli oni koji su hteli da se bore protiv fasizma i etnickog nasilja dok su u cetnike i ostale isli oni koji su pokusavali da sede na dve stolice, love u mutnom ili da se bore za vrlo limitirane, partikularne, etnicke interese (onako kako su ih oni dozivljavali, naravno).odmah da se razumemo ovde ne govorim o dedamatm vec generalizujem kako bi vam bile jasnije pozicije ova dva pokreta. dakle partizani su bili spremni da makar tokom rata odbace predratne etno-kama razmirice i svoju borbu pozicioniraju kao deo svetske borbe protiv fasizma. dakle kao borbu protiv svih koji su na bilo koji nacin koketirali sa ovima. street gangsta mudrost - rizikuj sve i na kraju dobijes sve. ima tu neka pouka.
Interesantan post i prilično tačan, sem u onom delu gde kažeš je sve bilo jednostavno, a nikako nije. Partizani, kao što većina ovde i kaže, jesu bili najpoštenija opcija. Ali nisu jedina antifašistička vojska, nisu bili operisani od napada na civile, primarni cilj im je ponekad bio drugi antifašistički cilj a ne nacisti itd. A to je bilo no-no nekad da se kaže, iako je tačno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...