Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Sto znaci da nisu streljani oni koji su "samo radili svoj posao" vec oni koji su bili u sluzbi Nemcima
Nije to baš bilo crno-belo. Mnogi su streljani odokativno, da se ne baci metak, a mnogi koji su objektivnotm zaslužili revolucionarnu pravdu su se izvukli zahvaljujući ličnim vezama, dugovima, poznanstvima i sl.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije to baš bilo crno-belo. Mnogi su streljani odokativno, da se ne baci metak, a mnogi koji su objektivnotm zaslužili revolucionarnu pravdu su se izvukli zahvaljujući ličnim vezama, dugovima, poznanstvima i sl.
Naravno da nije bilo crno-belo. Krupne ribe se nisu mogle izvuci. Svi su znali za 'umetnicki rad' Tanica i Cvetkovica. Ko je mogao da zna sta je svaka sitna riba radila? Da li su se izvukli preko veze ili nisu imali razlog da se izvlace, ko to zna.Nesto drugo sam hteo reci. Hteo sam reci da nije tacno da su ljudi streljani zato sto su "pili kafu na Terazijama" i zato sto su "radili svoj posao", kako se moze cuti. Streljani su zbog ovakvih stvari (da ponovim link)
Link to comment
jasno mi je sasvim sta je rehabilitacija, ali ovdje je to potpuno suvisna poruka tj ogradjivanje drzave i sudstva od nekadasnjeg komunistickog pravosudnog sistema.
iz prespektive vlastodrzaca nije suvisna. stvara se privid da se nesto radi. prica se o pravdi. i nepravdi koju vlast kao ispravlja. klasicno presipanje iz supljeg u prazno uz pomalo relativizacije zlocina
Link to comment
iz prespektive vlastodrzaca nije suvisna. stvara se privid da se nesto radi. prica se o pravdi. i nepravdi koju vlast kao ispravlja. klasicno presipanje iz supljeg u prazno uz pomalo relativizacije zlocina
naravno. to postaje preovladjujuca nota ds vladavine, rehabilitovanje lijevo i desno i dodvoravanje i kurti i murti koji ni ne bi uspjeli dovoljno glasno da traze da im se dodvori da im ds u svom teatralnom pr zanosu nije to ponudio.kolko oni nipodastavaju i smatraju priglupima gradjane srbije, to je strasno.
Link to comment
vazno da njen bivsi, sadasnji i buduci suprug snima film po romanu vladimira kecmanovica. jebem ti svet!
ne diraj mi skolskog druga angry.gif btw, salu na stranu, ne razumem opasku.
Link to comment

pljunite me u facu ako ikada budem rekao losu rec o oliveri kovacevic. kako je samo silovala ovu dvojicu kretena.

Link to comment

vazno je izvuci malo svoje fasisto istorije cisto da kotiras sa ostalom djecom u evropi. smijesno mi je samo kako male nacije u evropi iz govana vade neke polu(izmisljene) borce proti fasizma, prave filmove i romane o njima a srbalji vade polu(izmisljene) fasiste...genijalno!mene intersuje sta cemo sa cetnickim zlocinima nad srbima? jel se to onda sve brise ili ce mozda biti neke naknade? treba mi pravnik...imam dobar racun da naplatim, doduse u cg ali treba poceti negdje :D

Edited by Krampa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...