Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Samo da pojasnim - uopšte mi nije padalo na pamet da branim postupke Žanke Stokić, samo mi se ne dopada taj stav da je svaka rehabilitacija osuđenika iz tog doba loša jer, tobože, sve je dokazano onomad i nema šta sada da se osporavaju presude poratnih komunističkih sudova.

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samo da pojasnim - uopšte mi nije padalo na pamet da branim postupke Žanke Stokić, samo mi se ne dopada taj stav da je svaka rehabilitacija osuđenika iz tog doba loša jer, tobože, sve je dokazano onomad i nema šta sada da se osporavaju presude poratnih komunističkih sudova.
OK, ne slazes se sa sopstvenim misljenjem. Imo si Srpska Javnost stav pa ti pokazase dokaze pa si sad razapet izmedju naucno nastrojenog uma koji priznaje da nisi imo pojma o materiji i zelje da nikako ne ispadnes na istoj strani sa crvenima... Desava se, Srbi smo...
Link to comment
Samo da pojasnim - uopšte mi nije padalo na pamet da branim postupke Žanke Stokić, samo mi se ne dopada taj stav da je svaka rehabilitacija osuđenika iz tog doba loša jer, tobože, sve je dokazano onomad i nema šta sada da se osporavaju presude poratnih komunističkih sudova.
naravno. ima u brehtovim pricama gospodina k. jedna lepa sentenca da bi (mi) komunisti, makar iz propagandnih razloga, trebalo da napravimo spisak stvari koje ne znamo i oko kojih nismo sigurni. eto ja se drzim te doskocice. zacelo nije svaka rehabilitacija losa samo sto to u slucaju zanke ministarke nije slucaj.
Link to comment
U ekipi Bodljikavog praseta su upravo glumci od kojih su neki streljani posle rata

post-410-1332517477821.jpg

Neko ce reci da su oni streljani zato sto su pili kafu na Terazijama i radili svoj posao. Ja bih rekao da su streljani zato sto su bili u sluzbi nemacke propagande. Izabrali su stranu, ucestvovali su u ratu i to je to. Da su Nemci dobili rat, imali bi sve moguce privilegije. Kockali su se i izgubili na kocki. Ja za njima ne kukam.

aa, pa ovi su nesto ko kursadzije :s_w:
Link to comment

Meni je ostala misterija kako je pretekao dr Jovan Đorđević, koji je pio kafutm i par nedelja pred 20. 10. u Novom vremenu (ili Našoj borbi, ne sećam se) pisao da "crvena neman neće proći".Posle kooptiranja i indulgencije je pisao malo lakša štiva - ustave SFRJ.EDIT:u 7 kod Jugoslava S.G. Marković i Zaga Golubović, na temu.

Edited by buffalo bill
Link to comment
Meni je ostala misterija kako je pretekao dr Jovan Đorđević, koji je pio kafutm i par nedelja pred 20. 10. u Novom vremenu (ili Našoj borbi, ne sećam se) pisao da "crvena neman neće proći".Posle kooptiranja i indulgencije je pisao malo lakša štiva - ustave SFRJ.
Procitaj ovaj clanak iznad koji je postavio Zverilla.Aca Cvetkovic i Jovan Tanic su streljani posle rata.Sa druge strane, od imena koja se pominju u tom clanku Zarko Mitrovic je bio popularni komicar posle rata i glumio do dugo u starost. Vera Petric je jedno od istaknutijih imena glumista koje je doslo iz Rijeke i nakon rata se bez problema bavila svojim poslom. Operski pevac Jovan Stefanovic Kursula je nakon rata u Skoplju bio osnivac Makedonske opere, a bio je i dobitnik nekog ordena rada, Sofija Coka Peric je zaigrala na filmu odmah nakon II sv. rata i onda glumila niz karakternih uloga do kraja zivota... Njima nista nije falilo.
Link to comment

Twitt brabonjci Bojane Maljević: Ivo Josipović ocenio je da je postupak za rehabilitaciju Draže Mihailovića koji se vodi u Srbiji štetan i suprotan istorijskim činjenicama.Važno je da hrvatski predsednik zna istorijske činjenice.Na primer, sigurno zna ko je bio glavni islednik u sudskom procesu protiv Draže.Ne znam da li se bavio istorijskom činjenicom da je njegova sugrađanka Nada Šakić mirno živela u istom gradu do svoje 85.Svako ima istorijske činjenice koje su njemu važne. Pa i hrvatski predsednik. Bemti život, je li poenta rehabilitacije u tome šta o tome misli Ivo Josipović ili udesetinama hiljada leševa etnički nepoželjnih, kao posledice borbe “druge antifašističke” vojne grupacije?

Link to comment

meni nije bas najjasnija rehabilitacija zanke stokic. bila je osudjena na 8 g gubitka nacionalne casti, pa pomilovana pred smrt. od 2003. dodjeljue se nagrada zanke stokic, a 2009. je rehabilitovana. cini se da je taj cin rehabilitacije suvisan.

Edited by morgana
Link to comment

pomilovanje je cin milosrdja drzave koji ne podrazumeva aboliciju od krivice. rehabilitacija negira i postojanje krivice.

Link to comment

jasno mi je sasvim sta je rehabilitacija, ali ovdje je to potpuno suvisna poruka tj ogradjivanje drzave i sudstva od nekadasnjeg komunistickog pravosudnog sistema.

Link to comment
Procitaj ovaj clanak iznad koji je postavio Zverilla.Aca Cvetkovic i Jovan Tanic su streljani posle rata.Sa druge strane, od imena koja se pominju u tom clanku Zarko Mitrovic je bio popularni komicar posle rata i glumio do dugo u starost. Vera Petric je jedno od istaknutijih imena glumista koje je doslo iz Rijeke i nakon rata se bez problema bavila svojim poslom. Operski pevac Jovan Stefanovic Kursula je nakon rata u Skoplju bio osnivac Makedonske opere, a bio je i dobitnik nekog ordena rada, Sofija Coka Peric je zaigrala na filmu odmah nakon II sv. rata i onda glumila niz karakternih uloga do kraja zivota... Njima nista nije falilo.
Sto znaci da nisu streljani oni koji su "samo radili svoj posao" vec oni koji su bili u sluzbi Nemcima
Link to comment
Sto znaci da nisu streljani oni koji su "samo radili svoj posao" vec oni koji su bili u sluzbi Nemcima
Gledajuci ovu najavu bilo bi rizicno reci ko su oni koji su bili u "sluzbi" nekoga, a ko ne.
Link to comment
Twitt brabonjci Bojane Maljević: Ivo Josipović ocenio je da je postupak za rehabilitaciju Draže Mihailovića koji se vodi u Srbiji štetan i suprotan istorijskim činjenicama.Važno je da hrvatski predsednik zna istorijske činjenice.Na primer, sigurno zna ko je bio glavni islednik u sudskom procesu protiv Draže.Ne znam da li se bavio istorijskom činjenicom da je njegova sugrađanka Nada Šakić mirno živela u istom gradu do svoje 85.Svako ima istorijske činjenice koje su njemu važne. Pa i hrvatski predsednik. Bemti život, je li poenta rehabilitacije u tome šta o tome misli Ivo Josipović ili udesetinama hiljada leševa etnički nepoželjnih, kao posledice borbe “druge antifašističke” vojne grupacije?
vazno da njen bivsi, sadasnji i buduci suprug snima film po romanu vladimira kecmanovica. jebem ti svet! olivera kovacevic i drzavni servis su face za ovaj B92, SPO-lite, polusvet. Edited by kim_philby
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...