Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Beogradski WWII humor - list Bodljikavo praseJbg, neko se bori sa puskom, neko radeci neprijatelju iza ledja a neko sirenjem propagande. Ti glumci su izabrali stranu, da su njihovi dobili rat bili bi ugledni clanovi drustva, ovako... Jbg, to su rizici ucestvovanja u ratu
Pa oni su odbili da učestvuju u ratu. Kao crvenoarmejci 1917. S druge strane, 2 witness rule za streljanje mi ne deluje baš umirujuće kao pravilo za pravedno suđenje.
Link to comment
Pa oni su odbili da učestvuju u ratu. Kao crvenoarmejci 1917. S druge strane, 2 witness rule za streljanje mi ne deluje baš umirujuće kao pravilo za pravedno suđenje.
Sad smo skrenuli sa teme o rehabilitaciji Mihailovica (mojom krivicom) ali mene generalno fascinira ta potreba da se uopste organizuje sudjenje koje ne zadovoljava minimum fer standarda. Znaci, sama ideja revolucije je da se to radi po nekom kratkom postupku. Cemu onda simulacija sudjenja i pozivanje na odluku suda ako osudjena nije imala pravo na odbranu?Da bi se osecali bolje pred sobom? Da bi buduci sledbenici koji ne citaju pazljivo mislili da je sve radjeno po pravlima i da nema niceg sportnog i da je sve po zakonu?Sto lepo neki komesar za kulturu nije doneo dekret - ne bi to bilo nista neobicno za komuniste - da Zanka Stokic nema pravo da glumi, da joj se oduzimaju odredjena prava itd? Cemu sudski proces? Edited by pacey defender
Link to comment
Znaci, slazes se sa rehabilitacijom Zanke Stokic? Posto kazes da njena postupanja zasluzuju prezir a ne sudsku presudu?
ja inace ne bih sudio u takvim slucajevima ali to sto se njoj desilo nije odstupalo od ustanovljene poratne prakse u evropi tog vremena.ameri su ezru paunda (koji je jedan od najvecih modernistickih pesnika XX veka) drzali u kavezu. doslovce. bez suda.
Link to comment
nesto mi nije jasno ovde. zasto ne nameste podatke da dve trecine navija za Drazu, i zasto dozvoljavaju Oliveri da brise pod ovim ljudima? valjda drzava stoji iza ovog projekta? ili ne bas sasvim...
Stoji vlast ali ne zato sto vole gibanicare, osim par budaletina poput Homena i okrenutog Vucine, vec zato sto moraju da spinuju druge dogadjaje tj. Kosovo a od toga beze po svaku cenu."Zbog okolnosti na terenu" nema izbora na Kosovu Žandarmerija blokirala Jarinje jer srpski vozači vređaju Euleks i Kfor Gibanicari rade pricu: dizu Hrvate i Bosnjake na noge te tako vlast izgleda kao da brani Srbe(dodaj Jasenovac, ustase...)Zanimljivo je da rehabilitaciju sprovodi levicarska vlada, nominalno levicarska, sa sve naslednikom kp-sps u kojoj subnor ima nekakvu frakciju. Lepo je Canak za Dacica rekao americkom slubeniku a to izaslo preko Vikiliksa:
I prenose reči Nenada Čanka, lidera Lige socijaldemokrata Vojvodine, koji je zameniku šefa misije rekao da je nedavno razgovarao sa Dačićem, koga je opisao kao ‘političkog biznismena koji kupuje i prodaje glasove.
Link to comment
Pa oni su odbili da učestvuju u ratu. Kao crvenoarmejci 1917. S druge strane, 2 witness rule za streljanje mi ne deluje baš umirujuće kao pravilo za pravedno suđenje.
aman ko je streljao zanku stokic?
Link to comment

u pravu si miljo, ali tada se podrazumevalo i da su odredjene struke jednostavno predodredjene da budu izdajnici, umetnici najcesce. kao danas zaposleni u nvo-ima, u startu su izdajnici medju vecinom plebsa. partizani su i necinjenje za bilo koju stranu (citaj miran zivot u gradu i pijenje kafe u nekoj basti) znali da okvalifikuju kao podrzavanje okupatora.zamisljam hodocasce, kad bi otkrili kosti ovog zlocinca, pa ga negde prebacili da pociva... svaki drugi sa majicom ratko il radovan. to bi jos dodatno podiglo zlocinastvo samog cice, a svetu poslalo divnu jednu sliku.

Link to comment

Mene uopste ne bi zacudili da se prica razvuce i da od rehabilitacije ne bude nista ali tek posle izbora. Ovo je spin zbog Kosova i da bi se dodvorili desnici, gde jako lose stoje. Znate da vas Tadi sve voli: i levo i desno; i slano i slatko...pomiritelj, srednjeputas.Igraju se sa vama, kao i za tzv. duel Dodik-Ceda.

Link to comment
aman ko je streljao zanku stokic?
Pa nije nju, ali jeste mnoge. S druge strane, oduzeta ju je nacionalna čast, šta god to značilo. Žena koja je rizikovala svoj život krijući razne komesare i jevrejske porodice u vreme okupacije. Two witness program bez branjenja. Predivno. Kad bi samo ove postulate nepravednih procesa koje branite primenili jednom na sebe, bilo bi to sjajno. Npr. Kim Filbi oduzeta nacionalna čast jer nije danas bio pred sudom već je zamislite (!) šetao kera, a i nije lepio plakate.
Link to comment

nemoj da se mnogo frljamo ovde sa onim "bez advokata". naime, i proces rehabilitacije se izvodi bez izvodjenja dokaza druge strane.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Pa nije nju, ali jeste mnoge. S druge strane, oduzeta ju je nacionalna čast, šta god to značilo. Žena koja je rizikovala svoj život krijući razne komesare i jevrejske porodice u vreme okupacije. Two witness program bez branjenja. Predivno. Kad bi samo ove postulate nepravednih procesa koje branite primenili jednom na sebe, bilo bi to sjajno. Npr. Kim Filbi oduzeta nacionalna čast jer nije danas bio pred sudom već je zamislite (!) šetao kera, a i nije lepio plakate.
to naravno nije tacno. ona je tvrdila da je sakrivala kocu popovica i brata mose pijade, samuila, pred rat.tokom rata nikoga nije krila, ismevala je redovno u svojim nastupima i napore saveznika i partizana i ucestvovala je u privatnim zabavama vrha okupacionih vlasti.opet ja nikome ne bih oduzimao nacionalnu cast ili sta god ali mislim da je u njenom slucaju potpuno jasno da je komoditet nadvladao bazicni ljudski moral. na kraju krajeva nusic je dao najbolju estimaciju njenog karaktera kada je rekao da je 'zanka ministarka'. svako ko je citao i malo razume nusica znace da se to ne odnosi samo na njene glumacke sposobnosti vec i na karakter.jebiga, ja sam konspirativan lik. za mene ce da svedoci MP40. ne brini i za tebe ce.edit: sto se 'odsustva advokata' tice mogu reci da ne poznajem funkcionisanje suda za sudjenje zlocina i prestupa protiv srpske nacionalne casti te ne bih mogao reci da li je i kako je forma tu tacno prekrsena. Edited by kim_philby
Link to comment
Pa nije nju, ali jeste mnoge. S druge strane, oduzeta ju je nacionalna čast, šta god to značilo. Žena koja je rizikovala svoj život krijući razne komesare i jevrejske porodice u vreme okupacije. Two witness program bez branjenja. Predivno. Kad bi samo ove postulate nepravednih procesa koje branite primenili jednom na sebe, bilo bi to sjajno. Npr. Kim Filbi oduzeta nacionalna čast jer nije danas bio pred sudom već je zamislite (!) šetao kera, a i nije lepio plakate.
Maestralno! Ko maestralni organ...Kako se ne plasis da si uvek na sredini, oh najpravedniji covece! Hrabro se drzis sredincine iako znas da te moze udariti neki tramvaj ili bicikl.Opredeljivanje bi umanjilo tvoju moralnu cistocu i okrnjilo ti pravo pravedne i odmerene moderacije. Razumem te. Ne daj cinjenicama i kicmi da ti pomrace svetlo sto iz tvoje ciste, neopredeljene duse sija kao svetionik nama ostrascenima.
Link to comment
nemoj da se mnogo frljamo ovde sa onim "bez advokata". naime, i proces rehabilitacije se izvodi bez izvodjenja dokaza druge strane.
Nemoj zajebavati da poredis to dvoje :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...