Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Posle ove emisije osecam se crveniji od dede, predratne komunjare.Filbi, gde su pristupnice? :wub:
meni je dovoljno da pridjete narodnom frontu. split 1935.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Još su tada obećavali izrastanje u tandem zastrašujućih ljigavaca. Cole u odelcetu, Neca rolkica. U usta ih jebem. A za ovo da svaka porodica ima i partizane i četnike neka cucla deb'o kurac. Nadam se da nije spominjao Dražu oficira i zakletvu otadžbini, jer bi onda morao da cucla dva debela kurca. I moj deda bio kraljev oficir i držao se zakletve čitav rat, al na pravoj strani.
mda prema njima & srdji popovicu ivan marovic je delovao samo kao budala a ne kao i pokvarenjak. secam se da smo ortak i ja bili odvedeni na neki sastanak proto-otpora na kojem su bila ova tri lava. ne mogu da se setim (sto bi rekao draza) ko je tu bio jos. samo znam da smo i drugar i ja sa sastanka, na kojem smo vrbovani kao 'pametni', poneli dubok osecaj klasne razlike. a to je bilo u vremenu kada nisam jos stigao ni do lenjina.
Link to comment
mda prema njima & srdji popovicu ivan marovic je delovao samo kao budala a ne kao i pokvarenjak. secam se da smo ortak i ja bili odvedeni na neki sastanak proto-otpora na kojem su bila ova tri lava. ne mogu da se setim (sto bi rekao draza) ko je tu bio jos. samo znam da smo i drugar i ja sa sastanka, na kojem smo vrbovani kao 'pametni', poneli dubok osecaj klasne razlike. a to je bilo u vremenu kada nisam jos stigao ni do lenjina.
iznervirala te sirotinja, a?
Link to comment

Gledam snimke sa suđenja i neprestano mi se pričinjava Zelig Woody Alena preobražen u prvog balkanskog gerilca, figura, gestikulacija, nemušta priča, sve. U tonu kojim govori čak kao da provijava neka želja za konformizmom s okruženjem. Ništa ne priznajem ovaj sud, ništa ne tražim milost niti bih vam je dao.

Link to comment

Jel ima neko elokventniji i prodorniji u tom antifašističkom pokretu. Ostaje mi neki gorak ukus da su četnici bili ofanzivniji i jače uticali na javnost. Da nije bilo Olivere katastrofa bi bila, čini mi se.

Link to comment

uvek se na cetnickom RTSu biraju fini ljudi, stariji, uctivi da brane antifasizam a na drugu stranu se dovode bukaci i dziberi Seselj tipa...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...