Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Bar nešto pozitivno je što je Homen rekao da se ipak neće desiti rehabilitacija Nedića i Ljotića. Za Nedića jer "iako je spasao neke ljude, nesumnjivo je da su njegovi žandardmi učestvovali u masakru u Kragujevcu", a za Ljotića "jer je bio blizak fašistima".
A ko je on da odredi da li će neko biti rehabilitovan, ili neće?
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

a jebote, pa kad ce vise da okace emisiju da vidim i ja to cudo...molim vas, je l patio homen? samo mi to recite pa da zaspim pravednickim snom.

Link to comment
Da, to je bio jedan od šaljivih odgovora koji mi je pa na pamet :DIli, recimo, ako su bili u vozilima Wehrmachta, pod vozila se mogao smatrati teritorijom Trećeg Rajha. Čim siđu sa istog da zapale cigaretu onda su na jugoslovenskoj teritoriji koju saveznici jedino i priznaju. Simple.
Šaljiv? ccccŠta je miševi, poklekli ste pred neoborivim dokazima o Dražinom stilu pisanja i kineskom učešću u antihitlerovskoj koaliciji? Nema komentara? Edited by Arbeitmann
Link to comment
btw, Šešeljeva sabrana dela i sva izdanja Srpske slobodarske misli držim na poslu :s_d:
Fak, a ja samo 1 broj i to dobio na poklon. :( Nego, kakav je tvoj zaključak o falsifikovanju?Za Rođu - obilaženje NDH dođe kao obilaženje manastira ("išli smo u obilazak"...) :D Edited by buffalo bill
Link to comment
meni je zao sto se sa cokom i necom nisam fizicki obracunao kada sam imao priliku za to 1996. godine.
Još su tada obećavali izrastanje u tandem zastrašujućih ljigavaca. Cole u odelcetu, Neca rolkica. U usta ih jebem. A za ovo da svaka porodica ima i partizane i četnike neka cucla deb'o kurac. Nadam se da nije spominjao Dražu oficira i zakletvu otadžbini, jer bi onda morao da cucla dva debela kurca. I moj deda bio kraljev oficir i držao se zakletve čitav rat, al na pravoj strani.
Link to comment
Šaljiv? cccc
Pa ne, nije šaljiv, ozbiljan je generalno, ali ne verujem, kao ni ti siguran sam, da su oni koji su se povlačili u dogovoru sa Nemcima u tom trenutku imali baš to na umu. Sumnjam da su imali bilo šta na umu tbh. Možda su sa sobom nosili tablicu "Nach Berlin via NDH*"*bez prejudiciranja stavova o statusu i u skladu je sa Atlantskom poveljom i odlukama konferencije u Teheranu.
Link to comment
I moj deda bio kraljev oficir i držao se zakletve čitav rat, al na pravoj strani.
Isti slucaj.
Ok, dakle za dvojicu znamo, ko su još petorica?191319jun.jpg
Link to comment

P.S. da ne zaboravim da komentarišem da mi je drago što ste imali priliku da vidite hazardove istomišljenike po pitanju kvalitativne uloge tzv. JVuO.

Link to comment
Fak, a ja samo 1 broj i to dobio na poklon. :( Nego, kakav je tvoj zaključak o falsifikovanju?Za Rođu - obilaženje NDH dođe kao obilaženje manastira ("išli smo u obilazak"...) :D
Miloslav zaboravlja da pomene da je autentičnost dokumenta potvrdio sam Đurišić i da se kod Crnogoraca znalo da je Đurišić dobio ovlašćenja od Draže (aj da ne svodim na nivo poznavanja učesnika događaja i njihovih potomaka, ali jedan od četničkih komandanata sa Durmitora je, na primer, potvrdio da je video papir kojim je Mihailović ovlastio Lašića i Đurišića da preuzmu komandu u Crnoj Gori i Sandžaku)... Meni je zanimljivija priča koja ipak nije toliko eksploatisana, jer po njoj dokument nisu falsifikovali komunisti već sam Đurišić. Navodno, Đurišić nije uspeo da se probije do Draže krajem 1941. godine, već je stigao do Golije gde je sreo neke razbežale četnike koji su mu preneli kako je sve otišlo u kurac i kako se Draža krije. Nemju je trebalo ovlašćenje jer je Radio London reko kako je Draža vrhovni komandant. E onda je Đurišić sam napisao naređenje i potisao ga Dražinim imenom. To bi kao trebalo da objasni nepismenost i rogobatnost samog teksta ali i da objasni otkud to da je prepis dokumenta pronađen kod ustaša... Poziv na istrebljenje poturica je trebalo da ima privlačan efekat na naoružanog Crnogorca koji je, u principu, mrzeo Turčina više od svega (takvih primera ima i kod partizana iz Crne Gore, posebno posle bitke za Pljevlja).Inače, ne znam koji je taj koji je priznao na tribini ISI-ja (inače Dimitrijevićevog, Nikolićevog i Cvetkovićevog matičnog instituta) da je falsifikovao dokument, svuda se izbegava da se pomene ime tog junaka. Edited by Arbeitmann
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...