Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Skroz realno jer se tako nešto već događalo u ratu, četnička odmazda je uglavnom sustigla civilno muslimansko stanovništvo istočne BiH, CG i Sandžaka. Do hrvatskih područja nisu ni dobacili, niti bi u bilo kom scenariju ovladali Hrvatskom.

 

Nije samo to. Bio bi veliki pritisak zapadnih saveznika da se odnosi sa Hrvatima dovedu što brže u red i tu je Marković u pravu u onoj alternativnoj istoriji. 

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

^Strašan faktor upm.

 

Dovoljno je pogledati u kojoj su brojnoj, i svakoj drugoj prednosti vojne snage NDH nad četnicima tokom čitavog rata da postaje jasno da bi scenario u kom ovi drugi razoružavaju prve i vrše neke silne odmazde nad nezaštićenim Hrvatima bio totalni SF. A pazi kako bi tek bilo saveznicima drago podržati takav jedan čisti etnički obračun i masakr.

 

Edit: upravo tako, Manc

Edited by dillinger
Link to comment

Nije samo to. Bio bi veliki pritisak zapadnih saveznika da se odnosi sa Hrvatima dovedu što brže u red i tu je Marković u pravu u onoj alternativnoj istoriji. 

 

Pritisak je postojao i kada su partizani i Tito bili u pitanju, i to na pokret koji je bio daleko raspoloženiji prema hrvatskom nacionalnom pitanju nego četnički. A po Markoviću ispada da bi NDH establišment bolje prošao u scenariji Dražine pobede, i da bi se ustaški zločini zataškivali do 70ih. OK, možda sam i ja preterao, ali i dalje mislim da je Marković otišao predaleko.

Link to comment

Pritisak je postojao i kada su partizani i Tito bili u pitanju, i to na pokret koji je bio daleko raspoloženiji prema hrvatskom nacionalnom pitanju nego četnički. A po Markoviću ispada da bi NDH establišment bolje prošao u scenariji Dražine pobede, i da bi se ustaški zločini zataškivali do 70ih. OK, možda sam i ja preterao, ali i dalje mislim da je Marković otišao predaleko.

 

Zaboravljaš jednu stvar, hladni rat je počeo faktički odmah po završetku drugog svetskog, a takva Jugoslavija bi bila, za razliku od Titove 45-48, pa cak i onom posle 48 mnogo veca linija razdvajanja prema sovjetskom svetu. Prosto, stvari pre 45 bi brzo bile stavljene ad acta, kao sto su i u samoj zap. nemackoj. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Osećam se kao Borislav Pekić 1944. u oslobođenom Beogradu:

"S ulice se čuje bat nogu i pesma.

Četiri godine čekala se pesma,

četiri godine bat nogu.

Ni ova pesma ni ove noge..."

dobio si kurac slobode!!

kakvo sranje od ispovesti 'kako sam za dvajes i kusur baka sjebo mit o partizanima'

imam i ja ulogu porodice u drugom svetskom ratu i posle, pa nista.

mogao bih se posrati na svaku recenicu i to argumentovanim drekom, al nemam strpljenja za bagru koja zlorabi sopstvenu tragediju

Edited by bradilko
Link to comment
I zato je važno da se stavi istorijska tačka na taj proces. Naša država zna sve o Draži. Ja sam svedok. Kada sam preuzeo Press, na jednom od prvih sastanaka pojavio se Slobodan Homen s pitanjem šta tražim da prekinemo napad na neku od sudija Vrhovnog suda. Nisam ni znao o čemu se radi, ali sam rekao: "Daj Dražu." I za dva dana, na stolu me je čekalo svedočenje Bože Kundaka koji ga je ubio hicem u potiljak na Adi Ciganliji. Novočetnici su potrčali da kopaju po Adi, kao da je moguće naći kosti posle 70 godina na jednom toliko puta plavljenom ostrvu.

 

Ovaj ispovedac sedeo u Presu i trgovao istorijskim istinama, pomirenjem, pravdom za porodicu, itd, itd: prekid napada na sudiju Vrhovnog suda :isuse:   za materijale o Drazi.

Pa jos sa Homenom.

 

Au bre.

Link to comment

 

Nisam hteo da pišem ove nedelje, niti bilo koje druge o Draži Mihailoviću, ali moram još ovaj poslednji put, pošto je Aleksandar Apostolovski izrazio želju da piše iz partizanskog ugla o Draži (a ne smem da ga odbijem kako me ne bi tužio Ljilji Smajlović, ili još gore, sudu partije), dok je kolegijum Nedeljnika zbog toga odlučio da ja zastupam tu drugu stranu, nakon što smo prošle nedelje, kada je i bilo vreme, pokrili sve u vezi sa rehabilitacijom.

No, demokratija je da svako misli i govori šta hoće. To je bila i jeste ideja demokratskog društva koje je ustalo protiv dva totalitarizma koja su u svetu, ali i u Srbiji, hodala zajedno do napada Hitlera na Sovjetski Savez. Istorijska je činjenica da su samo demokratska društva, Britanija i Francuska objavile rat Hitleru, a da je Staljin u njega ušao kada je napadnut. Istorijska je i logika da bi Hitler, da je bio manje lud ili više strpljiv, sa svojim bratom diktatorom Staljinom lako napravio trajni savez posle kojeg bi se istorija civilizacije zauvek promenila. Sovjeti su dobili rat, ali ga nikad nisu objavili Hitleru. Čak ni kao avanturistički Srbi koji su 27. marta krenuli na najveću imperiju, ili Draža Mihailović koji je te godine sa nešto malo svojih vojnika odbio da se preda nacistima.
Moju porodicu satrli su partizani.

 

Mislim da Lalićevo smeće dalje nije trebalo dalje čitati od bolda 1, ali hajde...

 

Bold 1 - tipično "duhovito" postkomunističko šutiranje mrtvaca (koji sud partije i koje partije?) karakteristično za nacionaliste u ex-Yu.

 

Bold 2 - :isuse: Jest, Velika Britanija i Francuska su se satrle da pomognu Poljacima i da ratuju sa Nijemcima dok i same nisu bile napadnute dočim je SSSR ratovao protiv Njemačke zato što je morao i preko neke stvari (ništa ne govori kao nevoljno ratovanje kao 20 miliona mrtvih).

 

Bold 3 - objašnjenje za tekst.

 

 

Mada, moram priznati da nisam znao da je Pirzio Biroli bio Panini prije Paninija i izdavao album sa samoljepljivim sličicama crnogorskih četnika.

Link to comment

Bold 2 ti je glupost, broj mrtvih ne govori o volji ili nevolji

Meni je retardirano Lalicevo spinovanje kojim je htio, makar na silu, dokazati da je Zapad bio taj koji je stajao na braniku slobodnog svijeta dok je CCCP ratovao protiv Hitlera zato sto je, eto, morao. Nije Staljin morao ganjati Nijemce i van granica CCCP-a.

Link to comment

Meni je retardirano Lalicevo spinovanje kojim je htio, makar na silu, dokazati da je Zapad bio taj koji je stajao na braniku slobodnog svijeta dok je CCCP ratovao protiv Hitlera zato sto je, eto, morao. Nije Staljin morao ganjati Nijemce i van granica CCCP-a.

Udario brat Hitler na brata Staljina i obrnuto, sta tu nije jasno?

Link to comment

Meni je retardirano Lalicevo spinovanje kojim je htio, makar na silu, dokazati da je Zapad bio taj koji je stajao na braniku slobodnog svijeta dok je CCCP ratovao protiv Hitlera zato sto je, eto, morao. Nije Staljin morao ganjati Nijemce i van granica CCCP-a.

Наравно да је Стаљин ратовао јер је морао. Све се лепо исталио са Хитлером, а овај га на кварњака ударио.

 

Што се граница СССР тиче, та јурњава за Немцима је комуњарама омогућила да окупирају пола Европе и продуже рат против демократије још 50 година.

Link to comment

Чича se zesce zajebo sto nije zaklo drukatita kad mu je ovaj bio na kanabetu '941; naravno ne u kuci nego u potoku. I pok. Цобету su mnogi bili na kanabetu pa ga posle шлеповали u hag. наравоученије - kad ti dodju na kanabetu make sure they don't leave alive/sun tzu ain't got shit/

Link to comment

Udario brat Hitler na brata Staljina i obrnuto, sta tu nije jasno?

A Draža branio Srbiju.

 

Nego kad je već Lalić kod pozivanja na Pekića, ima u skakavcima deo gde opisuje jednog zatvorenika kao glupog a vrednog.

Kaže nema gore kombinacije, budi se rano i stalno pravi neku štetu. Tako je i sa Lalićem, bolje bi bilo da je lenj.

Link to comment

Наравно да је Стаљин ратовао јер је морао. Све се лепо исталио са Хитлером, а овај га на кварњака ударио.

 

Што се граница СССР тиче, та јурњава за Немцима је комуњарама омогућила да окупирају пола Европе и продуже рат против демократије још 50 година.

Da, ali na kraju je sve dobro završilo, Elfi su ipak pobjedili Orke i sada nam je svima fino do jaja - prosto cvjetamo i pri tome naročito uživamo u tolkinizaciji istorije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...