Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Čitam članak. Dobar je i ima momenata zbog kojih ću manje lupati po forumu u budućim postovima:

 

Navedena sličnost dvaju pokreta – osim ideološke – najočitija je bila u organizaciji Orjuninih akcionih četa i talijanskih fašističkih squadri, ali i drugih orjunaških
sekcija, poput radničke, ženske, sekcije studenata itd., osnovanih po uzoru na identične talijanskih fašista.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Čitam članak. Dobar je i ima momenata zbog kojih ću manje lupati po forumu u budućim postovima:

Navedena sličnost dvaju pokreta – osim ideološke – najočitija je bila u organizaciji Orjuninih akcionih četa i talijanskih fašističkih squadri, ali i drugih orjunaških
sekcija, poput radničke, ženske, sekcije studenata itd., osnovanih po uzoru na identične talijanskih fašista.

 

 

 

Mislim, nisam ja neki veliki fan takvih pokreta (jelte™), ali je zanimljivo kad se ofsetuje sa mejnstrim politickim strankama i životom i spoljnom situacijom i uticajima. Traganje za identitetom. Mislim, znam da zvuči idiotski 2015. godine, no što više čitam sve mi se više čini da je 1 integralno jugpslovenstvo bila utopija (što sam inače i mislio na prvu loptu). Mislim, u tome me se više dojmi Đokić, dakle: srpsko-hrvatski sporazum. 

 

na to sam mislio

Link to comment

Rehabilitaška perjanica Oliver  Antić  na RTS1.

Čovek je u politici isključivo radi zabave,  ponaša  se kao čobanin koji huška dva ovna iz stada na dvoboj, a kad krenu da se udaraju glavama, valja se od smeha.

Edited by halloween
Link to comment

svo troje su teške budalčine koje se nadgornjavaju u zameni teza, lažnim paralelama i sumanutim projekcijama.

 

bolje je živeti u neznanju nego slušati ovaj treš.

Link to comment

Jel Kosta Nikolic bese pajtas sa Bojanom Dimitrijevicem?

 

ako misliš na istoričara i ex pomoćnika ministra odbrane (ili drž. sek.) šutanovca onda da, ako misliš na ekonomistu i ex ministra trgovine onda ne znam.

Link to comment

Mislim na ovog iz emisije sa linka, to je valjda taj? Dimitrijevicev kompanjon u epopeji Drazine romansirane istoriobiografije?

 

Mora da je to taj ludak, nemoguce je da postoje dvojica.

Link to comment

Čitam članak. Dobar je i ima momenata zbog kojih ću manje lupati po forumu u budućim postovima:

 

Navedena sličnost dvaju pokreta – osim ideološke – najočitija je bila u organizaciji Orjuninih akcionih četa i talijanskih fašističkih squadri, ali i drugih orjunaških

sekcija, poput radničke, ženske, sekcije studenata itd., osnovanih po uzoru na identične talijanskih fašista.

Најјаче је што крај живих усташа хоће да залепе Орјуни да је била фашистички покрет. И нема везе што су се борили против хрватског и српског национализма, не, они су били југословенски нацисти пошто јер су лемали усташе и комуњаре по улицама Сплита и јер је иза њих стајао крупан капитал. :isuse: чуди ме само што се неко још није сетио да прилепи и Демократској странци да је фашистичка јер је њена омладина била главни носилац ЈННО.

 

И још један врло педерски спин постоји на нету: југословенски националисти постоје у Хрватској дуги низ година пре оснивања ЈННО. Рећи да је Орјуна осмогодишњи ексцес је гурање историје под тепих, коју заједно спроводе лажови традиционално уједињени против демократије и слободе: усташе и комуњаре. Због таквих наопаких мозгова су их и лемали Орјунаши, на жалост премало. И мале су шансе да ће скоро о њима да се каже истина: никоме више не одговара да их се сете - ни усташама, ни комунистима ни овим баштиницима пећанчевих четника-издајника што су на власти у Србији и шиље га на Немце и воле да се сликају са њима (мислим на СНС и Александра Вучића и Тому Николића).

 

Сада ћу да ти нађем њихову фашистичку химну коју је написао фашиста Алекса Шантић. :isuse:

 

Едит:

K’o val Jadrana, k’o ognjen zmaj,

Svi jednim letimo letom!

Tamo, na Vrhu, gde trepti Sjaj,

Vile nas čekaju s cvetom…

 

Viši od svije,

Ono nje Breg!

Tu nek se vije

Naš divni steg!

 

Svetlu k’o sunce, k’o slave bog,

Sa svake brazde i pluga,

Pesmu Jedinstva i Bratstva svog

Pevajmo deco Juga!

 

I sve dok leti

Za vekom vek,

Nek se taj sveti

Razleže jek!

 

U svome besu dušmane ‘’!

Tu nećeš čadore peti

Jer boj se večno onoga, boj,

Što sviknu bez jada mreti!

 

Ta zemlja cela

Sveti je Breg,

Gde carskih dela

Vije se steg.

 

Ova je gruda rodila nas,

Ovde je naše Vrelo.

U bojnih truba kad jekne glas

Svi ćemo poći smelo,

 

Ko hučno more,

Ko sev i grom,

Na zvezde gore

Za mili Dom!

 

 

Благослов четничке заставе у Сплиту, 19. април 1925. (извор су неке усташе, па нисам сигуран да је датум тачан)

 

21q14j.jpg

Edited by Прслин
Link to comment

Ово је тако предобро урађено! Срце ми се стегло, сузе су ми јурнуле, не знам хоћу ли ноћас заспати. Ђенерале опрости Србији.

Link to comment

 Mislim, znam da zvuči idiotski 2015. godine, no što više čitam sve mi se više čini da je 1 integralno jugpslovenstvo bila utopija (što sam inače i mislio na prvu loptu). Mislim, u tome me se više dojmi Đokić, dakle: srpsko-hrvatski sporazum. 

 

Realno, 1 integralno jugoslovenstvo je bilo keva za ove prostore, samo je nažalost država koja je stajala iza njega stvorena prekasno. A i kad je stvorena, da te parafraziram sa drugog topika, execution had to be perfect, a tome tadašnje elite nisu bile dorasle.

 

Na tragu priče o integralnom jugoslovenstvu, meni je npr. interesantno kako je većina tzv. ,,Druge Srbije" progutala udicu bačenu od strane hrvatskih nacionalista pa gleda na Kraljevinu kao na nekakvu velikosrpsku tlačiteljsku tvorevinu, a u stvari je u Kraljevini Jugoslaviji (ne govorim o SHS) najviše suzbijan svaki vid nacionalizma (osim integralnog jugoslovenskog), uključujući i srpski, čak po nekim aspektima i više nego u komunističkoj Jugoslaviji. Dakle nešto najbliže deklamovanom idealu ,,Druge Srbije" a da je zapravo sprovođeno od strane države na ovim prostima jeste bilo integralno jugoslovenstvo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...