Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Ne samo to, imaš Korošeca i SLS koji suvereno vladaju Dravskom banovinom i koji moraju biti u vlasti jer mogu vrlo lako napraviti lokalno sranje koje bi bilo casus belli za Švabe, Mađare, Italijane i ko zna koga... Oni ga izoluju u vlasti, šatro usvoje njegove antisemitske fantazije ali ih vrlo efikasno opstruišu i istovremeno pomažu Jevrejima više nego bilo koja država u regionu.

 

Radi se ono što se može, u cilju očuvanja države i naroda.

 

pa na to mislim. jednostavno u jednačinu je bila, pored sveprisutne italije, ubačena još jedna zlokobna nepoznata i to je bilo previše. Nisam ja oštar prema njima, bili su solidni, ali to vreme je zahtevalo da budu apsoluti svetski prvaci politike da bi proveli sebe i državu kroz te scile i haribde, a to je ipak, zajednu ovakvu zemlju malo previše očekivati

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma jok, ja imam, posle pročitanih zapisnika sa sednica vlade, kao i nemačkih dokumenta dec-mart drugu teoriju. Ja mislim da nije trebalo ni potpisivati. Kockanje mi se čini kao najbolja strategija. Nisu Švabe bile baš 100%(više negde 80-85%) načisto šta da rade ako pružimo sve garancija ali bez potpisa. 

 

Ali to je veeoooma naknadna pamet

Edited by MancMellow
Link to comment

Čuj, sa današnjom pameću znam šta nam je bilo činiti. Maksimalno približiti Malu antantu i Balkanski sporazum, zadužiti se koliko treba i sve dati Čehoslovacima za Škode i Zbrojovke, naručiti od Rogožarskog avione koliko može da napravi, u dogovoru sa Grcima napasti Italijane u Albaniji, izvršiti desant na Rijeku i Istru i oterati pizde u more, ostaloj buraniji iz okruženja staviti do znanja da će isto tako proći ako se budu kurcobecali.

 

381_001_zpsh50ccuvo.jpg

 

EDIT

 

et Manc

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

I naravno poslati pobedničku armiju u pomoć bratskom čehoslovačkom narodu, pa onda u Minhenu otvarati šampanje i silovati Švabice.

Link to comment

Vidim da je ovo izvesni Hinko Smrekar. Nisam znao za njega. Hvala na shareu.

 

Šta piše na štitu?

 

Je li ovo sokolska odora? 

 

Da li je Orjuna furala isti stajling?

Link to comment

Piše SOKOL (ćirilicom i latinicom)

 

Hinko Smrekar razvaljuje.

 

ORJUNA

 

39_Orjuna_Ljubljana.jpg

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

Dajte ljudi, istražujte malo više ovu Orjunu da mi geaci imamo šta da lepimo po fejsbucima. Imali su i žensku sekciju.

 

Pazi ovu zastavu, jbt. Jel ovo belo-crno? Ovo s lobanjom?

 

Kako je stajala Orjuna s antisemitizmom? Vidim na Wikiju da jeste ali ko zna ko je to pisao... Kapiram neki zli jezici. 

 

Hvala na odgovorima. 

Link to comment

Čitao sam ja neku hrvatsku knjigu iz recimo 2005. koja je smeće najobičnije. Ima i onaj Bakićev članak o fašizmu u Jugoslaviji iz NSPM, gde lupa kao maksim po diviziji. Ovaj je skroz ok.

Link to comment

Mislim, nisam ja neki veliki fan takvih pokreta (jelte™), ali je zanimljivo kad se ofsetuje sa mejnstrim politickim strankama i životom i spoljnom situacijom i uticajima. Traganje za identitetom. Mislim, znam da zvuči idiotski 2015. godine, no što više čitam sve mi se više čini da je 1 integralno jugpslovenstvo bila utopija (što sam inače i mislio na prvu loptu). Mislim, u tome me se više dojmi Đokić, dakle: srpsko-hrvatski sporazum. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...