Jump to content
IGNORED

Radio-televizija Vojvodine


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Da, nakon što ti se opaske kumsa nisu uklopile u šablon, mora biti da ja prebacujem na teorijski plan za koji me zabole. Samo napred, produži u sedamdesete!

Edited by Ajant23
Link to comment

 

Šta je potom usledilo? Direktor RTV Srđan Mihajlović je gledajući direktan prenos KZN shvatio da je njegova novinarka možda prekršila Kodeks i tražio od svih nadležnih da podnesu izveštaj. Ništa neobično u velikim organizacijama tog tipa, verujte mi na reč. Ono što je interesantno jeste da prema dostupnim dokumentima niko od Svetlaninih programskih urednika nije našao za shodno da stane u njenu zaštitu. Da objasni da je pitanje relevantno, da je postojao javni interes, da je važno da se odgovori na pitanje Inicijative.

 

mozda je relevantno, mozda postoji javni interes, ali to je slučajno tako dok god nije novinar taj koji postavlja pitanje nego posreduje u korist trećih strana, koje mogu da proklamuju da rade za opšte dobro, a što može i ne mora biti istina. novinar je tu, sa svojom ličnošću, sa svojom profesijom, da radi za javnost, a ne da posreduje za druge koji će to da rade umesto njega. da je verovala da je to dobro pitanje, trebala ga je postaviti kao da je njeno, odnosno tada bi i bilo njeno. trebalo je da kaže na njegovo negodovanje "ovo je pitanje na koje javnost zasluzuje odgovor".

napravila je gresku u koracima, ispala malo neprofesionalna, ali kazna je previse stroga.

Link to comment

mozda je relevantno, mozda postoji javni interes, ali to je slučajno tako dok god nije novinar taj koji postavlja pitanje nego posreduje u korist trećih strana, koje mogu da proklamuju da rade za opšte dobro, a što može i ne mora biti istina. novinar je tu, sa svojom ličnošću, sa svojom profesijom, da radi za javnost, a ne da posreduje za druge koji će to da rade umesto njega. da je verovala da je to dobro pitanje, trebala ga je postaviti kao da je njeno, odnosno tada bi i bilo njeno. trebalo je da kaže na njegovo negodovanje "ovo je pitanje na koje javnost zasluzuje odgovor".

napravila je gresku u koracima, ispala malo neprofesionalna, ali kazna je previse stroga.

 

Ama nije pogledaj snimak KZN. Postavila je svoje pitanje.To je pitanje o velikoj srbiji, na to on kaze :

a jel su vam to dali oni spred , ona kaze nisu, on kaze dajte i ta njihova i na to cu da odgovorim ne plasim se ja dajte ta pitanja, ona kaze odgovorite vi meni na moje, a procitacu vam i njihova...

http://www.media.srbija.gov.rs/medsrp/audio/vucic010416.ram

30. minut....

Link to comment

i onda je procitala, odnosno postavila, njihovo pitanje koje je onako pretty much identicno onome koje je ona upravo postavila a koje je nominalno oznacila kao njeno.

 

e: dakle postavila se kao zastupnik nvo, a ne kao zastupnik javnosti odnosno novinar. nije uspostavila odgovarajucu distancu.

Edited by Krošek
Link to comment

i onda je procitala, odnosno postavila, njihovo pitanje koje je onako pretty much identicno onome koje je ona upravo postavila a koje je nominalno oznacila kao njeno.

 

e: dakle postavila se kao zastupnik nvo, a ne kao zastupnik javnosti odnosno novinar. nije uspostavila odgovarajucu distancu.

Auh, pa kao i neko drugo pitanje koje je postavila koleginica pre nje koje slicno kao i jedno pitanje sa spiska...

A kako se to neko "postavlja" kao zastupnik javnosti , ako je sluzbenica Vlade najavila:

"Svetlana Kraincanic sa Radiotelevizije Vojvodina"

A drugo, ponavljam ti, na njegovo insistiranje da procita slobodno pitanja sa letka, rekla je odgovorite vi meni na ovo moje ...

 

Znaci ako su oni postavili neka pitanja , ona je trebala od svog da odustane jer bozemoj to se skoro isto kao od ovih napolju...

Link to comment

ne ali trebalo je takticki dobro da odigra i da izblefira. da ne bude uhvacena u masinu od strane ministra informisanja.

Jedina takticka varijanta bi onda bila:

Izvinite, zaboravite da sam ista pitala gnik gnik...

 

BTW, ne moze kazna da da bude "prestroga", ili je ima ili nema, "teska povreda kodeksa, nanosenje stete ugledu poslodavca"

Ako je pogresila sankcija je prakticno otkaz....To je dokaz celog cirkusa

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

ne mora sve biti teska povreda kodeksa, niti svako nanosenje stete ugledu poslodavca ima isti intenzitet ali ne znam, nisam merodavan. mozda si u pravu, mozda to i jeste svojevrstan dokaz, a opet mozda je 1 sefovska milost.

Link to comment

Jel' će sada da se zahvale na saradnji polovini redakcije?

Malo je polovina...Vec su oni poceli da menjaju "krvnu sliku" mislim da ce biti veselo.Nece dirati manjinske redakcije , zent im od EU, ali u info programu na srpskom ce da seku lagano...

Link to comment

Zaboravite Gojgićevu, zaboravite Draška i Mlađu, zaboravite Marinu Fratucan, zaboravite Radoslavku Despotović, zaboravite Torbicu, Čvarkova, Boškića ... Zaboravite armiju sjajnih novinara i niz odličnih emisija, između ostalih sitkom "Državni posao" ili dokumentarac o devedesetim godinama...

Edited by stoka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...