Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

Istine radi, u Britaniji su se prosle godine zatvarali klinci na 4 godine zatvora zbog poziva preko Facebooka da se ljudi prikljuce protestima. Sigurno se secate velikih protesta prosle godine u Britaniji?Brits get 4 years prison for Facebook riot postshttp://www.cbsnews.com/2100-202_162-20093364.htmlAli sada treba skrenuti paznju sa Asanza i njihovog odnosa prema njemu.Inace, dve godine nikako ne moze biti kazna za onaj performans u crkvi. To je izuzetno rigorozna kazna za takvo delo i bio sam iznenadjen kada je saopstena jer sam ocekivao da im daju uslovnu.

Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

One su upale u problem kada su usle u glavnu Crkvu u Moskvi. Majkl Mur bi morao da ode u Vestmistersku opataiju i da izvede ono sto su PR uradile u hramu Hrista Spasa da bi znali reakciju.
Majkl Mur je katolik, Amerikanac. Vestminsterska opatija je anglikanska crkva u Engleskoj. PR su Ruskinje koje su svoj protest iskazale u ruskoj crkvi.Inače, Majkl Mur je, zajedno sa RATM, odradio performans™ ispred najveće američke i svetske crkve (Wall Street). Ni pomena o višegodišnjim kaznama.
Link to comment
Majkl Mur je katolik, Amerikanac. Vestminsterska opatija je anglikanska crkva u Engleskoj. PR su Ruskinje koje su svoj protest iskazale u ruskoj crkvi.Inače, Majkl Mur je, zajedno sa RATM, odradio performans™ ispred najveće američke i svetske crkve (Wall Street). Ni pomena o višegodišnjim kaznama.
Pa, kakve veze ime? Engleska nije drzava Protestanata i postuje ljudska prava svih ljudi ovoga sveta.Mozda da proba sa Vatikanom i bazilikom Sv. Petra?Pazi, ne kazem da bi prosli kao u Rusiji ali ja se ne secam da je neko pokusao takav protest i pored velikih skndala RKC poput masovne pedofilije. Cudime da Mur to nije pokusao.Pa, PR, tacnije njihova ranija organizacija, je crtala ogroman penis ispred zgrade FSB u St. Petersurgu pa ih niko nije uhapsio.
Link to comment
Slucaj Assangea se moze uporedjivcati sa slucajem Litvenka. Poredjenje sa ovim devojkama je usiljeno.
Mislim da slučaj Asanž krije u senci mnogo gori slučaj Meninga. Ja bih slučaj Meninga uporedio sa slučajem Litvenko. Meningu će se na duže staze (po posledicama po njega i njegovo zdravlje) desiti ono što se Litvenku desilo za par nedelja. Totalno će ga uništiti. Zatvoriće ga i baciti ključ, i ko zna šta još.Što se tiče devojačkog prela tm mene cela halabuka i mizanscen podseća na Occupy Wall Street. Ovde bi to bilo Occupy Cathedral of Christ the Saviour. Edited by slow
Link to comment
Istine radi, u Britaniji su se prosle godine zatvarali klinci na 4 godine zatvora zbog poziva preko Facebooka da se ljudi prikljuce protestima. Sigurno se secate velikih protesta prosle godine u Britaniji?Brits get 4 years prison for Facebook riot postshttp://www.cbsnews.c...2-20093364.html
Ono kada je pola Londona gorelo? Sećam se, sećaš li se ti?
Ali sada treba skrenuti paznju sa Asanza i njihovog odnosa prema njemu.
:dry:
Pa, kakve veze ime?
Veze s vezom nema, to i pokušavam da ti kažem. Edited by Jolly Roger
Link to comment
Mozda da proba sa Vatikanom i bazilikom Sv. Petra?
Jbg, papa nije bezrezervno podrzavao i agitovao za Busa. Koja je svrha protesta protiv Busa u Vatikanu?
Link to comment
Mislim da slučaj Asanž krije u senci mnogo gori slučaj Meninga. Ja bih slučaj Meninga uporedio sa slučajem Litvenko. Meningu će se na duže staze (po posledicama po njega i njegovo zdravlje) desiti ono što se Litvenku desilo za par nedelja. Totalno će ga uništiti. Zatvoriće ga i baciti ključ, i ko zna šta još.
Manningova situacija nikako ne govori dobro o Americi i njihovom sistemu, ali on svakako nije otrovan uranijumom. On uziva podrsku dela javnosti. Ljudi koji ga podrzavaju mogu to javno da kazu, zakupljuju bilbore i dizu svest o njegovom problemu. Profesori najpoznatijih fakulteta govore u njegovu odbranu i cak mu je zbog celog pritiska poboljsana pozicija. Uz sve nedostatke, demokratija ipak u nekom nivou postoji i funkcionise. Necu da ih branim, jer je to sto rade nedopustivo, ali kad se neko po svaku cenu trudi da progura pricu o "dve strane iste medalje" onda se neminovno događa da se necija žrtva banalizuje.
Link to comment
Jbg, papa nije bezrezervno podrzavao i agitovao za Busa. Koja je svrha protesta protiv Busa u Vatikanu?
Za vreme protesta oko izbora u Dumi, decembra 2011, RPC se nije mesala, bilo je i nekih glasova iz RPC protiv JR.Pa, jeste vazniji je Bus od pedofilije. Ne radi se uopste o Busu vec o tome da je bilo puno razloga da se upadne u baziliku Sv. Petra i da vidimo reakciju. Vec sam rekao da je PR imao puno akcija proitv Putina van crkve i da nisu osudivane/i na visegodisnje robije.
Link to comment
Za vreme protesta oko izbora u Dumi, decembra 2011, RPC se nije mesala, bilo je i nekih glasova iz RPC protiv JR.Pa, jeste vazniji je Bus od pedofilije. Ne radi se uopste o Busu vec o tome da je bilo puno razloga da se upadne u baziliku Sv. Petra i da vidimo reakciju. Vec sam rekao da je PR imao puno akcija proitv Putina van crkve i da nisu osudivane/i na visegodisnje robije.
pa zasto onda sada robija? zivo me interesuje.mislim ovo je upuceno svima.
Link to comment

Zna li se šta je sa proslavljenim šahovskim velemajstorom i jednim od vođa opozicije Garijem Kasparovom? Kažu da je uhapšen za vreme antiputinovskih protesta i da je snimak samog hapšenja negde na netu ...

Edited by stoka
Link to comment
Zna li se šta je sa proslavljenim šahovskim velemajstorom i jednim od vođa opozicije Garijem Kasparovom? Kažu da je uhapšen za vreme antiputinovskih protesta i da je snimak samog hapšenja negde na netu ...
Ujeo je pandura prilikom hapšenja ^_^
Link to comment
pa zasto onda sada robija? zivo me interesuje.mislim ovo je upuceno svima.
Zbog upada u crkvu i ugrozavanja slobode veroispovesti. Zato su bile na sudjenju i zato su osudjene. Po meni je kazna neprimerena akciji.Nisam siguran da vi uopste imate pojma o ranijim akcijama PR. One su imale puno akcija protiv Putina pre ovoga.
Link to comment
pa zasto onda sada robija? zivo me interesuje.mislim ovo je upuceno svima.
preterale su. a onda je to iskorišćeno za 2 stvari - jedan da se malko ućari na popularnosti i drugo, da se pošalje patriotska poruka.
Link to comment

Ova priča je podjednako čudna, nejasna i stravična ...1) Čudna i nejasna jer se postavlja pitanje zašto svi akteri tog performansa (gitaristi) nisu isto procesuirani?2) Čudna jer su sve tri socijalno jako dobro situirane, može se čak reći da dolaze iz jednog establišmentskog miljea ...3) Stravična, jer su dve od tri osuđenice mlade majke - Marija Aljehina ima jednogodišnje, a Nadežda Tolokonjina četvorogodišnje dete. Zar sud nije mogao da uvaži ove okolnosti jer one nisu nikog ubile, nisu nikog opljačkale, samo su iskazale svoj stav?Možda bi bilo najpravednije da su dobile dve godine uslovno, ili barem da su osuđene na godinu dana kućnog pritvora, pa posle isteka kazne da održe jedan trijumfalan povratnički koncert na moskovskom Ušću ...

Edited by stoka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...