Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

meni je jako tesko da prihvatim da su ti Putinovi teatralni homoerotski gestovi medju Moskovljanima nailazili na bilo sta osim kolektivnog podsmeha.

Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Politicki izbor je suzen, ali izbor licnog zivota i stila, cini mi se, u Rusiji postoji vise nego u Saudijskoj Arabiji. To su razliciti nivoi sloboda po mom laickom shvatanju.
A zašto toliko insistiraš na poređenju sa drugim zemljama u kojima ima još manje građanskih sloboda nego u Rusiji? Da bi dokazao da je u Rusiji ustvari dobro, ili iz nekog drugog razloga?I nisam sigurna na šta tačno misliš kada kažeš "izbor ličnog života i stila". Kakav izbor životnog stila imaju, na primer, LGBT?
Link to comment
A zašto toliko insistiraš na poređenju sa drugim zemljama u kojima ima još manje građanskih sloboda nego u Rusiji? Da bi dokazao da je u Rusiji ustvari dobro, ili iz nekog drugog razloga?I nisam sigurna na šta tačno misliš kada kažeš "izbor ličnog života i stila". Kakav izbor životnog stila imaju, na primer, LGBT?
Zapravo, mislim da imaju solidan izbor, posebno u velikim gradovima. Ono što im nedostaje jesu političke slobode. Buđa je u pravu kad kaže da je Rusija daleko od totalitarne zemlje, pre svega zato što se u njoj država ne meša u lične izbore i živote svojih podanika, sve dok se ovi ne bave političkim temama. Ne mislim da je time hteo da abolira putinizam, pre da precizira sa čim ovde zapravo imamo posla. A imamo posla sa nervoznom i suštnski nestabilnom tranzicijskom autokratijom.
Link to comment

Aha, pa dobro, nije totalitaran sistem, ali i dalje ne vidim poentu insistiranja na tome da je na drugim mestima gore. OK, we get it. Mislim, sve je počelo od toga kako su PR imale izbor da ne urade to što su uradile jer su znale šta ih čeka. Meni je taj izbor baš šugav, ustvari ga ni ne smatram slobodnim izborom. I ne znam kako smo uopšte došli do položaja žena u Saudijskoj Arabiji i Iranu.edit: OK, kapiram (valjda). Rusi ustvari mogu da budu slobodni ako se odreknu političkog angažmana i pomire sa tim da nemaju zagarantovana građanska prava. Jel to to? I to je svakako bolje nego da ne možes da biraš ni sa kim ćeš stupiti u brak, slažem se.

Edited by sailorman
Link to comment
Prirodu putinizma je čini mi se najbolje opisao Stiven Holms. U pitanju je zapravo stravično slab sistem, koji stalnim demonstracijama moći mora da prikriva slabost institucija i nedostatak kontrole. To je ujedno i najbolji odgovor Steins-u koji je fasciniran Putinovim izbornim rezultatom kao beba zvečkom:
Pa, dobro ako ti prija da čitaš ovakve tekstove, ja ne mogu da ti pomognem. Da ne bih sad analizirao sve gluposti koje su u tekstu napisane (da se razumemo, ima i istine tu, ali naravno izvučene iz konteksta i prežvakane zgodno za ljude koji ne poznaju Rusiju ni malo), zadržaću se samo na najvećoj - izbori o kojima govorimo ili nisu pokradeni, ili da budem precizan, nikada nije dokazano da su pokradeni. Iz ove neistine se izvlači to da Putin nema legitimitet, što jednostavno nije tačno. Istina je da u Rusiji nije bilo popularnijeg političara od Putina još od sovjetskih vremena, i čini se, što je odijum sa zapada veći to će njemu biti lakše da svoju popularnost zadrži.
Link to comment
Pa, dobro ako ti prija da čitaš ovakve tekstove, ja ne mogu da ti pomognem. Da ne bih sad analizirao sve gluposti koje su u tekstu napisane (da se razumemo, ima i istine tu, ali naravno izvučene iz konteksta i prežvakane zgodno za ljude koji ne poznaju Rusiju ni malo), zadržaću se samo na najvećoj - izbori o kojima govorimo ili nisu pokradeni, ili da budem precizan, nikada nije dokazano da su pokradeni. Iz ove neistine se izvlači to da Putin nema legitimitet, što jednostavno nije tačno. Istina je da u Rusiji nije bilo popularnijeg političara od Putina još od sovjetskih vremena, i čini se, što je odijum sa zapada veći to će njemu biti lakše da svoju popularnost zadrži.
Ne,nije to teza, teza je da svoju popularnost Putin duguje upravo percipiranoj moći. On je popularan jer ga vide kao moćnog. Ali - to se preko noći može istopiti.Edit: Tekst je inače pisan pre poslednjih izbora, dakle ne tvrdi da su oni bili pokradeni. Uzgred, ni ja ne mislim da su bili pokradeni, bar ne u značajnim razmerama. Edited by Syme
Link to comment
Pa, dobro ako ti prija da čitaš ovakve tekstove, ja ne mogu da ti pomognem. Da ne bih sad analizirao sve gluposti koje su u tekstu napisane (da se razumemo, ima i istine tu, ali naravno izvučene iz konteksta i prežvakane zgodno za ljude koji ne poznaju Rusiju ni malo), zadržaću se samo na najvećoj - izbori o kojima govorimo ili nisu pokradeni, ili da budem precizan, nikada nije dokazano da su pokradeni. Iz ove neistine se izvlači to da Putin nema legitimitet, što jednostavno nije tačno. Istina je da u Rusiji nije bilo popularnijeg političara od Putina još od sovjetskih vremena, i čini se, što je odijum sa zapada veći to će njemu biti lakše da svoju popularnost zadrži.
Procitaj datum kada je napisan tekst. Edited by bergasa19
Link to comment
Ne,nije to teza, teza je da svoju popularnost Putin duguje upravo percipiranoj moći. On je popularan jer ga vide kao moćnog. Ali - to se preko noći može istopiti.Edit: Tekst je inače pisan pre poslednjih izbora, dakle ne tvrdi da su oni bili pokradeni. Uzgred, ni ja ne mislim da su bili pokradeni, bar ne u značajnim razmerama.
Ha, pa onda je tekst tek idiotizam. Jer na čemu se onda bazira ovo:
Putinova nespretno objavljena ali ne i neočekivana odluka da sebe opet izabere za predsednika delimično otkriva kako ovaj sistem funkcioniše, ili bolje rečeno, ne funkcioniše. Ako prihvatimo da je uspešna naslednička formula jedna od ključnih pretpostavki svakog političkog sistema, onda Putinovo pažljivo pripremljeno samokrunisanje pokazuje da Rusija takvu formulu nema. Prepustiti odluku o nasledniku nepredvidivom rezultatu zaista regularnih izbora prihvatljivo je samo kada poraženi ne očekuje da će izgubiti previše ako izgubi. U stabilnim demokratskim državama, poražene političare čeka nežno sletanje. U nedemokratskim sistemima, bivši vladari mogu da izbegnu neugodna iznenađenja samo ako proces predaje vlasti kontroliše mala grupa unutar vladajuće partije, kao u Sovjetskom Savezu pod Staljinom i u današnjoj Kini. Ali ova alternativa nije dostupna u Rusiji. Pre svega, sve nepopularnija Jedinstvena Rusija (Yedinaya Rossiya) nije organizovana vladajuća partija, već dotrajala mašina za lažiranje izbora, pod kontrolom Putinu odanih ljudi i oportunista kojima niko, a najmanje Putin, ne bi poverio da izaberu narednog vladara.
Mislim, šta je meso, realnost ovde? Na čemu se baziraju ove tvrdnje?
Link to comment
jer ako nije ovo je strašno nerazumevanje - pa ova glupost je takav volej Putinu kakav ni njegove PR agencije ne bi mogle da smisle. Zato ga i razvlači već 5 meseci i razvlačiće ga još najmanje toliko. Na koncu će se odluka doneti prema trenutnom raspoloženju širokih masa - palac gore ili palac dole. Kako god da obrne šaku njegova popularnost će se uvećati.Na njihovu sreću verovatno će biti palac gore ....................
večeras čuh da se traži tri godine za devojke. pre neki dan da je Veliki Voljeni Vođa rekao da ne treba biti prestrog.ja samo znam da ne bih voleo da živim u zemlji koja ima Velikog Voljenog Vođu.
Link to comment
Prirodu putinizma je čini mi se najbolje opisao Stiven Holms. U pitanju je zapravo stravično slab sistem, koji stalnim demonstracijama moći mora da prikriva slabost institucija i nedostatak kontrole. To je ujedno i najbolji odgovor Steins-u koji je fasciniran Putinovim izbornim rezultatom kao beba zvečkom:
:isuse:ajd prvo da raščistimo jednu stvar - nisam ja fasciniran njegovim izbornim rezultatom nego ti ukazujem na činjenicu da ga je podržao ogroman procenat birača.elem, tekst je glup. em su izvori problematični em se u njemu ama ništa novo ne kaže em ni sami autori ne znaju kako da opišu Rusiju - kao strogo kontrolisanu državu ili kao anarhiju koju na gomili drži mačo lik i delo jednog Putina - pa onda bacaju na gomilu teze koje medjusobno ne da nemaju veze nego se i isključuju sa najmanjim zajedničkim sadržaocem - Rusija je sranje!posebno me dojmio jedan deo
Takva nesigurnost porasla je u proteklih nekoliko meseci. Dosta pre decembarskih događaja, lokalni komentatori govorili su Hardingu da je Arapsko proleće „ozbiljno uplašilo“ Kremlj. I zaista, budući da ništa ne povezuje bogate i siromašne, ruska elita „strahuje da bi se sličan narodni ustanak mogao dogoditi i u njihovoj zemlji“.
:D koja je ovo boodalaština. Verovatno se nikad nikakvo proleće ne može desiti u Rusiji, pošto se KGB jednom zajebao pa prepustio dogadjajima da se sami odvijaju.
Mislim, šta je meso, realnost ovde? Na čemu se baziraju ove tvrdnje?
ama ni na čemu - tj na osnovu ličnih opažanja, lokalnih izvora i teške putiove opozicije. Sve adut do aduta za objektivnost. :DPS dokazivanje kako je Rusija na ivici raspada a Putinov režim neverovatno slab je jednostavno besmisleno. sa druge strane nema mnogo smisla ni dokazivati kako je Rusija autoritarna država - to je potpuno jasno. Edited by steins
Link to comment
:isuse:ajd prvo da raščistimo jednu stvar - nisam ja fasciniran njegovim izbornim rezultatom nego ti ukazujem na činjenicu da ga je podržao ogroman procenat birača.elem, tekst je glup. em su izvori problematični em se u njemu ama ništa novo ne kaže em ni sami autori ne znaju kako da opišu Rusiju - kao strogo kontrolisanu državu ili kao anarhiju koju na gomili drži mačo lik i delo jednog Putina - pa onda bacaju na gomilu teze koje medjusobno ne da nemaju veze nego se i isključuju sa najmanjim zajedničkim sadržaocem - Rusija je sranje!posebno me dojmio jedan deo :D koja je ovo boodalaština. Verovatno se nikad nikakvo proleće ne može desiti u Rusiji, pošto se KGB jednom zajebao pa prepustio dogadjajima da se sami odvijaju.PS dokazivanje kako je Rusija na ivici raspada a Putinov režim neverovatno slab je jednostavno besmisleno. sa druge strane nema mnogo smisla ni dokazivati kako je Rusija autoritarna država - to je potpuno jasno.
Pa tebi je sve jasno. Gopodari iz senke (KGB) vuku konce, sve ostalo je predstava za nas naivne.
Link to comment

Čekaj Syme, pusti sad KGB, objasni kako postovanje propagandnih tekstova doprinosi ovde razgovoru? I nisi mi odgovorio - stvarno veruješ u onaj pasus koji sam izdvojio? Misliš da je autora i tekst posle tog pasusa moguće shvatati ozbiljno?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...