Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

a kakva ti je nadezda riba?
hvala ti sto ne pazis na casu
pa jel nije bilo dovoljno jasno iz prilozenog? protestujem protiv nepotrebnog utamnicenja i nedemokratskog procesa. izuzetne su cupi. muzika im je govno. performans sranje. koji ce kurac u crkvi sem ako ne misle da je napune eksplozivom i dignu u vazduh? da li si cuo da je konceptualna umetnost umrla 11 septembra 2001?
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Mislim da, na zalost, ipak ova tema nema veze sa Srbijom. Mislim, imamo autokrate i teokrate na vlasti, ali nemamo pussy (ili bilo koji drugi) riot.
Šta ti je kad ponese žar borbe, odjednom kleptokrate postaju sve po potrebi i svi su pussies.
Link to comment
Napisao si:Ja kazem da politicki aktivizam moze da ima moralne razloge. "Bunim se protiv nepravde, ne zato sto mislim da cu nesto da ispravim, nego zato sto mi savest ne dozvoljava da cutim!"
... sve je to ok. S tim sto za razliku od tebe ja uvazavam realitet, pa se pitam vredi li. Evo i Gazza se isto pita, sasvim legitimno: vredi li sve ono 1 legitimisanja, a kamoli (sasvim izvesne) tamnice?Kada smo vec kod iskrenosti i savesti koja ne dozvoljava cutanje, pogledaj ovo dole:
da li si cuo da je konceptualna umetnost umrla 11 septembra 2001 5. јуна, 1989?
300px-Tianasquare.jpg... eto iskrenog bunta koji moze da menja realnost. Nista maske, nista hulahopke u duginim bojama, nista zgodne cice - samo ceger (valjda nosi ceger covek?) i srce.Vredi li to? Ne znam za njega, ali svakome ko ima zrno ljudskog u sebi ova slika vredi. Iskreno, bez plana, iz srca, stomaka, kako god hoces. Zato toliko trubim o gerila PR-u i ciljanoj predstavi i opet se pitam - vredi li? Edited by CowBoy
Link to comment
Steins nigde ni ne spominje demokratiju. Važno je samo uskladiti ponašanje sa zakonom države u kojoj živiš, kakvo god da je njeno uređenje. Čini mi se da želi da kaže da je mnogo racionalnije ponašanje pomiriti se sa tim da ćes biti silovan pa ubijen ili ugnjetavan do kraja života, nego pokušati da politički artikulišeš svoj protest - to je majmunisanje.
Ipak je znacajnio tragicnija sudbina zena koje nastradaju ni krive ni duzne (pri tome nisu imale izbor) sa onima koji imaju izbor - ili da cute i smrde ili da se aktiviraju. Prvi je slucaj S. Koreje, Irana, talibana a drugo je slucaj Srbije pod Milosevicem, Belorusije, Rusije...
Link to comment
Ipak je znacajnio tragicnija sudbina zena koje nastradaju ni krive ni duzne (pri tome nisu imale izbor) sa onima koji imaju izbor - ili da cute i smrde ili da se aktiviraju. Prvi je slucaj S. Koreje, Irana, talibana a drugo je slucaj Srbije pod Milosevicem, Belorusije, Rusije...
Nisam ni rekla da su aktivistkinje u Rusiji u istom ili gorem položaju od žena u Teheranu i Pjongjangu, naravno da nisu, ali ipak je prilično degute reći da je Ruskinjama ustvari dobro jer imaju izbor. Izbor između idenja u zatvor zbog svog aktivizma/umetnosti i života (na "slobodi") u totalitarnoj državi koja kontinuirano krši tvoja prava je prilično bedan izbor, ako se tako uopšte i može nazvati. Jer i jednu i drugu situaciju karakteriše upadljivo odsustvo slobode, pa bi se čak moglo reći da pravi izbor tu ustvari i ne postoji. Edited by sailorman
Link to comment
Inače, meni se čini da je jedna od glavnih dobiti ovoga što rade PR upravo u tome što se Putinov režim pokazuje kao mnogo slabiji nego što se na prvi pogled čini. Tako tumačim i Putinovu nedavnu pomirljivu izjavu - dobrodušni tatica oprašta nestašnim ćerkicama. Ali prekasno - već se videlo koliko se ovaj div-junak plaši od četiri devojčurka. Kakva jadnost, kakvo poniženje. To će ga strašno koštati.
isuse ja sam prevideo ovo i iskreno se nadam da je nekakav sarkazam. jer ako nije ovo je strašno nerazumevanje - pa ova glupost je takav volej Putinu kakav ni njegove PR agencije ne bi mogle da smisle. Zato ga i razvlači već 5 meseci i razvlačiće ga još najmanje toliko. Na koncu će se odluka doneti prema trenutnom raspoloženju širokih masa - palac gore ili palac dole. Kako god da obrne šaku njegova popularnost će se uvećati. Na njihovu sreću verovatno će biti palac gore jer se Putin distancira od popova, verovatno pod uticajem ovih dogadjanja. No, moguće je da je to i trenutni hir.PS i koji ti je više sa ovim otac - ćerka relacijama??? :unsure:
Link to comment
Vredi li to? Ne znam za njega, ali svakome ko ima zrno ljudskog u sebi ova slika vredi. Iskreno, bez plana, iz srca, stomaka, kako god hoces. Zato toliko trubim o gerila PR-u i ciljanoj predstavi i opet se pitam - vredi li?
nije svako on, i nije svako u stanju da napravi takvu zrtvuali to ne umanjuje (niti uvecava) bunt pickobuntaone su se pobunile kako su i koliko su mislile da je prikladnonaprosto, nema potrebe za buntometrijom
Link to comment
Na njihovu sreću verovatno će biti palac gore jer se Putin distancira od popova, verovatno pod uticajem ovih dogadjanja. No, moguće je da je to i trenutni hir.
nije ovo trenutni hir nego bi pop koji ljubi ruku Putinu bio PR kataklizma i skarednost ogromnih razmera. samo mu jos fali posle ovoga sa Pussy Riot da mu popovi ljube ruku kao da je Isus licno.
Link to comment
nije ovo trenutni hir nego bi pop koji ljubi ruku Putinu bio PR kataklizma i skarednost ogromnih razmera. samo mu jos fali posle ovoga sa Pussy Riot da mu popovi ljube ruku kao da je Isus licno.
MIslim da u onoj milisekundi nije mislio na PR, pre bih rekao da je reagovao instinktivno. Sto na citavu pricu dodaje jos jedan sloj cudne farbe.Putinov odnos prema crkvi je slican Milosevicevom - koristi je za skupljanje poena ali je sustinski prezire.
Link to comment
Putinov odnos prema crkvi je slican Milosevicevom - koristi je za skupljanje poena ali je sustinski prezire.
dobro primeceno.a bas se cudim sto bivsi KGB-ovac prezire crkvu koju je taj isti KGB kontrolisao preko mreze dousnika koji se sada zovu episkopima :) Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Putinov odnos prema crkvi je slican Milosevicevom - koristi je za skupljanje poena ali je sustinski prezire.
Otkud ti ovo? Ne kazem da nije tacno, ali, onako, cisto psiholoski, nikad mi ne bi palo na pamet da poredim Putina sa Milosevicem. I SPC je bila dosta podeljena po pitanju Milosevica. Dosta popova tih godina, ne bi imalo nista protiv da svoju svoju crkvu ustupi za ovakav neki performans.
Link to comment
Otkud ti ovo? Ne kazem da nije tacno, ali, onako, cisto psiholoski, nikad mi ne bi palo na pamet da poredim Putina sa Milosevicem.
Pojma nemam, osjecaj. Putin jeste inteligentniji od Milosevica ali im je nacin vladavine slican.btw. pogledaj snimak i milisekund istinske zgadjenosti na Putinovom licu, izofirao se na sitnici.
Link to comment
Nisam ni rekla da su aktivistkinje u Rusiji u istom ili gorem položaju od žena u Teheranu i Pjongjangu, naravno da nisu, ali ipak je prilično degute reći da je Ruskinjama ustvari dobro jer imaju izbor. Izbor između idenja u zatvor zbog svog aktivizma/umetnosti i života (na "slobodi") u totalitarnoj državi koja kontinuirano krši tvoja prava je prilično bedan izbor, ako se tako uopšte i može nazvati. Jer i jednu i drugu situaciju karakteriše upadljivo odsustvo slobode, pa bi se čak moglo reći da pravi izbor tu ustvari i ne postoji.
Cini mi se da se necemo sloziti oko karakterizacije Rusije. Totalitarna mi se cini suvise jak izraz, ja bih rekao autoritarna. I ako na jednom nivou ne postoji izbor, postoji na drugim nivoima.Politicki izbor je suzen, ali izbor licnog zivota i stila, cini mi se, u Rusiji postoji vise nego u Saudijskoj Arabiji. To su razliciti nivoi sloboda po mom laickom shvatanju.
Link to comment

Prirodu putinizma je čini mi se najbolje opisao Stiven Holms. U pitanju je zapravo stravično slab sistem, koji stalnim demonstracijama moći mora da prikriva slabost institucija i nedostatak kontrole. To je ujedno i najbolji odgovor Steins-u koji je fasciniran Putinovim izbornim rezultatom kao beba zvečkom:

U svakom slučaju, niko ne može da tvrdi da se vybori bez vybora (izbori bez izbora) održavaju radi stimulisanja demokratije. Ruski građani savršeno dobro znaju da im povremeni izborni rituali ne obezbeđuju nikakvu kontrolu nad njihovim vladarima. Šta se onda postiže lažiranim izborima? U Rusiji (ali ne samo u Rusiji), potencijalni vladari ne dolaze na vlast samo zato što su popularni. Ponekad, vladari postaju kratkoročno popularni jer se veruje da imaju neku moć. Predvidiva tendencija građana da se udvorički okupljaju oko moćnika znači i da „popularnost“ sadašnjeg vladara može nestati preko noći ako se stekne utisak da on gubi vlast.Ovo je košmar koji sada mori Putinove ljude. Pošto ne žele da pokažu bilo kakvu naznaku slabosti, svesni su da se podrška javnosti može veštački naduvati stvaranjem iluzije moći. Dugo su se oslanjali na teatralne manevre koji, koliko god bili laki za izvođenje, ostavljaju kod gledalaca impresiju da njihova vlada može sve. To je bio cilj popularnih fotografija Putina u akcionim pozama, kako doleće do zapaljene šume vatrogasnim avionom, baca na pod druge džudiste, turira Harley-Davidson, zabacuje mamac go do pasa, izranja iz mora sa „pronađenom“ grčkom urnom iz šestog veka, onesposobljuje tigrove puškom za uspavljivanje i pogađa sivog kita samostrelom. Sve ovo sastavlja njegov tim za odnose s javnošću, kako bi projektovao ono što je jedan američki diplomata nazvao Putinovim imidžom „alfa mužjaka“. Do sada su lažirani izbori funkcionisali na isti način. Za krađu izbora potreban je vrlo skroman administrativni kapacitet; ali pokradeni izbori omogućavaju korumpiranom režimu, nesposobnom da reši prave probleme, da imitira određeni stepen autokratskog autoriteta. Podizanjem neosovjetske fasade, zajedno sa besmislenim izborima, Putinov tim je možda pokušavao da izmami podršku za vladare koji su se pokazali nesposobnim da veliko bogatstvo ove zemlje iskoriste za dobrobit građana, a ne da ga strpaju u džepove. Ovaj režim preferira „dirigovanu demokratiju“, ne zato što ona simulira demokratiju, nego zato što simulira dirigovanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...