Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

Space-1_zpsoj7eidpp.jpg

Sve je u najboljem mogucem fokusu, pogotovo za ziznu daljinu od 1000, sto je ovde verovatno korisceno.

Ekspozicija jeste duga, i elementi rampe jesu u padu, dobijen je efekat dinamike, mirise gorivo sa fotografije.

Odlican je snimak.

Nema bre ovde ništa u padu, ovaj blurovana "zgrada" iza je "pokrivač" launchpada i servisni toranj.

Prvo doteraju Delta 4 Heavy, parkiraju je u rikverc i usprave u toranj (core u sredini i dva bustera tatrane)

Onda sa zadnje strane servisnog tornja doteraju Orion (kapsula koja ide na vrh  (beli špicasti segment iznad narandžaste linije) i sajlama je podignu na vrh.

Kad sve ušrafe i učvrste, toranj otklizi unazad po šinama (ovo je trenutak kad je napravljena gornja fotka), otkrivajuću raketu koja je sad povezana sa rampom

(rampa je na snimku takođe u fokusu, blurovane su senke rampe i svetla iz unutrašnjosti tornja).

 

Ovo se sve radi bar dan pre lansiranja. Mislim da i gorivo tankuju tek kad se toranj skloni ;)

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Jedna stara studija o tome kako napraviti najbezbednije moguće avionsko sedište. Problem je u tome što bi njegovo uvođenje drastično smanjilo količinu istih po avionu. 

 

d6Dvc0Q.jpg

1fZIA9H.jpg

Link to comment

Lista kombinacije ugla flapsova i maks dozvoljene brzine pri njihovom spuštanju.

 

Kokpit je od Galfstrima, quick-ref lista na stubu kabinskog stakla.

 

avjet_g450_cockpit.jpg

Link to comment

 A, pa bilo bi previse lako, pitao sam za hardver :D  :

 

 

Graphic1_zpstvg545rt.jpg

 

 

 

Edit: djavo ti ne da mira, jeste Gulfstream Gulfstrim  :P, obaska sto evo ga i na tvojoj slici, a obaska sto nije bitno, mislim ne tice se samo njega, naprotiv, siroko je korisceno, obavezno takoreci:

 

Graphic3_zpsjsf1q0cn.jpg

Link to comment

ERP - Eye Reference Point - to bi trebalo da su ove kuglice na kraju - služe za optimalno pozicioniranje glave / očiju pilota, obično pred sletanje, što je posebno potrebno kod aviona koji imaju HUD (kao recimo G IV sa slike) a imaju tandem sedenje, dakle gde pilot nije na uzdužnoj osi aviona.

Link to comment

Ma dobro je bre  :) al' mozes li bez skracenica  :P, si vozio nekad auto pa sebi odredjivao markere, ona сисица od prskalice za vodu, taj rad, svojim recima...

EPI, Eye Position Indicator...

 

Cestitam  :)

 

US3613250-0_zpsyayfxpr7.png

 

US3613250-1_zps5ulrrdmf.png

 

US3613250-2_zpscv3jsmfu.png

 

 

 

US3613250-3.png

 

 

Link to comment

Merrill_zpsmpndrn1p.jpg

 

Henry Tyndall Merrill, poznatiji kao Dick Merrill, radno odelo u zlatno doba vazdusne poste, kraj 20-ih.

Preko 45,000 sati letenja, preko 8,000,000 milja svega.

Samo u EAL 36,000 sati do penzije, zavidna kockarska karijera.

Po neki rekord.

Link to comment

GwEVu7W.jpg

Uvek sam fasciniran ovim idejama od pre 50 godina po principu ,,gde god smisliš mesto, ti reaktor posadi". Zamišljam stotine fisionih reaktora kako mi lete iznad glave i nije mi baš prijatno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...