Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

Meni su i Iljušin 62 i Vikers VC 10 sjajni avioni. Da mogu da biram avion u kome bih morao da se prinudno spustim negde, ne bih uzimao bilo šta drugo u razmatranje. 

 

Zar nije T rep kao rešenje pokazalo manjkavosti, tj. veću sklonost stallu pri većim brzinama i generalno slabijoj upravljivosti po uglu napada? Sad je praktično napušteno...

 

A ta dva (kao i DC-9) bi bila dobra za spuštanje na vodu, jer su motori pozadi a ne pod krilima pa ne bi kačili površinu vode pri dodiru.

 

Doduše, sve se može prevazići ako su se mašina i pilot stopili kako treba  :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=PyjExpxV_40

 

Ja bih 777, a 154 na drugom mestu.

Edited by Prospero
Link to comment

Korean_Air_Lines_902_on_land_zpsn9cmmr05

 

Ne pratis Prospero, ич.

Veze to nema sa T repom, srastanjem pilota i masine, polozajem motora, itd, itd.

Sreca tvoja da se nisi gadjao terminologijom  :P, a jos veca da je petak vece i ja raspolozen  :D

1978. bio raspolozen i ovaj Korejanac, el kapetan Kim Chang Ky, leteo iz Pariza za Seul, sa sve planiranim dosipanjem goriva na Aljasci, skrenuo iz raznih razloga cak do blizu Murmanska da bi ga tamo naterali da se spusti, malo se blesavio, Sovjeti pripucali, ubili 2 komada putnika, i covek sta ce, sleteo na zaledjeno jezero.

 

ka_hl7429.png_zpsey9eoxdu.jpeg

 

 

Juznoj Koreji posle svega uredno ispostavljen racun na poprilicno US$ na ime spasavanja i brige o putnicima.

Uredno placen, propratno izvinjenje prihvaceno.

Edited by namenski
Link to comment

Zar nije T rep kao rešenje pokazalo manjkavosti, tj. veću sklonost stallu pri većim brzinama i generalno slabijoj upravljivosti po uglu napada? Sad je praktično napušteno...

 

A ta dva (kao i DC-9) bi bila dobra za spuštanje na vodu, jer su motori pozadi a ne pod krilima pa ne bi kačili površinu vode pri dodiru.

 

Doduše, sve se može prevazići ako su se mašina i pilot stopili kako treba  :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=PyjExpxV_40

 

Ja bih 777, a 154 na drugom mestu.

 

Pa i rekao sam zašto mislim da su sjajni. 

 

@ namenski

 

Pobedila je fotografija Delte IV Heavy gde se fotoaparat toliko trese i mrda da su slova na lansirnoj rampi jedva čitljiva?

Link to comment

^^ Hvala Namenski, nisam znao da je i pre ovog Tu-154 bilo vanrednih sletanja van piste.  -_-

A za redovna sletanja van PSS, znao si? :P

 

I nije pista, nego Poletno Sletna Staza :\

Link to comment

Pobedila je fotografija Delte IV Heavy gde se fotoaparat toliko trese i mrda da su slova na lansirnoj rampi jedva čitljiva?

 

Ako pogledas samu raketu i konstrukcije sa strane, to je sve u fokusu.

 

Mislim da je ovo iza u padu [pocetak lansiranja] i da je zbog duzine ekspozicije uhvaceno u nekoliko polozaja.

Link to comment

 

Pobedila je fotografija Delte IV Heavy gde se fotoaparat toliko trese i mrda da su slova na lansirnoj rampi jedva čitljiva?

 

 

Ako pogledas samu raketu i konstrukcije sa strane, to je sve u fokusu.

 

Mislim da je ovo iza u padu [pocetak lansiranja] i da je zbog duzine ekspozicije uhvaceno u nekoliko polozaja.

Fotografija je snimljena za vreme sklanjanja takozvanog servisnog/zastitnog tornja hale noc uoci lansiranja; e, sad zato je bas to od fotografskog znacaja, znace fotografi...

Samo AW&ST foto takmicenje i nije neka jaka fotografska sarza u takozvanom umetnickom smislu, koliko znam konkurs je otvoren za sve zainteresovane na tematiku.

 

 

Edit: hteo sam reci k'o kad onaj Vasa ide na aeromitinge  :P

Edited by namenski
Link to comment

Ako pogledas samu raketu i konstrukcije sa strane, to je sve u fokusu.

 

Mislim da je ovo iza u padu [pocetak lansiranja] i da je zbog duzine ekspozicije uhvaceno u nekoliko polozaja.

 

Sve je u najboljem mogucem fokusu, pogotovo za ziznu daljinu od 1000, sto je ovde verovatno korisceno.

Ekspozicija jeste duga, i elementi rampe jesu u padu, dobijen je efekat dinamike, mirise gorivo sa fotografije.

Odlican je snimak.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...