Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

:thumbsup:

 

Da, samo sto ovaj moderni adrenalino-ekstremac ima i padobran.

Nema ovde u sutini nikakvog spora, ali da je - ne daj boze - onaj sa onim avionom poginuo, omanuo za 30-ak cm, zakucao se, ostao bi gorak ukus glupe pogibije (kao da postoji pametna) i to pokusavajuci da zakaci dve krpe koje su slucajno i ko zna zbog cega - drzavne zastave.

Da je, recimo, leteo da zakaci nisku brushaltera ili nesto slicno, stvar bi bila, pa, onako, duhovitija.

Imala bi vise smisla, ma se i proturala kao nikom potrebna demonstracija preciznog letenja.

Edited by namenski
Link to comment

:thumbsup:

 

Da, samo sto ovaj moderni adrenalino-ekstremac ima i padobran.

Nema ovde u sutini nikakvog spora, ali da je - ne daj boze - onaj sa onim avionom poginuo, omanuo za 30-ak cm, zakucao se, ostao bi gorak ukus glupe pogibije (kao da postoji pametna) i to pokusavajuci da zakaci dve krpe koje su slucajno i ko zna zbog cega - drzavne zastave.

Da je, recimo, leteo da zakaci nisku brushaltera ili nesto slicno, stvar bi bila, pa, onako, duhovitija.

Imala bi vise smisla, ma se i proturala kao nikom potrebna demonstracija preciznog letenja.

Da samo ovaj moderni cilja da proleti između dve stene, drveta ili tako nečega. A nije da ne bude loše procene.

Mislim, sve ok što kažeš ali toga je vazda bilo i biće. Glupo? Pa možda, ali ništa gluplje od penjanja na neku stenčugu, zaranjanja na dah...

Link to comment

Da samo ovaj moderni cilja da proleti između dve stene, drveta ili tako nečega. A nije da ne bude loše procene.

Mislim, sve ok što kažeš ali toga je vazda bilo i biće. Glupo? Pa možda, ali ništa gluplje od penjanja na neku stenčugu, zaranjanja na dah...

OK, slazemo se, manje-vise  :)

I naravno da traganje za granicom sopstvenih sposobnosti itekako ima smisla: dovoljno je da pogledas klinca koji stoji na skakaonici bazena i odmerava samog sebe za prvi skok.

Ljudski je i hvala bogu sto je tako, jer da nije, jos bismo verovatno sedeli mrtvi ladni u pecinama.

Ali, ipak, nesto skripi: kad postane samo sebi svrha, svede se na jalovi egzibicionizam, nesto slicno onim emisijama u kojima voditelj TV-zvezda pokazuje kako jedva prezivljava u dodiru sa opasnom prirodom, divljim zverima, najotrovnijim zmijama, vulkanima, mocvarama i svim mogucim zamislivim i nezamislivim opasnostima, a ti se zapitas pa jbt, sta li tek prezivljavaju ovi koji ga - snimaju.

Njima to poso, jebi ga.

Tu je negde, cenim, granica.

Link to comment

Avijacija sa vizama:
 

Moscow Blasts Visa Denial for Russian Delegation to Farnborough, Vows Retaliation



190922462.jpg


Russian Foreign Ministry
© Flickr/ jaime.silva
19:33 14/07/2014
 
MOSCOW, July 14 (RIA Novosti)
 Tags: Farnborough International Air ShowRussian Foreign MinistryDmitry RogozinBritain
 
Moscow views the UK’s visa denial to members of the Russian delegation to the Farnborough International Airshow as an unfriendly act and reserves the right to an adequate response, a Russian Foreign Ministry official said Monday.
UK authorities denied visas to members of the Russian delegation and journalists last week, saying the move was due to Moscow’s approach to the crisis in Ukraine.
“We consider such actions by the British side to be explicitly unfriendly and wait for official explanations of the current situation, which is beyond the limits of normal relations between states. At the same time, we reserve the right for a ‘mirror’ response, which is acceptable in diplomacy," said Yuri Materiy, a deputy director of the Russian Foreign Ministry’s information and press department.

Earlier on Monday, Russian Deputy Prime Minister Dmitry Rogozin advised Russian delegation members to end their participation in the Farnborough International Airshow.

“I recommend our delegation winds up its participation in the exhibition and returns home," Rogozin, who is in charge of the defense and space industry, wrote on Twitter.
The 2014 Farnborough International Airshow, the world’s largest aerospace exhibition, is taking place in England on July 14-20.

The airshow occurs once every other year, in even years. This year the airshow is to have 1,500 exhibitors, 70 grounded aircraft and 23 due to take part in flying displays.
The exhibition is expected to attract over 100,000 visitors and an even greater number of potential buyers, in addition to some 90 official delegations and more than 20 countries that are to have their own stands at the show.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Imam jedno vrlo glupavo pitanje, nisam uspeo da nadjem odgovor na sajtu prevoznika koji sutra treba da me vozi (sasvim razumljivo).

 

Da li u avion moze da se unese cigla?

 

CIGLA.

 

I da li ce na aerodromu da mi prave problem na prolasku kroz obezbedjenje?

 

Hocu da ponesem nekome kao poklon/suvenir.

 

Ne znam da li ce da prihvate moje obrazlozenje, da ne bude hajte vi podjite s nama, a ne bih da propustim let zbog jedne sasave ideje.  

 

Nasao sam jednu bas lepu ciglu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...