Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

meni ovo potpuni wow :)
Ima tu i jos na slici.Da Dzambo, 45 godina star avion, nosi novu diku i ponos - na otpad. U Smitsonian muzej u Vashington D.C.Da, trebalo je to uraditi pa i ovaj cin je dostignuce. Samo, ne u buducnost u koju nas je Amerika ucila da gledamo. Nego u muzej.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li je Swiss, da li je Lufthansa - nema to veze :D

Flight information icon_outward.gifZurich (ZRH) - Belgrade (BEG) Departure Date: 23 June 2012 Time: 12:20 From: Zurich, Switzerland Terminal: Please see Check-in Area/terminal information at airport Arrival Date: 23 June 2012 Time: 14:00 At: Belgrade, Serbia Terminal: 2 Operating Airline: DEUTSCHE LUFTHANSA AG Flight number: LX 1416 Total travel time: 01:40 No. of stops 0 Airplane type: Boeing 737-300 Passenger
Link to comment

:DMada ne znam sto su to napisali, kada su sa tim "operating airline" uvek smaracki tacni - npr. na SWISSovim regionalnim letovima po pravilu pise za operating airline "SWISS EUROPEAN AIRLINES" sto je SWISS-ova cerka firma koja radi regionalni saobracaj ("roditelj" je "SWISS INTERNATIONAL AIRLINES")

Link to comment
:DMada ne znam sto su to napisali, kada su sa tim "operating airline" uvek smaracki tacni - npr. na SWISSovim regionalnim letovima po pravilu pise za operating airline "SWISS EUROPEAN AIRLINES" sto je SWISS-ova cerka firma koja radi regionalni saobracaj ("roditelj" je "SWISS INTERNATIONAL AIRLINES")
Da, da, ili European ili neki wet lease tipa Contact Air ili Helvetic Airways. Zato me je sada zacudilo da LH prebacuje njihov mainline avion na LX rutu.
Link to comment

Niko od domacih ne pomenu da je Aviogenex iznajmio B739ER. Ili mozda cak i dva?

737-900 ER(Leased from Sky Airlines, TC-SKN & TC-SKP)
Sta se desava sa B732 - gde je on?edit: sad vidim, otisao u wet lease u Chad. Edited by jms_uk
Link to comment
U, bre, pa taj ima da diže po 200 putnika u čarteru. Blago onom ko zabode to umesto Jata na letu do Irakliona ili Antalije.
Single-class. 215 sedista ;)
Link to comment
  • 4 weeks later...
Niko od domacih ne pomenu da je Aviogenex iznajmio B739ER. Ili mozda cak i dva?Sta se desava sa B732 - gde je on?edit: sad vidim, otisao u wet lease u Chad.
Zapravo, nije AGX iznajmio 739, nego Sky Airlines ne može da leti pod svojim oznakama (jer nisu dobili dozvolu od Direktorata, poznata priča sa Turcima, već godinama je isto), pa će ovaj avion leteti pod AGX oznakom.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...